О присвоении наименований новым улицам в селах Айтей, Кумарал, Уштерек, Сауыншы Айтейского сельского округа
Решение акима Айтейского сельского округа Карасайского района Алматинской области от 5 декабря 2018 года № 12-71. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2018 года № 4983
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения Айтейского сельского округа и на основании заключения Алматинской областной ономастической комиссии от 26 сентября 2018 года, аким Айтейского сельского округа Карасайского района РЕШИЛ:
1. Присвоить новым улицам в селах Айтей, Кумарал, Уштерек, Сауыншы Айтейского сельского округа следующие наименования:
1) Первой улице "Айгайтас", второй улице "Еки Нар", третьей улице "Киши Нар", четвертой улице "Шольадыр", пятой улице "Бескарагай", шестой улице "Емеген", седьмой улице "Курозек", восьмой улице "Торткуль", расположенных в северо-восточной части села Айтей. Первой улице "Касымбек сайы", второй улице "Кольсай", третьей улице "Коксу", четвертой улице "Баянжурек", пятой улице "Кабылтау", шестой улице "Карашокы", седьмой улице "Аксенгир", восьмой улице "Каркара", девятой улице "Куланбасы" расположенных в северной части села Айтей.
2) Первой улице "Арасан", второй улице "Курайлы", третьей улице "Акшокы", четвертой улице "Сарытау", пятой улице "Кенсу", шестой улице "Алажиде", седьмой улице "Белькурак", восьмой улице "Коксуат", девятой улице "Казаксай" расположенных в восточной части села Кумарал.
3) Первой улице "Шубарат", второй улице "Кайынды", третьей улице "Коктобе", четвертой улице "Соре тобе", пятой улице "Ойык тас", шестой улице "Танбалы тас", седьмой улице "Алтынемель", восьмой улице "Шарын", девятой улице "Кастек", десятой улице "Караой", одиннадцатой улице "Айдатау", двенадцатой улице "Музтау", тринадцатой улице "Бесбакан", четырнадцатой улице "Белкайын", пятнадцатой улице "Маркатау", шестнадцатой улице "Шили озек", семнадцатой улице "Кок жота" расположенных в юго-восточной части села Уштерек.
4) Первой улице "Саукеле", второй улице "Мойнактас", третьей улице "Аккабак", четвертой улице "Актоган", пятой улице "Кокжар", шестой улице "Тургень", седьмой улице "Кетпен", восьмой улице "Жидели", девятой улице "Коктерек", десятой улице "Шетендысай", одиннадцатой улице "Коккезен", двенадцатой улице "Жуантобе" расположенных в юго-западной части села Сауыншы.
2. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.

Әйтей ауылдық округінің Әйтей, Құмарал, Үштерек, Сауыншы ауылдарындағы жаңа көшелеріне атау беру туралы
Алматы облысы Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округі әкімінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 12-71 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 28 желтоқсанда № 4983 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Әйтей ауылдық округі халқының пікірін ескере отырып және 2018 жылғы 26 қыркүйектегі Алматы облыстық ономастикалық комиссиясының қорытындысы негізінде, Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әйтей ауылдық округінің Әйтей, Құмарал, Үштерек, Сауыншы ауылдарының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Әйтей ауылының солтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Айғайтас", екінші көшеге "Екі Нар", үшінші көшеге "Кіші Нар", төртінші көшеге "Шөладыр", бесінші көшеге "Бесқарағай", алтыншы көшеге "Емеген", жетінші көшеге "Құрөзек", сегізінші көшеге "Төрткүл". Әйтей ауылының солтүстігінде орналасқан бірінші көшеге "Қасымбек сайы", екінші көшеге "Көлсай", үшінші көшеге "Көксу", төртінші көшеге "Баянжүрек", бесінші көшеге "Қабылтау", алтыншы көшеге "Қарашоқы", жетінші көшеге "Ақсеңгір", сегізінші көшеге "Қарқара", тоғызыншы көшеге "Құланбасы".
2) Құмарал ауылының шығысында орналасқан бірінші көшеге "Арасан", екінші көшеге "Қурайлы", үшінші көшеге "Ақшоқы", төртінші көшеге "Сарытау", бесінші көшеге "Кеңсу", алтыншы көшеге "Алажиде", жетінші көшеге "Белқұрақ", сегізінші көшеге "Көксуат", тоғызыншы көшеге "Қазақсай".
3) Үштерек ауылының оңтүстік-шығысында орналасқан бірінші көшеге "Шұбарат", екінші көшеге "Қайыңды", үшінші көшеге "Көктөбе", төртінші көшеге "Сөре төбе", бесінші көшеге "Ойық тас", алтыншы көшеге "Таңбалы тас", жетінші көшеге "Алтынемел", сегізінші көшеге "Шарын", тоғызыншы көшеге "Қастек", оныншы көшеге "Қараой", он бірінші көшеге "Айдатау", он екінші көшеге "Мұзтау", он үшінші көшеге "Бесбақан", он төртінші көшеге "Белқайың", он бесінші көшеге "Марқатау", он алтыншы көшеге "Шилі өзек", он жетінші көшеге "Көк жота".
4) Сауыншы ауылының оңтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге "Сәукеле", екінші көшеге "Мойнақтас", үшінші көшеге "Аққабақ", төртінші көшеге "Ақтоған", бесінші көшеге "Көкжар", алтыншы көшеге "Түрген", жетінші көшеге "Кетпен", сегізінші көшеге "Жиделі", тоғызыншы көшеге "Көктерек", оныншы көшеге "Шетендісай", он бірінші көшеге "Көккезең", он екінші көшеге "Жуантөбе".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Айтейского сельского округа К. Кикимов

3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әйтей ауылдық округінің әкімі Қ. Кикимов