О бюджете Ескельдинского района на 2019-2021 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 43-260. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 января 2019 года № 5007.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 10 662 559 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 151 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления 35 888 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 7 317 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10 468 166 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3 978 814 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2 162 432 тысячи тенге;
субвенции 4 326 920 тысяч тенге;
2) затраты 10 786 933 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 122 374 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 166 037 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 43 663 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 246 748 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 246 748 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 57-334 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 3936 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 112127 тысяч тенге, в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 35217 тысяч тенге; Акынсаринскому сельскому округу 14253 тысячи тенге;
Бактыбайскому сельскому округу 25375 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 12738 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 11662 тысячи тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 12882 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

Ескелді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 43-260 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 16 қаңтарда № 5007 болып тіркелді.
2008 жылдың 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылдың 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 10 662 559 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 151 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 35 888 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 7 317 мың теңге;
трансферттер түсімі 10 468 166 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3 978 814 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 2 162 432 мың теңге;
субвенциялар 4 326 920 мың теңге;
2) шығындар 10 786 933 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 122 374 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 166 037 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 43 663 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 246 748 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 246 748 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 57-334 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 3936 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 112127 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 35217 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 14253 мың теңге;
Бақтыбай ауылдық округіне 25375 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 12738 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 11662 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 12882 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ескелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 4758 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5 к настоящему решению.

5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 4758 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По вопросам экономики, финансам, бюджету и соблюдения законности".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Ескельдинского районного маслихата А. Тайжанов
Секретарь Ескельдинского районного маслихата К. Алпысбаев
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 43-260 "О бюджете Ескельдинского района на 2019-2021 годы"

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономика, қаржы, бюджет және заңдылықты сақтау мәселелерін қамтитын" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескелді аудандық мәслихатының сессия төрағасы А. Тайжанов
Ескелді аудандық мәслихатының хатшысы Қ. Алпысбаев
Ескелді аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Ескелді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 43-260 шешіміне 1-қосымша

21233
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
22788
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
113760
012
Капитальные расходы государственного органа
250
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24252
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
646022
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1262073
1
Социальное обеспечение
813218
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
807475
005
Государственная адресная социальная помощь
806635
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
840
464
Отдел образования района (города областного значения)
5743
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
5743
2
Социальная помощь
393883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
393883
002
Программа занятости
214441
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24077
006
Оказание жилищной помощи
5281
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14289
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2671
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38767
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
58739
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35618
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54972
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32820
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

21233
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
22788
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
113760
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
24252
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
646022
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1262073
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
813218
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
807475
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
806635
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
840
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5743
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
5743
2
Әлеуметтiк көмек
393883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
393883
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
214441
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24077
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5281
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14289
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2671
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38767
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
58739
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35618
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54972
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54972
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32820
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1177
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Конырского сельского округа Ескельдинского района"
884
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Кокжазыкского сельского округа Ескельдинского района"
1595
Приложение 5 утвержденное решением Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 43-260 "О бюджете Ескельдинского района на 2019-2021 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

1177
3
"Ескелді ауданы Қоңыр ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
884
4
"Ескелді ауданы Көкжазық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1595
Ескелді аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Ескелді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 43-260 шешіміне 5-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атаулар
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру