О бюджете сельских округов Кордайского района на 2019-2021 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2018 года № 43-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 декабря 2018 года № 4073.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1-1. Аухаттинский сельский округ на 2019 год:
1) доходы – 49 868 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 901 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 277 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 30 690 тысячи тенге;
2) затраты – 54 473 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -4 605 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 4 605 тысячи тенге.
1-2. Беткайнарский сельский округ на 2019 год:
1) доходы – 38 753 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 023 тысячи тенге;
неналоговые поступления –100 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 25 630 тысячи тенге;
2) затраты –41 531 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2 778 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 2 778 тысячи тенге
1-3. Жамбылский сельский округ на 2019 год:
1) доходы – 42 752 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 785 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 100 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысячи тенге;

2019-2021 жылдарға арналған Қордай ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 4073 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Қордай аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округ бюджеттері 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Ауқатты ауылдық округі 2019 жылға:
1) кірістер – 49 868 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 277 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 690 мың теңге;
2) шығындар – 54 473 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 605 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 605 мың теңге;
1-2. Бетқайнар ауылдық округі 2019 жылға:
1) кірістер – 38 753 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 023 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 630 мың теңге;
2) шығындар – 41 531 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 778 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 778 мың теңге;
1-3. Жамбыл ауылдық округі 2019 жылға:
1) кірістер – 42 752 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 785 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

2) затраты –45 339 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2 053 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицит) – 2 053 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 05.04.2019 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.05.2019 № 50-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.07.2019 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.10.2019 № 58-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 28.11.2019 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2019 год установить в размере 435 828 тысяч тенге, в том числе:
Аухатинский сельский округ – 25 007 тысячи тенге;
Беткайнарский сельский округ – 20 717 тысячи тенге;
Жамбылский сельский округ – 25 364 тысячи тенге;
Какпатаский сельский округ – 20 734 тысячи тенге;
Каракемерский сельский округ – 20 128 тысячи тенге;
Карасайский сельский округ – 22 161 тысячи тенге;
Карасуйский сельский округ – 23 444 тысячи тенге;
Касыкский сельский округ – 21 529 тысячи тенге;
Кененский сельский округ – 16 039 тысячи тенге;
Кордайский сельский округ – 69 280 тысячи тенге;
Масанчинский сельский округ – 31 670 тысячи тенге;
Ногайбайский сельский округ – 15 692 тысячи тенге;
Отарский сельский округ – 32 184 тысячи тенге;
Сарыбулакский сельский округ – 27 903 тысячи тенге;
Сортобинский сельский округ – 38 132 тысячи тенге;
Степновский сельский округ – 25 844 тысячи тенге;
3. В соотвествии Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса сельских территорий" от 8 июля 2005 года установить надбавку в 2019-2021 годах к должностным окладам в размере 25 процентов проживающим и работающим в сельской местности специалистам государственных учреждений и организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, ветеринарии финансируемых из районного бюджета.
4. Объем текущих целевых трансфертов, трансфертов на развитие передаваемых из областного, районного бюджета в бюджет акима города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2019 год в том числе на оплату услуг по обслуживанию информационной системы "Е-Халық" установлен в размере 9 456 тысяч тенге.

2) шығындар – 45 339 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 053 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 053 мың теңге;
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 48-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 22.05.2019 № 50-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 30.07.2019 № 55-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 25.10.2019 № 58-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2019 № 60-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 435828 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ауқатты ауылдық округіне – 25 007 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округіне –20 717 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 25 364 мың теңге;
Қақпатас ауылдық округіне – 20 734 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округіне – 20 128 мың теңге;
Қарасай ауылдық округіне – 22 161 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне – 23 444 мың теңге;
Қасық ауылдық округіне – 21 529 мың теңге;
Кенен ауылдық округіне – 16 039 мың теңге;
Қордай ауылдық округіне – 69 280 мың теңге;
Масаншы ауылдық округіне – 31 670 мың теңге;
Ноғайбай ауылдық округіне – 15 692 мың теңге;
Отар ауылдық округіне – 32 184 мың теңге;
Сарыбулақ ауылдық округіне – 27 903 мың теңге;
Сортөбе ауылдық округіне – 38 132 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 25 844 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес, 2019 – 2021 жылдары ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс істейтін аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет пен спорт мемлекеттік мекемелері мен ветеринария ұйымдардың мамандарының қызметтік лауазымдарына 25 пайыз мөлшерінде үстемақы қосу белгіленсін.
4. 2019 жылға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтер бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы даму, ағымдағы трансферттер, оның ішінде "Е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдері үшін арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 9 456 мың теңге.

5. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета акима города районного значения, села, поселка и сельского округа на 2019 год утвердить согласно приложению 4.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Кордайского районного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджета, развития местного самоуправления, индустриально-инновационного развития, развития региона, транспорта и связи, малого и среднего бизнеса.

5. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қордай аудандық мәслихатының экономика, қаржы, бюджет, жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық дамыту, аймақты, көлік пен байланысты, орта және шағын бизнесті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии районного маслихата Г. Джинлир
Секретарь районного маслихата Р. Нұрсипатов
Приложение 1 к решению
Кордайского районного маслихата
№ 43-2 от 26 декабря 2018 года
Бюджет сельских округов Кордайского района на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2019 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
2019 год сумма тыс. тенге
Аухатинский сельский округ
Беткайнарский сельский округ
Жамбылский сельский округ
Какпатаский сельский округ
Каракемерский сельский округ
Карасайский сельский округ
Карасуйский сельский округ
Класс
Подкласс
Наименование
1. ДОХОДЫ

7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы Г. Джинлир
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Нұрсипатов
Қордай аудандық мәслихатының
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 43-2 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Қордай ауданының ауылдық округтерінің бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 28.11.2019 № 60-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2019 жыл сомасы, мың теңге
Ауқатты ауылдық округі
Бетқайнар ауылдық округі
Жамбыл ауылдық округі
Қақпатас ауылдық округі
Қаракемер ауылдық округі
Қарасай ауылдық округі
Қарасу ауылдық округі
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер