Об утверждении Уилского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 239. Зарегистрировано Управлением юстиции Уилского района Департамента юстиции Актюбинской области 26 декабря 2018 года № 3-11-155. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы                                           4 879 753 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления                               267 910 тысяч тенге;
неналоговые поступления                               45 094 тысяч тенге;
поступления от продажи
основного капитала                                     8 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов                               4 558 645 тысяч тенге;
2) затраты                                           4 890 784 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                   59 062 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                               73 293 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                         14 231 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                               0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов                   0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит)                         -70 093 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета
(использования профицита)                         70 093 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.03.2019 № 275 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 282 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019); от 31.10.2019 № 339 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 352 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
фиксированный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2019-2021 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ойыл аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 3-11-155 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                           4 879 753 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер                                     267 910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                               45 094 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан                               8 100 мың теңге;
трансферттер түсімі                                     4 558 645 мың теңге;
2) шығындар                                           4 890 784 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                         59 062 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                               73 293 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                         14 231 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен
операциялар бойынша сальдо                         0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                         0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)                   -70 093 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану)                   70 093 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.03.2019 № 275 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 282 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.10.2019 № 339 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 352 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондардан алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 197 "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29 698 тенге.
4. В соответствии решения сессии областного маслихата от 10 декабря 2018 года № 347 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" предусмотрена на 2019 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 676 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме
89 168 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому - 36 132 тысяча тенге;
Саралжинскому - 18 880 тысяч тенге;
Ш. Берсиевскому - 19 251 тысяч тенге;
Коптогайскому - 14 905 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
109 832 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 14.05.2019 № 282 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
245 816 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
7 593 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассисентов в Центрах занятости населения;
3 806 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3 500 тысяч тенге - на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
3 386 тысяч тенге - на увелечение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
51 869 тысяч тенге - на развитие рынков труда;
449 935 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" № 197 Заңының 8 бабына сәйкес:
2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 29 698 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4. Облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 10 желтоқсандағы "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 347 шешіміне сәйкес 2019 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2 676 000 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 89 168 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойылға - 36132 мың теңге;
Саралжынға - 18 880 мың теңге;
Ш. Берсиевке - 19 251 мың теңге;
Көптоғайға - 14 905 мың теңге.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 109 832 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 14.05.2019 № 282 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 245 816 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге - 7 593 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 3 806 мың теңге;
арнаулы техникалық қосымша (компенсаторлар) тізімін ұлғайтуға - 3 500 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 3 386 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 51 869 мың теңге;
мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйым қызметкерлерінің, мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің ең төменгі жалақы мөлшерінің азаюына байланысты жалақысын арттыруға – 449 935 мың теңге;

115 532 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
39 896 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
21 496 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
11 000 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
339 391 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.03.2019 № 275 (вводится в действие с 01.01.2019); от 14.05.2019 № 282 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 352 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
73 293 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 22.07.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019); от 31.10.2019 № 339 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
30 524 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
9 372 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4 251 тысяч тенге - на развитие объектов спорта;
17 731 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 14.05.2019 № 282 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 352 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета:
2 779 тысяч тенге - на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;

көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру - 115 532 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарын өтеуге - 39 896 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 21 496 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 11 000 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог–психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 339 391 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.03.2019 № 275 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 282 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 352 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредит түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 73 293 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 22.07.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.10.2019 № 339 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу - 30 524 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 9 372 мың теңге;
спорт объектілерін дамыту - 4 251 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу -17 731 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 14.05.2019 № 282 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 352 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 2 779 мың теңге;

32 390 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
17 668 тысяч тенге - на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету;
6 370 тысяч тенге - на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
2 500 тысяч тенге - на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;
28 625 тысяч тенге - на обновление компьютерной техники обще-образовательных школ;
9 500 тысяч тенге - на приобретение учебников;
2 640 тысяч тенге - на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах;
6 600 тысяч тенге - на установку камер видеонаблюдения в организаций дошкольного воспитания и обучения;
13 038 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
1 000 тысяч тенге - на изучение и анализ религиозной ситуации в регионе;
20 074 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
10 000 тысяч тенге - на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
3 300 тысяч тенге – на оснащение кабинетов начальной военной подготовки общеобразовательных школ;
4 200 тысяч тенге – на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации;
3 000 тысяч тенге – на создание центра распространения знаний;
20 020 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
27 595 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
2 100 тысяч тенге - на капитальные расходы организаций культуры.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18.03.2019 № 275 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 316 (вводится в действие с 01.01.2019); от 31.10.2019 № 339 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 352 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме - 7 620 тысячи тенге.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов на 2019 год, согласно приложению 5.
14. Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 32 390 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің кең жолақты интернетке қол жеткізуін қамтамасыз етуге - 17 668 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерін интерактивті білім контентіне қосуға - 6 370 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға - 2 500 мың теңге;
жалпы білім беру компьютерлермен жаңғыртуға - 28 625 мың теңге;
оқулықтар сатып алуға - 9 500 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінде бейнебақылау камераларын қондыруға - 2 640 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарында бейнебақылау камераларын қондыруға - 6 600 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 13 038 мың теңге;
өңірдің діни ахуалына талдау жасау және зерттеуге - 1 000 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 20 074 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттын құнын иелеріне өтеуге - 10 000 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінде алғашқы әскери дайындық кабинеттерін жарақтандыруға – 3 300 мың теңге;
өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 4 200 мың теңге;
білім орталығын құруға – 3 000 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 20 020 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 27 595 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына- 2100 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 18.03.2019 № 275 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 316 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.10.2019 № 339 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 352 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві сомасы - 7 620 мың теңге болып бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Ауылдық округтер әкімдері аппараттарының 2019 жылғы бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего решения в управлении юстиции Уилского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата:
С. Нурбаев
Секретарь районного маслихата: Б. Бисекенов
Приложение 1 к решению районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 239
Бюджет Уилского района на 2019 год

1) осы шешімді Ойыл аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
15.Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы:
С. Нұрбаев
Аудандық мәслихат хатшысы: Б. Бисекенов
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті

20892
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9413
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15737
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
118082
1
Сельское хозяйство
84416
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
84416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7947
006
Организация санитарного убоя больных животных
2833
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1213
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
10000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
811
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
61612
6
Земельные отношения
19521
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19521
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15490
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4031
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14145
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14145
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14145
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14885,2
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14885,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14885,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11056
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3584
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
245,2
12
Транспорт и коммуникации
203612
1
Автомобильный транспорт
203612
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2657
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах

20892
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9413
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15737
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
118082
1
Ауыл шаруашылығы
84416
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
84416
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7947
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2833
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1213
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
811
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
61612
6
Жер қатынастары
19521
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19521
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15490
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4031
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14145
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14145
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14145
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14885,2
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14885,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14885,2
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11056
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3584
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
245,2
12
Көлiк және коммуникация
203612
1
Автомобиль көлiгi
203612
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2657
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

2657
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200955
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1263
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1394
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
198298
13
Прочие
53213
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
320
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
320
003
Поддержка предпринимательской деятельности
320
9
Прочие
52893
452
Отдел финансов района (города областного значения)
52893
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
0
026
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
47772
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
5121
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
14
Обслуживание долга
20
1
Обслуживание долга
20
452
Отдел финансов района (города областного значения)
20
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
16
15
Трансферты
230343,8
1
Трансферты
230343,8

2657
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200955
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1263
045
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1394
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
198298
13
Басқалар
53213
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
320
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
320
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
320
9
Басқалар
52893
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
52893
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
47772
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5121
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджетті жоспарлау бөлімі
0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
041
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
14
Борышқа қызмет көрсету
20
11
Борышқа қызмет көрсету
20
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
20
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
20
15
Трансферттер
230343,8
1
Трансферттер
230343,8

003
Общеобразовательное обучение
Приложения 5 к решению районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 239
Объем финансирования бюджетных программ аппаратов акимов сельских округов на 2019 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2019 № 352 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
Всего
Караойский сельский округ

003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 239 шешіміне 5 қосымша
Ауылдық округтер әкімдіктері аппараттарының 2019 жылғы бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.11.2019 № 352 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
Барлығы
Қараой ауылдық округі