О бюджете Балхашского района на 2019-2021 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2018 года № 42-191. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5014.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 7 704 954 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 133 761 тысяча тенге;
неналоговые поступления 8 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 6 208 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 556 815 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3 394 423 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 618 342 тысячи тенге;
субвенции 3 544 050 тысяч тенге;
2) затраты 7 704 954 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 23 963 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 54 451 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 488 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 23 963 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 23 963 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 56-238 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 3 032 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 278 995 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 16 821 тысяча тенге;
Баканасскому сельскому округу 125 915 тысяч тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 68 250 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 15 749 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 21 680 тысяч тенге;
Бирликскому сельскому округу 14 993 тысяч тенге;
Каройскому сельскому округу 15 587 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

Балқаш ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 42-191 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5014 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 704 954 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 133 761 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 8 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 6 208 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 556 815 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3 394 423 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 618 342 мың теңге;
субвенциялар 3 544 050 мың теңге;
2) шығындар 7 704 954 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 23 963 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 54 451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 488 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 23 963 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 23 963 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 56-238 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 3 032 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 278 995 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 16 821 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 125 915 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 68 250 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 15 749 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 21 680 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 14 993 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 15 587 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның шінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылғы дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 20 094 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5 к настоящему решению.

5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 20 094 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджеттік қаржының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарамалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Балхашского районного маслихата К. Ербаев
Секретарь Балхашского районного маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 42-191 "О бюджете Балхашского района на 2019-2021 годы"

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешiм 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Ербаев
Балқаш аудандық мәслихатының хатшысы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы "Балқаш ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 42-191 шешіміне 1- қосымша

1500
Приложение 5 к решению маслихата Балхашского района от 28 декабря 2018 года № 42-191 "О бюджете Балхашского района на 2019-2021 годы"
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

1500
Балқаш ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы "Балқаш ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 42-191 шешіміне 5-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру