О бюджете Карасайского района на 2019-2021 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 38-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 17 января 2019 года № 5008.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 28 711 592 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 003 415 тысяч тенге;
неналоговые поступления 18 085 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 6 461 тысяча тенге;
поступления трансфертов 15 683 631 тысяча тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 1 689 499 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 13 994 132 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 10 149 409 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 3 844 723 тысячи тенге;
2) затраты 29 898 790 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование 150 057 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 189 375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 39 318 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 337 255 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 337 255 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 06.09.2019 № 46-3 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 54 072 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 06.09.2019 № 46-3 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 1689487 тысяч тенге, в том числе:
Города Каскелен 780597 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 63491 тысяча тенге;
Елтайского сельского округа 75784 тысячи тенге;
Жанашамалганского сельского округа 126746 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 223563 тысячи тенге;
Первомайского сельского округа 10577 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 46140 тысяч тенге;
Умтылского сельского округа 102174 тысячи тенге;
Шамалганского сельского округа 30729 тысяч тенге;
Иргелинского сельского округа 207471 тысяча тенге;
Айтейского сельского округа 22215 тысяч тенге.

Қарасай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 38-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 17 қаңтарда № 5008 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 30 018 292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 13 090 356 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 18 393 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 19 209 мың теңге;
трансферттер түсімдері 16 890 334 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттік басқару органдарынан трансферттер 1 689 499 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 15 200 835 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 11 882 946 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 3 317 889 мың теңге;
2) шығындар 30 957 127 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 149 996 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 189 375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 39 379 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 088 831 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 088 831 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 48-3 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 31 115 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 48-3 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1689487 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан 780597 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен 63491 мың теңге;
Елтай ауылдық округінен 75784 мың теңге;
Жаңашамалған ауылдық округінен 126746 мың теңге;
Райымбек ауылдық округінен 223563 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округінен 10577 мың теңге;
Жандосов ауылдық округінен 46140 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округінен 102174 мың теңге;
Шамалған ауылдық округінен 30729 мың теңге;
Іргелі ауылдық округінен 207471 мың теңге;
Әйтей ауылдық округінен 22215 мың теңге.

4. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельского округа, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы развития регионов до 2020 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета6 работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 003
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
20 700
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
644 062
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 353
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей
74 630
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 706
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 217 034
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
325 129
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
891 635
1
Социальное обеспечение
108 033
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 786
005
Государственная адресная социальная помощь
93 786
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 247
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 556
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
10 691
2
Социальная помощь
735 546
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
735 546
002
Программа занятости
191 933
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
59 572
006
Оказание жилищной помощи
234
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
149 387
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 618
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 497
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
204 926
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 379
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 003
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
20 700
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
644 062
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 353
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
74 630
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 706
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 217 034
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
325 129
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
891 635
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
108 033
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
93 786
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
93 786
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
14 247
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 556
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
10 691
2
Әлеуметтiк көмек
735 546
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
735 546
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
191 933
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
59 572
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
234
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
149 387
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 618
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 497
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
204 926
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 379
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
42 935
Приложение 4 к решению Карасайскогорайонного маслихата от "27" декабря 2018 года № 38-3 "О бюджете Карасайского района на 2019-2021 годы"
Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Админстратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование

008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
42 935
Қарасай аудандық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсанға "Қарасай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 38-3 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджетті аудандық бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бағдарлама әкiмшiлiгi
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру