О бюджете Уйгурского района на 2019-2021 годы
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2018 года № 6-42-253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 16 января 2019 года № 5005.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Уйгурский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 11046600 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1657408 тысяч тенге;
неналоговые поступления 16332 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 21609 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9351251 тысячи тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 3017 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты 4892154 тысяча тенге;
целевые трансферты на развитие 360810 тысячи тенге;
субвенции 4095270 тысяч тенге;
2) затраты 11074291 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31133 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 56227 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 25094 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 58824 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 58824 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 05.12.2019 № 6-57-324 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 410727 тысяч тенге, в том числе:
Шонжынскому сельскому округу 232049 тысяч тенге;
Сумбинскому сельскому округу 16499 тысяч тенге;
Киргизсайскому сельскому округу 13863 тысячи тенге;
Больше-Аксускому сельскому округу 11214 тысяч тенге;
Аватскому сельскому округу 12416 тысяч тенге;
Тиирменскому сельскому округу 16522 тысячи тенге;
Актамскому сельскому округу 14000 тысяч тенге;
Дардамтинскому сельскому округу 11791 тысяча тенге;
Кетпенскому сельскому округу 14801 тысяча тенге;
Мало-Деханскому сельскому округу 12091 тысяча тенге;
Калжатскому сельскому округу 14218 тысяч тенге;
Бахарскому сельскому округу 15757 тысяч тенге;
Таскарасускому сельскому округу 13480 тысяч тенге;
Шарынскому сельскому округу 12026 тысяч тенге.

Ұйғыр ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 6-42-253 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2019 жылы 16 қаңтарда № 5005 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылы келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11046600 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 1657408 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 16332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 21609 мың теңге;
трансферттер түсімі 9351251 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 3017 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 4892154 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 360810 мың теңге;
субвенциялар 4095270 мың теңге;
2) шығындар 11074291 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31133 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 56227 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 25094 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 58824 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 58824 мың теңге
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 6-57-324 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 410727 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шонжы ауылдық округіне 232049 мың теңге;
Сүмбе ауылдық округіне 16499 мың теңге;
Қырғызсай ауылдық округіне 13863 мың теңге;
Үлкен Ақсу ауылдық округіне 11214 мың теңге;
Ават ауылдық округіне 12416 мың теңге;
Тиірмен ауылдық округіне 16522 мың теңге;
Ақтам ауылдық округіне 14000 мың теңге;
Дардамты ауылдық округіне 11791 мың теңге;
Кетпен ауылдық округіне 14801 мың теңге;
Кіші Дихан ауылдық округіне 12091 мың теңге;
Қалжат ауылдық округіне 14218 мың теңге;
Бахар ауылдық округіне 15757 мың теңге;
Тасқарасу ауылдық округіне 13480 мың теңге;
Шарын ауылдық округіне 12026 мың теңге.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Уйгурского района.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 8821,0 тысяча тенге.
5. Установить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов сельских округов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.

3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ұйғыр ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 8821,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін атқару процесінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын деп белгіленсін.

6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Уйгурского районного маслихата "По вопросам бюджета, экономического развития, промышленности, транспорта, строительства, связи, торговли, туризма и жилья".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года
Председатель сессии
Уйгурского районного маслихата З. Тохсунов
Секретарь Уйгурского
районного маслихата Н. Есжан
Приложение 1 к решению районного маслихата от "28" декабря 2018 года № 6-42-253 "О бюджете Уйгурского района на 2019-2021 годы"
Бюджет Уйгурского района на 2019 год

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ұйғыр аудандық мәслихатының "Бюджет, экономикалық даму, өнеркәсіп, көлік, құрылыс, байланыс, сауда, туризм және тұрғын үй мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық
мәслихатының сессия төрағасы З. Тохсунов
Ұйғыр аудандық
мәслихатының хатшысы Н. Есжан
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2018 жылғы "28" желтоқсандағы "Ұйғыр ауданның 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 6-42-253 шешіміне 1 қосымша
Ұйғыр ауданының 2019 жылға арналған бюджеті

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17 165
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
16 100
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
153 222
012
Капитальные расходы государственного органа
80
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 798
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 010 911
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 581 142
1
Социальное обеспечение
1 102 399
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 102 399
005
Государственная адресная социальная помощь
1 101 453
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
946
2
Социальная помощь
424 364
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
424 364
002
Программа занятости
182 622
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 941
006
Оказание жилищной помощи
24 484
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 173
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 718
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 819
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
44 682
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44 952
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 379
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 379
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 666
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 165
004
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
16 100
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
153 222
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
80
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 798
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 010 911
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 581 142
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 102 399
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 102 399
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 101 453
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
946
2
Әлеуметтiк көмек
424 364
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
424 364
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
182 622
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 941
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 484
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 173
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 718
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 819
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
44 682
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44 952
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 379
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 379
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 666
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

Приложение 4 к решению районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 6-42-253 "О бюджете Уйгурского района на 2019-2021 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

Ұйғыр аудандық Мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы "Ұйғыр ауданның 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 6-42-253 шешіміне 4 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру