О бюджете сельских округов Байзакского района на 2019-2021 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 28 декабря 2018 года № 39-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2018 года № 4079.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1-1. Жалгызтюбинский сельский округ:
1) доходы – 83 662 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4777 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 78885 тысячи тенге;
2) затраты – 84 300 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 638 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 638 тысячи тенге.
1-2. Диханский сельский округ:
1) доходы – 71077 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4906 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 66171 тысячи тенге;
2) затраты – 71735 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 658 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 658 тысячи тенге
1-3. Мырзатайский сельский округ:
1) доходы – 71 778 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6339 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 65 439 тысячи тенге;
2) затраты – 73 313 тысячи тенге;

2019-2021 жылдарға арналған Байзақ ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 39-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 4079 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Жалғызтөбе ауылдық округі:
1) кірістер – 83 662 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 78885 мың теңге;
2) шығындар – 84 300 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 638 мың теңге;
1-2. Дихан ауылдық округі:
1) кірістер – 71077 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4906 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66171 мың теңге;
2) шығындар – 71735 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 658 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 658 мың теңге;
1-3. Мырзатай ауылдық округі:
1) кірістер – 71 778 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6339 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 65 439 мың теңге;
2) шығындар – 73 313 мың теңге;

2) затраты – 723833 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 2 581 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 2 581 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 16.04.2019 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 17.05.2019 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 26.06.2019 № 49-6 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.08.2019 № 52-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.10.2019 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 27.11.2019 № 57-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2019 год установить в размере 216 497 тысяч тенге, в том числе:
Жалгызтюбинский сельский округ – 15 653 тысячи тенге;
Диханский сельский округ – 13 682 тысячи тенге;
Мырзатайский сельский округ – 11 505 тысячи тенге;
Темирбекский сельский округ – 14 801 тысячи тенге;
Тюймекентский сельский округ – 16 396 тысячи тенге;
Жанатурмысский сельский округ – 19 496 тысячи тенге;
Кокталский сельский округ – 10 092 тысячи тенге;
Ынтымакский сельский округ – 15 192 тысячи тенге;
Суханбаевский сельский округ – 14 629 тысячи тенге;
Костюбинский сельский округ – 14 153 тысячи тенге;
Бурылский сельский округ – 17 291 тысячи тенге;
Коптерекский сельский округ – 14 378 тысячи тенге;
Улгулинский сельский округ – 13 250 тысячи тенге;
Сарыкемерский сельский округ – 0 тысячи тенге;
Кызылжулдызский сельский округ – 43 тысячи тенге;
Ботамойнакский сельский округ – 15 627 тысячи тенге;
Байтерекский сельский округ – 10 309 тысячи тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2019 – 2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах финансируемых из местных бюджетов в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

2) шығындар – 723833 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 581 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 581 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 16.04.2019 № 45-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 17.05.2019 № 47-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 26.06.2019 № 49-6 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 05.08.2019 № 52-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 29.10.2019 № 55-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 27.11.2019 № 57-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 216497 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Жалғызтөбе ауылдық округіне – 15 653 мың теңге;
Дихан ауылдық округіне – 13 682 мың теңге;
Мырзатай ауылдық округіне – 11 505 мың теңге;
Темірбек ауылдық округіне – 14 801 мың теңге;
Түймекент ауылдық округіне – 16 396 мың теңге;
Жанатұрмыс ауылдық округін – 19 496 мың теңге;
Коктал ауылдық округіне – 10 092 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округіне – 15 192 мың теңге;
Суханбаев ауылдық округіне – 14 629 мың теңге;
Қостөбе ауылдық округіне – 14 153 мың теңге;
Бурыл ауылдық округіне – 17 291 мың теңге;
Көптерек ауылдық округіне – 14 378 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне – 13 250 мың теңге;
Сарыкемер ауылдық округіне – 0 мың теңге;
Қызылжұлдыз ауылдық округіне – 43 мың теңге;
Ботамойнақ ауылдық округіне – 15 627 мың теңге;
Байтерек ауылдық округіне – 10 309 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2019-2021 жылдары жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2019 год согласно приложению 4.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административного территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Байзакского
районного маслихата А. Укибаев
Секретарь Байзакского
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
№ 39-2 от 28 декабря 2018 года

4. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Үкібаев
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2018 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 39-2 шешіміне 1 қосымша