О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № 21-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 12 марта 2018 года № 24-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 15 марта 2018 года № 3737
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Жамбылского областного маслихата №21-2 от 5 марта 2018 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 11 декабря 2017 года №18-3 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №3726) Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата от 20 декабря 2017 года №21-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №3642, опубликовано в газете "Шұғыла-Радуга" от 27 и 29 декабря 2017 года) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "10 938 247" заменить цифрами "11 492 990";
цифры "1 485 473" заменить цифрами "2 085 288";
цифры "6 700" заменить цифрами "6 885";
цифры "9 374 674" заменить цифрами "9 329 417";
в подпункте 2):
цифры "10 941 917" заменить цифрами "11 630 556";
в подпункте 5):
цифры " -37 254" заменить цифрами " -171 150";
в подпункте 6):
цифры "37 254" заменить цифрами "171 150";
цифру "0" заменить цифрами "133 896".
2. в пункте 5:
Слова "В соответствии со статьей 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2018-2020 года повышенные ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 378, 379, 381, 383 Налогового кодекса, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино" заменить словами "В соответствии со статьей 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2018-2020 года повышенные ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 503, 504, 505, 506 Налогового кодекса, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино".

"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 21-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 12 наурыздағы № 24-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 наурызда № 3737 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына және "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы №18-3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Жамбыл облыстық мәслихатының 2018 жылғы 5 наурыздағы № 21-2 шешімі негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3726 болып тіркелген) Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 21-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3642 болып тіркелген, 2017 жылғы 27 және 29 желтоқсандағы "Шұғыла-Радуга" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада:
"10 938 247" сандары "11 492 990" сандарымен ауыстырылсын;
"1 485 473" сандары "2 085 288" сандарымен ауыстырылсын;
"6 700" сандары "6 885" сандарымен ауыстырылсын;
"9 374 674" сандары "9 329 417" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"10 941 917" сандары "11 630 556" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
" -37 254" сандары " -171 150" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"37 254" сандары "171 150" сандарымен ауыстырылсын;
"0" саны "133 896" сандарымен ауыстырылсын.
2. 5 тармақта:
""Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 387 бабының 1 тармағына сәйкес 2018-2020 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық Кодексінің 378, 379, 381, 383-баптарында белгiленген, автотұраққа (паркингке), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, жер салығының базалық ставкаларын 50 пайызға жоғарылату белгіленсін." сөздері "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Заңының 510 бабының 1 тармағына сәйкес 2018-2020 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық Кодексінің 503, 504, 505, 506-баптарында белгiленген, автотұраққа (паркингке), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, жер салығының базалық ставкаларын 50 пайызға жоғарылату белгіленсін." сөздерімен ауыстырылсын.

3. Приложение 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1, 2 настоящего решения.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь Жамбылского
Жамбылского районного маслихата: районного маслихата:
Н. Сматов Р. Бегалиев
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
за №24-3 от 12 марта 2018 года
Приложение 1 к решению
Жамбылского районного маслихата
за №21-2 от 20 декабря 2017 года
Бюджет Жамбылского района на 2018 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

3. Аталған шешімнің 1, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданылады.
Жамбыл аудандық мәслихат Жамбыл аудандық
сессиясының төрағасы: мәслихат хатшысы:
Н. Сматов Р. Бегалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2018 жылғы "12" наурыздағы
№24-3 шешіміне 1 қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының
2017 жылғы "20" желтоқсандағы
№21-2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

464
Отдел образования района (города областного значения)
480178
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
50547
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
172043
012
Капитальные расходы государственного органа
845
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
63505
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
26388
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
144250
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
22600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
107615
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
107615
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
892616
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
264486
005
Государственная адресная социальная помощь
264486
464
Отдел образования района (города областного значения)
42345
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
30891
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
11454
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
509133
002
Программа занятости
300770
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23482
006
Оказание жилищной помощи
7500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19786
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5483
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24604
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
61722
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65786
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
480178
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50547
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
172043
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
845
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
63505
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
26388
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
144250
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
22600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
107615
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
107615
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
892616
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
264486
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
264486
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
42345
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
30891
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
11454
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
509133
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
300770
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23482
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19786
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5483
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
24604
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
61722
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65786
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

27314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19111
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8203
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38259
010
Развитие объектов сельского хозяйства
38259
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
52960
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
36095
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
750
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6476
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1969
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4670
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24564
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14296
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
10100
007
Капитальные расходы государственного органа
168
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
119155
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
101753
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17402
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38523
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38523
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
17430
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунков
19771
015
Капитальные расходы государственного органа
22
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1300
12
Транспорт и коммуникации
451990
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3174
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
400
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов

27314
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19111
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8203
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38259
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
38259
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
52960
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36095
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
750
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6476
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1969
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4670
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24564
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14296
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
10100
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
168
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
119155
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
101753
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17402
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38523
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38523
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17430
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
19771
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1300
12
Көлiк және коммуникация
451990
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3174
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
400
045
Елді мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу