О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 27 июля 2018 года № 35/280-6с "О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 26 ноября 2018 года № 41/327-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 29 ноября 2018 года № 3. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктами 1, 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 27 июля 2018 года № 35/280-6с "О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4705, опубликовано 23 августа 2018 года в газете "Панорама Шымкента" и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 августа 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 789 076 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 36 699 224 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 386 934 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 375 270 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29 327 648 тысяч тенге;
2) затраты –75 262 103 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 821 118 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 821 118 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 19 794 145 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 19 794 145 тысяч тенге.";
пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены средства на строительство жилья за счет внутренних займов – 15 801 749 тысяч тенге.";
пункт 2 исключить;
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент М. Тогузбаев
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев
Приложение № 1 к решению
маслихата города
Шымкент от 26 ноября
2018 года № 41/327-6с
Приложение № 1 к решению
маслихата города
Шымкент от 27 июля
2018 года № 35/280-6с
Бюджет города Шымкент на 2018 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
I. ДОХОДЫ

"2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 27 шілдедегі № 35/280-6с шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 26 қарашадағы № 41/327-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 қарашада № 3 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 1, 4-тармақтарына, 111-бабының 1-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының 2018 жылғы 27 шілдедегі № 35/280-6с "2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4705 тіркелген, 2018 жылғы 23 тамызда "Шымкент келбеті" газетінде және 2018 жылғы 20 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 67 789 076 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 699 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 386 934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 375 270 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 327 648 мың теңге;
2) шығындар – 75 262 103 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 821 118 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 821 118 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 500 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 500 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 19 794 145 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 19 794 145 мың теңге.";
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1. 2018 жылға арналған қала бюджетінде ішкі қарыздар есебінен тұрғын үй салуға – 15 801 749 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.";
2-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Шымкент қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы М.Тоғызбаев
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Ғ. Ташқараев
Шымкент қаласының
мәслихатының 2018 жылғы
26 қарашадағы № 41/327-6с
шешіміне № 1 қосымша
Шымкент қаласының
мәслихатының 2018 жылғы
27 шілдедегі № 35/280-6с
шешіміне № 1 қосымша
Шымкент қаласының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3
І. КІРІСТЕР

31 254
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 586 316
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
1 554 773
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
481
012
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
19 796
013
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
7 213
014
Организация содержания служебных животных
4 053
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
231 504
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
231 504
04
Образование
32 011 842
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
66 833
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
4 000
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
61 768
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
1 065
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
27 337 628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
30 116
003
Общеобразовательное обучение
14 512 290
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
366 560
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
521 333
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
1 274 734
008
Дополнительное образование для детей
419 441
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
22 042
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
42 973
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
82 965
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 463 217
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
722
034
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
289 183
036
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

31 254
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
1 586 316
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
1 554 773
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
481
012
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
19 796
013
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
7 213
014
Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру
4 053
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
231 504
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
231 504
04
Бiлiм беру
32 011 842
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
66 833
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
4 000
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
61 768
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
1 065
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
27 337 628
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 116
003
Жалпы білім беру
14 512 290
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
366 560
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
521 333
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 274 734
008
Балаларға қосымша білім беру
419 441
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
22 042
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
42 973
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
82 965
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 463 217
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
722
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
289 183
036
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

6 192 532
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
362 667
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 756 853
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 340 788
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 340 288
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
500
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
1 266 593
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 266 593
05
Здравоохранение
114 795
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
114 795
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
32 489
006
Услуги по охране материнства и детства
68 257
030
Капитальные расходы государственного органа
14 049
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 070 776
329
Управление по делам семьи, детей и молодежи города республиканского значения, столицы
105 907
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
81 344
037
Социальная реабилитация
24 563
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
4 930 411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
67 976
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
82 828
003
Программа занятости
908 249
004
Государственная адресная социальная помощь
2 441 343
007
Оказание жилищной помощи
4 397
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
306 264
009
Социальная поддержка инвалидов
6 337
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 179
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
543 848
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
50 594
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

6 192 532
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
362 667
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 756 853
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 340 788
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 340 288
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
500
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 266 593
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 266 593
05
Денсаулық сақтау
114 795
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
114 795
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 489
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
68 257
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
14 049
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 070 776
329
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отбасы, балалар және жастар істері жөніндегі басқармасы
105 907
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
81 344
037
Әлеуметтік сауықтандыру
24 563
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
4 930 411
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 976
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
82 828
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
908 249
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 441 343
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 397
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
306 264
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
6 337
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 179
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
543 848
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
50 594
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

8 495
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
151 217
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
115 504
026
Капитальные расходы государственного органа
2 540
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19 365
030
Обеспечение деятельности центров занятости
149 270
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 997
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
9 125
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
30 883
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 619
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
8 619
388
Управление государственной инспекции труда и миграции города республиканского значения, столицы
25 839
001
Услуги по реализации государственной политики в области миграции и регулирования трудовых отношений на местном уровне
19 839
003
Капитальные расходы государственного органа
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 954 988
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 532 618
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
496 516
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 036 102
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
8 959 822
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 785 846
013
Развитие благоустройства города
5 500
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 165 909
035
Развитие объектов сельского хозяйства
2 567
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
7 611 849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
100 907
005
Развитие коммунального хозяйства
241 870
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
60 000
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

8 495
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
151 217
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
115 504
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 540
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19 365
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
149 270
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 997
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
9 125
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
30 883
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 619
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
8 619
388
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Мемлекеттік еңбек инспекциясы және көші-қон басқармасы
25 839
001
Жергілікті деңгейде көші-қон және еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
19 839
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 954 988
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 532 618
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
496 516
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 036 102
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
8 959 822
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 785 846
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
5 500
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 165 909
035
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2 567
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 611 849
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 907
005
Коммуналдық шаруашылық дамыту
241 870
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
60 000
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту