О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 6 марта 2018 года № 23-112. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 26 марта 2018 года № 4588
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4487, опубликован 25 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Боралдай 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 409 377 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 310 875 тысяч тенге;
поступления трансфертов 98 502 тысячи тенге;
2) затраты 424 959 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 582 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 582 тысячи тенге.";
"2. Утвердить бюджет Ащыбулакского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 213 466 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 148 827 тысяч тенге;
поступления трансфертов 64 639 тысяч тенге;
2) затраты 225 114 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 11 648 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 11 648 тысяч тенге.";
"3. Утвердить бюджет Байсеркенского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 257 163 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 236 379 тысяч тенге;
поступления трансфертов 20 784 тысячи тенге;
2) затраты 272 307 тысячи тенге;

Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2018 жылғы 6 наурыздағы № 23-112 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 26 наурызда № 4588 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4487 тіркелген, 2018 жылдың 25 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Боралдай кентінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 409 377 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 310 875 мың теңге;
трансферттер түсімі 98 502 мың теңге;
2) шығындар 424 959 мың теңге.
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 582 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 582 мың теңге.";
"2. 2018-2020 жылдарға арналған Ащыбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 213 466 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 148 827 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 64 639 мың теңге;
2) шығындар 225 114 мың теңге.
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 11 648 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 11 648 мың теңге.";
"3. 2018-2020 жылдарға арналған Байсерке ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 257 163 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 236 379 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 20 784 мың теңге;
2)шығындар 272 307 мың теңге.

3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 144 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 144 тысячи тенге.";
"4. Утвердить бюджет Жетыгенского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 130 697 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 103 703 тысячи тенге;
поступления трансфертов 26 994 тысячи тенге;
2) затраты 136 458 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 761 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 761 тысяча тенге.";
"5. Утвердить бюджет КазЦИКовского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 13, 14 ,15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 88 142 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 68 358 тысяч тенге;
поступления трансфертов 19 784 тысячи тенге;
2) затраты 91 359 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 217 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 217 тысяч тенге.";
"6. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 166 023 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 85 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов 80 868 тысяч тенге;
2) затраты 171 082 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 059 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 059 тысяч тенге.";
"7. Утвердить бюджет Куртинского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 50 757 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 45 317 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 440 тысяч тенге;
2) затраты 58 254 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 497 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 497 тысяч тенге.";
"8. Утвердить бюджет Междуреченского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 142 141 тысяча тенге, в том числе:

3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 144 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 144 мың теңге.";
"4. 2018-2020 жылдарға арналған Жетіген ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 130 697 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 103 703 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 26 994 мың теңге;
2)шығындар 136 458 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 761 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 761 мың теңге.";
"5. 2018-2020 жылдарға арналған КазЦИК ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 88 142 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 68 358 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 19 784 мың теңге;
2) шығындар 91 359 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-)3 217 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 217 мың теңге.";
"6. 2018-2020 жылдарға арналған Қараой ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 166 023 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 85 155 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 80 868 мың теңге;
2) шығындар 171 082 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 059 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 059 мың теңге.";
"7. 2018-2020 жылдарға арналған Күрті ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 50 757 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 45 317 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 5 440 мың теңге;
2) шығындар 58 254 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 497 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 497 мың теңге.";
"8. 2018-2020 жылдарға арналған Междуреченский ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 142 141 мың теңге, оның ішінде:

налоговые поступления 77 971 тысяча тенге;
поступления трансфертов 64 170 тысяч тенге.
2) затраты 149 446 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 305 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 305 тысяч тенге.";
"9. Утвердить бюджет Чапаевского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 86 198 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 63 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов 22 733 тысячи тенге;
2) затраты 88 545 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 347 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 347 тысяч тенге.";
"10. Утвердить бюджет Энергетического сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 530 287 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 503 311 тысяча тенге;
поступления трансфертов 26 976 тысяч тенге;
2) затраты 542 686 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 12 399 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 399 тысяч тенге.";
"11. Предусмотреть в бюджетах поселка Боралдай и сельских округов на 2018 год объемы бюджетных изъятий в сумме 805 563 тысячи тенге, в том числе:
Поселок Боралдай 155 963 тысячи тенге;
Ащыбулакский сельский округ 69 659 тысяч тенге;
Байсеркенский сельский округ 128 476 тысяч тенге;
Жетыгенский сельский округ 13 521 тысяча тенге;
КазЦИКовский сельский округ 15 298 тысяч тенге;
Караойский сельский округ 29 578 тысяч тенге;
Куртинский сельский округ 7 223 тысячи тенге;
Междуреченский сельский округ 8 272 тысячи тенге;
Энергетический сельский округ 377 573 тысячи тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению соответственно изложить новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Илийского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Илийского районного маслихата Р. Нурбаев
Секретарь Илийского районного маслихата Р. Абилова
Согласование к решению Илийского районного маслихата от "6" марта 2018 года № 23-112 "О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Илийского района" Естеусизова Гульнар Таутаевна

салықтық түсімдері 77 971 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 64 170 мың теңге;
2) шығындар 149 446 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 305 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 305 мың теңге.";
"9. 2018-2020 жылдарға арналған Чапаев ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 86 198 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 63 465 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 22 733 мың теңге;
2) шығындар 88 545 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 347 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 347 мың теңге.";
"10. 2018-2020 жылдарға арналған Энергетический ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 530 287 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері 503 311 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 26 976 мың теңге;
2) шығындар 542 686 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 399 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 399 мың теңге.";
"11. 2018 жылға арналған Боралдай кенті және ауылдық округтерінің бюджетінде бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 805 563 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Боралдай кенті 155 963 мың теңге;
Ащыбұлақ ауылдық округі 69 659 мың теңге;
Байсерке ауылдық округі 128 476 мың теңге;
Жетіген ауылдық округі 13 521 мың теңге;
КазЦИК ауылдық округі 15 298 мың теңге;
Қараой ауылдық округі 29 578 мың теңге;
Күрті ауылдық округі 7 223 мың теңге;
Междуреченск ауылдық округі 8 272 мың теңге;
Энергетический ауылдық округі 377 573 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Іле аудандық мәслихатының сессия төрағасы Р. Нурбаев
Іле аудандық мәслихатының хатшысы Р. Абилова
Іле аудандық мәслихатының 2018 жылғы "6" наурыз "Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы"" № 23-112 шешіміне келісім
"КЕЛІСІЛДІ"
"Іле ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы Естеусизова Гульнар Таутаевна

Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от "6" марта 2018 года № 23-112 "О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года №20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Бюджет поселка Боралдай на 2018 год
Класс
Сумма (тысяч тенге)
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

Іле аудандық мәслихатының 2018 жылғы "6" наурыз "Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 23-112 шешіміне 1-қосымша
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Боралдай кентінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
054
Возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из районного (города областного значения) бюджета
0
Приложение 2 к решению Илийского районного маслихата от "6" марта 2018 года № 23-112 "О внесении изменений в решение Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017 года №20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Приложение 4 к решению Илийского районного маслихата от 25 декабря 2017года № 20-105 "О бюджетах поселка Боралдай и сельских округов Илийского района на 2018-2020 годы"
Бюджета Ащибулакского сельского округа на 2018 год
Класс
Сумма (тысяч тенге)
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
054
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен бөлінген нысыналы мақсатқа сай пайдаланылмаған кредиттерді қайтару
0
Іле аудандық мәслихатының 2018 жылғы "6" наурыз "Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 23-112 шешіміне 2-қосымша
Іле аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Іле ауданының Боралдай кенті және ауылдық округтерінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттері туралы" № 20-105 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған Ащыбұлақ ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер