О городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылского области от 19 декабря 2018 года № 40-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2018 года № 4065.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 604 854 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 633 821 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 186 543 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 088 574 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 51 696 006 тысяч тенге;
2) затраты – 69 392 158 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 618 750 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 618 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 142 410 тенге:
приобретение финансовых активов – 2 132 551 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 548 464 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 548 464 тысяч тенге:
поступление займов – 13 833 809 тысяч тенге;
погашение займов – 3 521 028 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 235 683 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27.03.2019 № 43-7 (вводится в действие с 01.01.2019); от 24.04.2019 № 44-4 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.05.2019 № 45-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 24.07.2019 № 47-4 (вводится в действие с 01.01.2019); от 11.09.2019 № 48-5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.10.2019 № 50-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.11.2019 № 51-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.12.2019 № 54-6 (вводится в действие с 01.01.2019).

2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4065 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандагы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 604 854 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 633 821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 186 543 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 088 574 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 696 006 мың теңге;
2) шығындар – 69 392 158 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 618 750 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 618 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 142 410 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2 142 410 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 548 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 548 464 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 833 809 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 521 028 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 235 683 теңге.
Ескерту. 1–тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 43-7 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 24.04.2019 № 44-4 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 06.05.2019 № 45-3 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 24.07.2019 № 47-4 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 11.09.2019 № 48-5 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 23.10.2019 № 50-3 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 20.11.2019 № 51-3 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 20.12.2019 № 54-6 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Утвердить резерв акимата города на 2019 год в сумме 495 714 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Таразского городского маслихата Жамбылской области от 27.03.2019 № 43-7 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.05.2019 № 45-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 24.07.2019 № 47-4 (вводится в действие с 01.01.2019); от 11.09.2019 № 48-5 (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.10.2019 № 50-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.11.2019 № 51-3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.12.2019 № 54-6 (вводится в действие с 01.01.2019).

2. 2019 жылға арналған қала әкімдігінің резерві 495 714 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2–тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 27.03.2019 № 43-7 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 06.05.2019 № 45-3 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 24.07.2019 № 47-4 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) ); 11.09.2019 № 48-5 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 23.10.2019 № 50-3 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 20.11.2019 № 51-3 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 20.12.2019 № 54-6 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год согласно приложению 4.
4. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету и социально-экономическому развитию города.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Секретарь Таразского
Таразского городского маслихата городского маслихата
М. Мырзахметов Б. Кулекеев
Приложение 1 к решению
Таразского городского маслихата
от 19 декабря 2018 года № 40-3
Бюджет города Тараз на 2019 год

3. 2019 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды қалалық мәслихаттың бюджет және қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихат Тараз қалалық
сессиясының төрағасы мәслихатының хатшысы
М. Мырзахметов Б. Кулекеев
Тараз қалалық мәслихатының
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 40-3 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласының 2019 жылға арналған бюджеті

5281466
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1113
464
Отдел образования района (города областного значения)
116511
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
88568
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
27943
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2606963
002
Программа занятости
1592508
006
Оказание жилищной помощи
134000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
257934
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
16816
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
117698
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161208
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
232049
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
94750
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
280977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
93506
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
15976
021
Капитальные расходы государственного органа
830
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
158856
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3546
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8263
467
Отдел строительства района (города областного значения)
18958
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
18958
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23966458
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
293019
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
254493
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

5281466
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1113
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
116511
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
88568
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
27943
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2606963
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1592508
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
134000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
257934
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
16816
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
117698
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
161208
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
232049
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
94750
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
280977
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93506
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
15976
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
830
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
158856
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3546
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8263
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18958
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
18958
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23966458
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
293019
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
254493
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

54202
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
54202
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1075806
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1075806
464
Отдел образования района (города областного значения)
1525456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
65651
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
940668
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
119881
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2346
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
25987
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
370923
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2308779
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
198383
005
Государственная адресная социальная помощь
198383
464
Отдел образования района (города областного значения)
111881
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
81668
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
30213
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1656948
002
Программа занятости
702081
006
Оказание жилищной помощи
206045
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
130524
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
26325
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
112755
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
145471
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
244944
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88803
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

54202
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
54202
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1075806
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1075806
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1525456
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65651
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
940668
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
119881
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2346
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
25987
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
370923
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2308779
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
198383
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
198383
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
111881
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
81668
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
30213
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1656948
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
702081
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
206045
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
130524
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
26325
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
112755
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
145471
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
244944
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88803
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі