О бюджете Жамбылского района на 2019-2021 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 47-220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 января 2019 года № 5004.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 22 193 035 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 589 479 тысяч тенге;
неналоговые поступления 23 084 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 41 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов 18 539 027 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 43 947 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 43 947 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 18 495 080 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 8 961 375 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2 787 880 тысяч тенге;
субвенции 6 745 825 тысяч тенге;
2) затраты 22 402 266 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 149 745 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 192 909 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 43 164 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 358 976 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 358 976 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 04.12.2019 № 63-290 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 43 945 тысяч тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 30 650 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 1 133 тысячи тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 12 162 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 150 588 тысяч тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 6 852 тысячи тенге;
Актерекскому сельскому округу 12 212 тысячи тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 11 617 тысяч тенге;
Бериктасскому сельскому округу 10 599 тысяч тенге;

Жамбыл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 47-220 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 16 қаңтарда № 5004 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 22 193 035 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 3 589 479 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 23 084 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 41 445 мың теңге;
трансферттер түсiмі 18 539 027 мың теңге; оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 43 947 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 43 947 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 18 495 080 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 8 961 375 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 2 787 880 мың теңге;
субвенциялар 6 745 825 мың теңге;
2) шығындар 22 402 266 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 149 745 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 192 909 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 43 164 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 358 976 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 358 976 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 63-290 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 43 945 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 30 650 мың теңге;
Қарасу ауылдық округінен 1 133 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округінен 12 162 мың теңге.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 150 588 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 6 852 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 12 212 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 11 617 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 10 599 мың теңге;

Дегересскому сельскому округу 14 824 тысячи тенге;
Жамбылскому сельскому округу 8 535 тысяч тенге;
Каракастекскому сельскому округу 9 863 тысячи тенге;
Мынбаевскому сельскому округу 2 776 тысяч тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 11 555 тысяч тенге;
Самсинскому сельскому округу 9 332 тысячи тенге;
Таранскому сельскому округу 7 998 тысяч тенге;
Талапскому сельскому округ у 9 425 тысяч тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 10 398 тысяч тенге;
Узынагашскому сельскому округу 3 050 тысяч тенге;
Шиенскому сельскому округу 12 956 тысяч тенге;
Темиржолскому сельскому округу 8 596 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

Дегерес ауылдық округіне 14 824 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 8 535 мың теңге;
Каракастек ауылдық округіне 9 863 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округіне 2 776 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 11 555 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 9 332 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 7 998 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 9 425 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 10 398 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округіне 3 050 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 12 956 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 8 596 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 11 888 тысяч тенге.
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 11 888 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Жамбылского районного маслихата К. Керимбаев
Секретарь Жамбылского районного маслихата С. Журын
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от "27" декабря 2018 года № 47-220 "О бюджете Жамбылского района на 2019-2021 года"
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 04.12.2019 № 63-290 (вводится в действие с 01.01.2019).
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

8. Осы шешiм 2019 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Керімбаев
Жамбыл аудандық мәслихатының хатшысы С. Жұрын
Жамбыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 47-220 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 63-290 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
54713
006
Оказание жилищной помощи
16416
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17803
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4412
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58171
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
92253
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54033
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45878
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45878
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34692
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3776
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7410
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
598172
1
Жилищное хозяйство
11478
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
175
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
175
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
11303
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
11303
2
Коммунальное хозяйство
495542
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6895
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
6895
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
488647
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
35538
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
46005
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
407104
3
Благоустройство населенных пунктов
91152
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
54713
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
16416
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17803
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4412
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
58171
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
92253
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54033
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45878
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45878
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34692
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3776
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7410
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
598172
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11478
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
175
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
175
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11303
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
11303
2
Коммуналдық шаруашылық
495542
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
6895
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
6895
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
488647
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
35538
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
46005
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
407104
3
Елді-мекендерді көркейту
91152
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от "27" декабря 2018 года № 47-220 "О бюджете Жамбылского района на 2019-2021 года"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)

Жамбыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 47-220 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі