О бюджете Панфиловского района на 2019-2021 годы
Решение Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 6-47-291. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2019 года № 4994.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 18 146 406 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 189 551 тысяча тенге;
неналоговые поступления 29 765 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 158 561 тысяча тенге;
поступления трансфертов 15 768 529 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 175 007 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 173 130 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 1 877 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 15 593 522 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 7 945 948 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 880 374 тысячи тенге;
субвенции 5 767 200 тысяч тенге;
2) затраты 18 163 903 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 52 998 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 74 169 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 21 171 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 70 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 70 495 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 6-63-367 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города и сельских округов в районной бюджет в сумме 173 130 тысяч тенге, в том числе:
города Жаркент 168 070 тысяч тенге;
Пиджимского сельского округа 5 060 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 6-63-367 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 157672 тысячи тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 12222 тысячи тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 15743 тысячи тенге;
Бирликскому сельскому округу 13993 тысячи тенге;
Конуроленскому сельскому округу 14069 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу 5732 тысячи тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 16936 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 15471 тысяча тенге;
Улкеншыганскому сельскому округу 10752 тысячи тенге;
Ушаралскому сельскому округу 15858 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 10079 тысяч тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 15400 тысяч тенге;
Жаскентскому сельскому округу 11417 тысяч тенге.

Панфилов ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 6-47-291 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 10 қаңтарда № 4994 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 18 146 406 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 189 551 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 29 765 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 158 561 мың теңге;
трансферттер түсімі 15 768 529 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 175 007 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 173 130 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 1 877 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 15 593 522 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 7 945 948 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 880 374 мың теңге;
субвенциялар 5 767 200 мың теңге;
2) шығындар 18 163 903 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 52 998 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 74 169 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 21 171 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 70 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 70 495 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 6-63-367 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте қала және ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 173 130 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаркент қаласынан 168 070 мың теңге;
Пенжім ауылдық округінен 5060 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 6-63-367 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 157672 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 12222 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 15743 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 13993 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 14069 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 5732 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 16936 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 15471 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 10752 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 15858 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 10079 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 15400 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 11417 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
организацию бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства сельских населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыруға;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2019 год в сумме 12 597 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 6-63-367 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Установить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

5. Панфилов ауданы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 12 597 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 6-63-367 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

7. Государственному учреждению "Аппарат Панфиловского районного маслихата" обеспечить направление настоящего решения на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Панфиловского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономики, аграрным, предпринимательства, производства, автомобильных дорог и строительства".

7. "Панфилов аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі осы шешімді Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Панфилов аудандық мәслихатының "Бюджет, экономика, аграрлық, кәсіпкерлік, өндіріс, автокөлік жолдары және құрылыс мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Панфиловского районного
маслихата К. Ахметкалиев
Секретарь Панфиловского
районного маслихата Е. Шокпаров
Приложение 1 к решению Панфиловского районного маслихата от "27" декабря 2018 года № 6-47-291 "О бюджете Панфиловского района на 2019-2021 годы"
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Панфиловского районного маслихата Алматинской области от 06.12.2019 № 6-63-367 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

9. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Панфилов аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Қ. Ахметқалиев
Панфилов аудандық
мәслихатының хатшысы Е. Шоқпаров
Панфилов аудандық мәслихатының 2018 жылғы "27" желтоқсандағы "Панфилов ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 6-47-291 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Панфилов аудандық мәслихатының 06.12.2019 № 6-63-367 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

900000
9
Прочие услуги в области образования
914387
464
Отдел образования района (города областного значения)
914387
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18611
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
40732
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
296991
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
54786
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
503267
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
680237
1
Социальное обеспечение
121659
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115035
005
Государственная адресная социальная помощь
115035
464
Отдел образования района (города областного значения)
6624
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6624
2
Социальная помощь
516673
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
516673
002
Программа занятости
224786
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40339
006
Оказание жилищной помощи
1191
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13516
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11798
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61426
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
117091
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46526
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41905
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41905
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

900000
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
914387
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
914387
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18611
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
40732
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
296991
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
54786
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
503267
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
680237
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
121659
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115035
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
115035
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6624
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6624
2
Әлеуметтiк көмек
516673
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
516673
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
224786
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40339
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1191
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13516
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11798
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61426
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
117091
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46526
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41905
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41905
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер