Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 291. Зарегистрировано Управлением юстиции Шалкарского района Департамента юстиции Актюбинской области 26 декабря 2018 года № 3-13-223. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 10007034,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2830437,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4915,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15553,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7156129,0 тысяч тенге;
2) затраты - 10569317,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1618,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6245,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4627,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) - -563900,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 563900,9 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 19.07.2019 № 360 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 401 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход бюджета района зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, в том числе продажа земли.

2019-2021 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 291 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Шалқар аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 3-13-223 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10007034,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2830437,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4915,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15553,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7156129,0 мың теңге;
2) шығындар – 10569317,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1618,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6245,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4627,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -563900,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 563900,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 19.07.2019 № 360 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 385 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2019 № 401 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде жерді сату.

3. Принять к сведению, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" с 1 января 2019 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29698 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенции из областного бюджета в размере 3656000,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенций бюджетам города районного значения и сельских округов в сумме 138541,0 тысяч тенге согласно приложению 4.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты областному бюджету в размере 332205,0 тысяч тенге, в том числе:
в соответствии с внесенными изменениями в законодательство в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год – 203867,0 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование – 101932,0 тысяч тенге;
в связи с изменением функций государственных учреждений – 26406,0 тысяч тенге.
Cноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 319 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 226912,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости – 11064,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 14018,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 121741,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 1102667,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 39805,0 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 18016,0 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 19601,0 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 29698 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3656000,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 138541,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 332205,0 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
заңнамаға енгізілген өзгертулерге сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруына байланысты - 203867,0 мың теңге;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлеменің азаюына байланысты - 101932,0 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты – 26406,0 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 319 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 226912,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 11064,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сапасын жақсартуға – 14018,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 121741,0 мың теңге;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 1102667,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 39805,0 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 18016,0 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 19601,0 мың теңге;

на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 310087,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 188772,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 4882,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 6348,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 6245,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 72196,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 547706,0 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 5500,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 38617,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Cноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 319 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 345 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.07.2019 № 360 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 401 (вводится в действие с 01.01.2019).
7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 180000,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 25250,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 62375,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 68473,0 тысяч тенге;

жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 310087,0 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 188772,0 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлық ақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 4882,0 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 6348,0 мың теңге;
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға – 6245,0 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге – 72196,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 547706,0 мың теңге;
аз қамтылған көпбалалы отбасыларына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 5500,0 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің кейбір санаттарының жалақысын көтеруге – 38617,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 319 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 345 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.07.2019 № 360 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 385 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2019 № 401 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 180000,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 25250,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 62375,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 385 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 68473,0 мың теңге;

на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах – 2780,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету – 21066,0 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 6850,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ IT классами – 2500,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования – 82020,0 тысяч тенге;
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ – 41498,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 20600,0 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 93199,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах и детских дошкольных учреждениях – 24920,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 25296,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 264,0 тысяч тенге;
на изучение и анализ религиозной ситуации в регионе – 1000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог – 100000,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 57690,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 4200,0 тысяч тенге;
на создание центра по распространению знаний – 3000,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 23907,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы организаций культуры – 1000,0 тысяч тенге;
на приобретение жидкого топлива для вновь введенных объектов образования – 23500,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Cноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 319 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 345 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.07.2019 № 360 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 401 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Утвердить в районном бюджете на 2019 год поступление следующих целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Котыртас Шалкарского района – 191971,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице Сазтобе, № 51, № 52, № 53, № 54 в городе Шалкар Шалкарского района – 55303,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице Тажирибе, № 46, № 48 в городе Шалкар Шалкарского района – 27652,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.

даладағы және елді мекендердегі өрттерді сөндіру бекетін ашуға – 2780,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерін кеңжолақты интернет желісіне қосылуын қамтамасыз етуге – 21066,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерін интерактивті білім беру контентіне қосуға – 6850,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерін IT сыныптарымен жарақтандыруға - 2500,0 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 82020,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің компьютерлік техникасын жаңартуға – 41498,0 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелеріне оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге – 20600,0 мың теңге;
жалпы орта білім беруге – 93199,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінде және мектепке дейінгі балалар мекемелерінде бейнебақылау камераларын орнатуға – 24920,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 25296,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 264,0 мың теңге;
аймақтың діни ахуалын зерттеуге және талдауға – 1000,0 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 100000,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 57690,0 мың теңге;
өмірлік қиын жағдайда әлеуметтік көмек көрсетуге – 4200,0 мың теңге;
білім тарату орталығын құруға – 3000,0 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 23907,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 1000,0 мың теңге;
жаңадан іске қосылған білім беру объектілеріне сұйық отын сатып алуға – 23500,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 319 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 345 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.07.2019 № 360 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 385 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2019 № 401 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені бекітілсін:
Шалқар ауданы Қотыртас ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға - 191971,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы Сазтөбе көшесі, № 51, № 52, № 53, № 54 екіпәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлерін салуға – 55303,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы Тәжірибе көшесі, № 46, № 48 екіпәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлерін салуға – 27652,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 13.05.2019 № 345 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Утвердить в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Котыртас Шалкарского района - 85493,0 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в селе Бозой Шалкарского района – 50000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию электрических сетей в селе Бозой Шалкарского района – 100,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице Сазтобе, № 51, № 52, № 53, № 54 в городе Шалкар Шалкарского района – 6145,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице Тажирибе, № 46, № 48 в городе Шалкар Шалкарского района – 3073,0 тысяч тенге;
на строительство наружных инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице Сазтобе, № 51, № 52, № 53, № 54 в городе Шалкар Шалкарского района – 9700,0 тысяч тенге;
на строительство наружных инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице Тажирибе, № 46, № 48 в городе Шалкар Шалкарского района – 10752,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Cноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 14.03.2019 № 319 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 345 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 401 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Утвердить в районном бюджете на 2019 год выделение текущих целевых трансфертов бюджетам города районного значения и сельских округов согласно приложения 5 в следующих объемах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 407142,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог – 234444,2 тысяч тенге;
на капитальные расходы аппаратов акимов сельских округов – 5375,0 тысяч тенге;
на текущие расходы государственных органов – 2003,5 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 19.07.2019 № 360 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25.11.2019 № 385 (вводится в действие с 01.01.2019).

Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 345 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 385 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені бекітілсін:
Шалқар ауданы, Қотыртас ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға - 85493,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Бозой ауылындағы кәріз желілерін қайта жарақтауға – 50000,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Бозой ауылындағы электр желілерін қайта жарақтауға – 100,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы Сазтөбе көшесі, № 51, № 52, № 53, № 54 екіпәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлерін салуға – 6145,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы Тәжірибе көшесі, № 46, № 48 екіпәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлерін салуға – 3073,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы Сазтөбе көшесі, № 51, № 52, № 53, № 54 екіпәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлердің сыртқы инженерлік-коммуникациялық желілерін салуға және көркейтуге – 9700,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы Тәжірибе көшесі, № 46, № 48 екіпәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлердің сыртқы инженерлік-коммуникациялық желілерін салуға және көркейтуге – 10752,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 319 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 345 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 385 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2019 № 401 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 407142,0 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге - 234444,2 мың теңге;
ауылдық округтердің әкімі аппараттарының күрделі шығыстарына – 5375,0 мың теңге;
мемлекеттік органдардың ағымдағы шығындарына – 2003,5 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 19.07.2019 № 360 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 385 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

12. Утвердить объемы трансфертов из районного бюджета на 2019 год сельским округам на реализацию функций местного самоуправления согласно приложению 6.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год, в сумме 45000,0 тысяч тенге.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 7.
15. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ на 2019 год по аппаратам акимов сельских округов, согласно приложению 8.
16. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в управлении юстиции Шалкарского района Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шалкарского районного маслихата.

12. Аудандық бюджеттен ауылдық округтерге жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға 2019 жылға берілетін трансферттердің көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві, 45000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2019 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі, 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Шалқар аудандық әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4039,8
2
Социальная помощь
599659,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
599659,0
002
Программа занятости
439594,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13787,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58556,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8702,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34527,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37492,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32538,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32538,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26078,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3655,0
021
Капитальные рсходы государственного органа
905,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1900,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
656419,6
1
Жилищное хозяйство
152396,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
18185,0
026
Ремонт объектов городов и сельских нселенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
18185,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
134211,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
94545,5
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1074,9
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
11000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуниационной инфраструктуры
22090,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5500,0
2
Коммунальное хозяйство
455575,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4039,8
2
Әлеуметтік көмек
599659,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
599659,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
439594,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13787,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58556,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
8702,8
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
34527,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37492,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32538,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32538,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26078,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3655,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
905,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қмтмасыз етуге және өмір сапасын жақсарту
1900,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
656419,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
152396,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18185,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
18185,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
134211,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
94545,5
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1074,9
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
11000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
22090,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5500,0
2
Коммуналдық шаруашылық
455575,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
125890,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2764,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10105,0
023
Методическая работа
29370,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
404036,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
411725,0
1
Социальное обеспечение
33133,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30879,0
005
Государственная адресная социальная помощь
30879,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2254,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2254,0
2
Социальная помощь
356034,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
356034,0
002
Программа занятости
186231,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13287,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56182,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53566,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17756,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
22012,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22558,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22558,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21918,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
640,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
363534,0
2
Коммунальное хозяйство
333570,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
333570,0

005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
125890,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
2764,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10105,0
023
Әдістемелік жұмыс
29370,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдғы нысаналы трансферттер
404036,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
411725,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
33133,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30879,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30879,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2254,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2254,0
2
Әлеуметтік көмек
356034,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
356034,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
186231,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13287,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56182,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
53566,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
17756,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
22012,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22558,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22558,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21918,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
640,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
363534,0
2
Коммуналдық шаруашылық
333570,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
333570,0

1542,5
Шалкар
1706,2
Шетыргыз
2782,9
Итого
15863,7
Приложение 7 к решению Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 291
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Под функция
Администратор
Программа
Наименование программы
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 8 к решению Шалкарского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 291
Объемы финансирования бюджетных программ на 2019 год по аппаратам акимов сельских округов
Сноска. Приложение 8 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 23.12.2019 № 401 (вводится в действие с 01.01.2019).
(тысяч тенге)
Наименование сельских округов
Услуги по обеспечению аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Капитальные расходы государствен-ного орагана
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

1542,5
Шалқар
1706,2
Шетырғыз
2782,9
Жиыны
15863,7
Шалқар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 291 шешіміне 7 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Шалқар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 291 шешіміне 8 қосымша
Ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2019 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі
Ескерту. 8 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 23.12.2019 № 401 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
(мың теңге)
Ауылдық округтердің атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру