О бюджете Аксуского района на 2019-2021 годы
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 36-173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5010.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 10086614 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1056860 тысяч тенге;
неналоговые поступления 3680 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2430 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9023644 тысячи тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 359 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 9023285 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4054117 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 658268 тысяч тенге;
субвенции 4310900 тысяч тенге;
2) затраты 10091661 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 97487 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 119376 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 21889 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 102534 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 102534 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 03.12.2019 № 53-244 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог, удерживаемый у источника выплаты" зачисляются в размере 100% в районный бюджет.
3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются в размере 100% в районный бюджет.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 315494 тысячи тенге, в том числе:
Аксускому сельскому округу 12694 тысячи тенге;
Есеболатовскому сельскому округу 11498 тысяч тенге;
Жансугуровскому сельскому округу 237623 тысячи тенге;
Капальскому сельскому округу 11806 тысяч тенге;
Карачиликскому сельскому округу 13830 тысяч тенге;
Кызылагашскому сельскому округу 21493 тысячи тенге;
Матайскому сельскому округу 6550 тысяч тенге.

Ақсу ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 36-173 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5010 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10086614 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1056860 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3680 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2430 мың теңге;
трансферттер түсімі 9023644 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 359 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 9023285 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4054117 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 658268 мың теңге;
субвенциялар 4310900 мың теңге;
2) шығындар 10091661 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 97487 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 119376 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 21889 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 102534 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 102534 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 03.12.2019 № 53-244 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер аудандық бюджетке 100% мөлшерінде түсетіні белгіленсін.
3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер аудандық бюджетке 100% мөлшерінде түсетіні белгіленсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 315494 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауылдық округіне 12694 мың теңге;
Есеболатов ауылдық округіне 11498 мың теңге;
Жансүгіров ауылдық округіне 237623 мың теңге;
Қапал ауылдық округіне 11806 мың теңге;
Қарашілік ауылдық округіне 13830 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округіне 21493 мың теңге;
Матай ауылдық округіне 6550 мың теңге.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 10354 тысячи тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 9872 тысячи тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 10354 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 9872 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в том числе на:
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Аксуского района.

7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ақсу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Аксуского районного маслихата Р. Сексенбаева
Секретарь Аксуского районного маслихата Б. Сулейменов

8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының сессия төрағасы Р. Сексенбаева
Ақсу аудандық мәслихатының хатшысы Б. Сүлейменов