О бюджете Илийского района на 2019-2021 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 36-169. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5011.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 135 278 252 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 120 002 902 тысячи тенге;
неналоговые поступления 45 475 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 341 929 тысяч тенге;
поступления трансфертов 14 887 946 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 575 690 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 575 690 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 14 312 256 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 12 232 923 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 2 079 333 тысячи тенге;
2) затраты 138 710 574 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 79 007 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 151 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 72 493 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 3 511 329 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 511 329 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 47-214 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 110 092 506 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – с изменением внесенным решением Илийского районного маслихата Алматинской области от 29.05.2019 № 42-204 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 68 824 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов поселка и сельских округов в районый бюджет в сумме 575 690 тысяч тенге, в том числе:
поселка Боралдай 78 022 тысяч тенге;
Ащыбулакского сельского округа 94 950 тысяча тенге;
Байсеркенского сельского округа 140 906 тысяч тенге;
Жетыгенского сельского округа 4 000 тысяч тенге;

Іле ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 36-169 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5011 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 135 278 252 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 120 002 902 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 45 475 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 341 929 мың теңге;
трансферттер түсiмі 14 887 946 теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 575 690 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 575 690 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 14 312 256 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 12 232 923 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 2 079 333 мың теңге;
2) шығындар 138 710 574 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 79 007 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 151 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 72 493 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 511 329 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 3 511 329 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 47-214 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 110 092 506 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 29.05.2019 № 42-204 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 68 824 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 575 690 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Боралдай кентінен 78 022 мың теңге;
Ащыбұлақ ауылдық округінен 94 950 мың теңге;
Байсерке ауылдық округінен 140 906 мың теңге;
Жетіген ауылдық округінен 4 000 мың теңге;

КазЦИКовского сельского округа 7 316 тысячи тенге;
Караойского сельского округа 7 554 тысяч тенге;
Энергетического сельского округа 242 942 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – с изменением внесенным решением Илийского районного маслихата Алматинской области от 29.05.2019 № 42-204 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 59 778 тысяч тенге, в том числе:
Междуреченскому сельскому округу 12 805 тысяч тенге;
Куртинскому сельскому округу 20 337 тысяч тенге;
Чапаевскому сельскому округу 26 636 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселка и сельских округов, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселка и сельских округов определяется на основании постановления акимата Илийского района.

КазЦИК ауылдық округінен 7 316 мың теңге;
Қараой ауылдық округінен 7 554 мың теңге;
Энергетический ауылдық округінен 242 942 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 29.05.2019 № 42-204 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 59 778 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Междуреченск ауылдық округіне 12 805 мың теңге;
Күрті ауылдық округіне 20 337 мың теңге;
Чапай ауылдық округіне 26 636 мың теңге.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

7. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Илийского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".

7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Илийского районного маслихата С. Давлетов
Секретарь Илийского районного маслихата Р. Абилова
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 27 декабря 2018 года № 36-169 "О бюджете Илийского района на 2019-2021 годы"
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 47-214 (вводится в действие с 01.01.2019).
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

9. Осы шешiм 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының сессия төраға С. Давлетов
Іле аудандық мәслихатының хатшысы Р. Абилова
Іле аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Іле ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 36-169 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 47-214 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. Кірістер

57 786
006
Оказание жилищной помощи
22 601
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63 383
008
Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы
61 521
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
47 133
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 138
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
97 026
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
190 031
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 001
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61 521
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 521
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 133
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 996
021
Капитальные расходы государственного органа
858
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
7 535
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
228 132
1
Жилищное хозяйство
224 856
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
212 096
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
212 096
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 760
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
12 552
003
Капитальные расходы государственного органа
208
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3 276
3
Благоустройство населенных пунктов
3 276
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

57 786
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
22 601
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63 383
008
Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
61 521
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
47 133
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 138
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
97 026
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
190 031
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 001
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61 521
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 521
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 133
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 996
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
858
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7 535
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
228 132
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
224 856
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
212 096
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
212 096
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
228 132
1
Тұрғын үй шаруашылығы
224 856
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
212 096
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
212 096
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 760
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
12 552
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
208
3
Елді-мекендерді көркейту
3 276
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі