О бюджете города Талдыкорган на 2019-2021 годы
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 238. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2019 года № 4995.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 39 509 208 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 10 765 513 тысяч тенге;
неналоговые поступления 234 073 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 348 145 тысяч тенге;
поступления трансфертов 26 161 477 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 1 тысяча тенге;
целевые текущие трансферты 10 246 097 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 4 661 409 тысяч тенге;
субвенции 11 253 970 тысяч тенге;
2) затраты 38 794 221 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -193 623 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 60 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 254 223 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 908 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 908 610 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 04.12.2019 № 336 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2019 год в сумме 59087 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 107687 тысяч тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 63640 тысяч тенге;
Отенайскому сельскому округу 44047 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата города Талдыкорган.

Талдықорған қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 238 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 10 қаңтарда № 4995 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 39 509 208 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10 765 513 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 234 073 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 348 145 мың теңге;
трансферттер түсімі 26 161 477 мың теңге, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер 1 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 10 246 097 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 4 661 409 мың теңге;
субвенциялар 11 253 970 мың теңге;
2) шығындар 38 794 221 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -193 623 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 60 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 254 223 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 908 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 908 610 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 04.12.2019 № 336 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 59087 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 107687 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 63640 мың теңге;
Өтенай ауылдық округіне 44047 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талдықорған қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии,
секретарь Талдыкорганского
городского маслихата К. Булдыбаев

5. 2019 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Талдықорған қалалық
мәслихатының хатшысы Қ. Бұлдыбаев

Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от "27" декабря 2018 года № 238 "О бюджете города Талдыкорган на 2019-2021 годы"
Бюджет города на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 04.12.2019 № 336 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
39 509 208
1
Налоговые поступления

Талдықорған қалалық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 238 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған қала бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 04.12.2019 № 336 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер
39 509 208
1
Салықтық түсімдер

8 997
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 907 961
010
Государственная адресная социальная помощь
2 907 311
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
650
2
Социальная помощь
2 588 051
464
Отдел образования района (города областного значения)
781 225
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
781 225
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 806 826
004
Программа занятости
628 513
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 965
007
Оказание жилищной помощи
16 350
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 095
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
124 780
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
137 954
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
83 039
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
732 842
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 288
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
143 961
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
143 961
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
37 966
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
42 183
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
63 812
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 795 753
1
Жилищное хозяйство
5 728 642
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21 580
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
21 580
467
Отдел строительства района (города областного значения)

8 997
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 907 961
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 907 311
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
650
2
Әлеуметтiк көмек
2 588 051
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
781 225
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
781 225
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 806 826
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
628 513
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 965
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 350
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 095
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
124 780
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
137 954
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
83 039
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
732 842
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 288
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
143 961
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
143 961
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
37 966
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
42 183
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63 812
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 795 753
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 728 642
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21 580
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
21 580
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

Приложение 4 к решению Талдыкорганского городского маслихата от "27" декабря 2018 года № 238 "О бюджете города Талдыкорган на 2019-2021 годы"
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2019 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

Талдықорған қалалық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 238 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі