О переименования улиц в селах Шайкорык, Капал, станций Шайкорык и уточнение транскрипции улиц в селах Шайкорык, Капал, Танта Жамбылского сельского округа
Решение акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Жамбылской области от 30 ноября 2018 года № 88. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 20 декабря 2018 года № 4046
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Реcпублике Казахстан", подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения ономастической комиссии при акимате Жамбылской области от 4 сентября 2018 года и с учетом мнения населения соответствующей территорий, аким сельского округа РЕШИЛ:
1. Переименовать улицы сел Шайкорык, Капал и станции Шайкорык Жамбылского сельского округа.
1) по селу Шайкорык:
переулок Абая – улица Балдырган;
переулок Динмухаммеда Конаева - улица Теректи;
улицу Сапарбая Байжиенова – улица Ынтымак;
переулок Сапарбая Байжиенова – улица Шалкар;
улицу Колцевая – улица Казына;
улицу Кырман – улица Акбидай.
2) по селу Капал:
переулок Уалихана Кайназарова – улица Ата мура;
улицу Ю.Гагарина – улица Игилик.
3) по селу станция Шайкорык:
улицу Полевая – улица Алатау;
улицу Линейная – улица Береке;
улицу Деповская – улица Аккайнар;
переулок Деповская – улица Акжол.
2. Уточнить транскрипцию наименование улиц в селах Шайкорык, Капал, Танта.
1) по селу Шайкорык Жамбылского сельского округа:
улицу расположенного правый стороны улицы Желтоксан уточнить транскрипцию наименование на улицу Абая;
улицу расположенного между улицами Абая и Сапарбая Байжиенова уточнить транскрипцию наименования на улицу Желтоксан;
улицу расположенного с левой стороны улицы Аширмета Ташметова уточнить транскрипцию наименования на улицу Ыбырая Сулейменова:
улицу расположенного между улицами Бейсенбая Сабаева и Сихымбай баба уточнить транскрипцию наименования на улицу Климента Тимирязева;
улицу расположенного между улицами Телеу и Кырман уточнить транскрипцию наименования на улицу Байтерек;
2) по селу Капал Жамбылского сельского округа:
центральную улицу села Капал уточнить транскрипцию наименования на улицу Турара Рыскулова;

Жамбыл ауылдық округінің Шайқорық, Шайқорық стансасы, Қапал ауылдарындағы көше атауларын қайта атау және Жамбыл ауылдық округінің Шайқорық, Қапал, Танта ауылдарындағы көше атауларының транскрипциясын нақтылау туралы
Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 88 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 желтоқсанда № 4046 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 35-бабына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік - аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына және Жамбыл облысы әкімдігі жанындағы ономастика комиссиясының 2018 жылғы 4 қыркүйектегі қорытындысы және тиісті аумақ халқының пікірлерін ескере отырып, ауылдық округ әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл ауылдық округінің Шайқорық, Қапал ауылдарының және Шайқорық стансасының көшелері қайта аталсын.
1) Шайқорық ауылы бойынша:
Абай бұрылысын – Балдырған көшесі;
Дінмұхамед Қонаев бұрылысын – Теректі көшесі;
Сапарбай Байжиенов көшесін – Ынтымақ көшесі;
Сапарбай Байжиенов көшесінің бұрылысын – Шалқар көшесі;
Кольцевая көшесін – Қазына көшесі;
Қырман көшесін – Ақбидай көшесі.
2) Қапал ауылы бойынша:
Уәлихан Қайназаров көшесінің бұрылысын – Ата мұра көшесі;
Ю. Гагарин көшесін – Игілік көшесі:
3) Шайқорық стансасы бойынша көшесі:
Полевая көшесін – Алатау көшесі;
Линейная көшесін – Береке көшесі;
Деповская көшесін – Аққайнар көшесі;
Деповская көшесінің бұрылысын – Ақжол көшесі.
2. Жамбыл ауылдық округінің Шайқорық, Қапал, Танта ауылдарындағы көшелердің атауының транскрипциясы нақтылансын.
1) Жамбыл ауылдық округі Шайқорық ауылының:
Желтоқсан көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Абай көшесі болып нақтылансын;
Абай мен Сапарбай Байжиенов көшелерінің ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Желтоқсан көшесі болып нақтылансын;
Әшірмет Ташметов көшесінің сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Ыбырайым Сүлейменов көшесі болып нақтылансын;
Бейсенбай Сабаев пен Сихымбай баба көшелері ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Климент Тимирязев көшесі болып нақтылансын;
Телеу мен Қырман көшелері ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Бәйтерек көшесі болып нақтылансын.
2) Жамбыл ауылдық округі Қапал ауылының;
Қапал ауылының орталық көшесі атауының транскрипциясы Тұрар Рысқұлов көшесі болып нақтылансын.

3) по селу Танта Жамбылского сельского округа:
улицу расположенного с левой стороны улицы Кайрата Рыскулбекова уточнить транскрипцию наименования на улицу Алий Молдагуловой;
улицу расположенного между улицами Танта и Алий Молдагуловой уточнить транскрипцию наименования на улицу Кайрата Рыскулбекова;
улицу расположенного с левой стороны переулка Динмухаммеда Конаева уточнить транскрипцию наименования на улицу Маншука Маметова;
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводиться в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликование.
Аким округа Б. Садырбаев

3) Жамбыл ауылдық округі Танта ауылының:
Қайрат Рысқұлбеков көшесінің сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Әлия Молдағұлова көшесі болып нақтылансын;
Танта мен Әлия Молдағұлова көшелері ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Қайрат Рысқұлбеков көшесі болып нақтылансын;
Д. Қонаев бұрылысы көшесінің сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Мәншүк Мәметова көшесі болып нақтылансын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Округ әкімі Б. Садырбаев