Об установлении перечня удобрений и норм субсидий
Постановление акимата Карагандинской области от 20 марта 2018 года № 12/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 марта 2018 года № 4676. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 14 февраля 2019 года № 09/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 14.02.2019 № 09/02 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11223) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 12 мая 2017 года № 29/02 "Об установлении перечня удобрений и норм субсидий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4263, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 31 мая 2017 года, в газетах "Индустриальная Караганда" № 60 (22 173) от 1 июня 2017 года и "Орталық Қазақстан" № 59 (22 366) от 1 июня 2017 года).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Приложение
к постановлению акимата
Карагандинской области

Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын белгілеу туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 12/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 наурызда № 4676 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 09/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 14.02.2019 № 09/02 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыш сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын белгілеу туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 12 мамырдағы № 29/02 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4263 болып тіркелген, 2017 жылғы 31 мамырдағы Электрондық түрде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде, 2017 жылғы 1 маусымдағы №60 (22 173) "Индустриальная Караганда" және 2017 жылғы 1 маусымдағы №59 (22 366) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
Қарағанды облысы әкімдігінің

12 385
Фосфоритная мука Верхнекамская маркиА, Б, В
P2O5 – 23 - 25
7
Супрефосазот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N - 12; P2O5 - 24; Ca -14;
Mg - 0,5; SO3-25
тонна
64 000
8
Аммофос
N - 10;P - 46
N - 12; P - 52
тонна
62 500
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl - 68; K20 - 43
тонна
55 000
Калий хлористый
K2O - 60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O - 50
тонна
130 000
Агрохимикат Сульфат калия
K – 53; S - 18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O – 52; SO3 - 45
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки NPK 15:15:15
N - 15; P - 15; K - 15
тонна
59 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N - 15; P - 15; K - 15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N - 16; P - 16; K - 16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N - 10; P - 26; K - 26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N - 23; P - 13; K - 8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N - 16; P - 16; K - 16
Нитроаммофоска
N - 16; P - 16; K - 16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N - 16; P - 16; K - 16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N - 14; P - 14; K - 23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N - 10; P – 26; K - 26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N - 10; P - 26; K - 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N – 15; P - 15; K - 15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N - 16; P - 16; K - 16

12 385
А, Б, В Верхнекамск маркалы Фосфор ұны
P2O5 – 23 - 25
7
Азот-күкірттіқұрамдас
Супрефос "Супрефос-NS"
N - 12; P2O5 - 24; Ca - 14; Mg - 0,5; SO3 - 25
тонна
64 000
8
Аммофос
N - 10; P – 46;
N - 12, P - 52
тонна
62 500
Калийлы тыңайтқыштар
9
Электролитті хлорлы калий
KCl - 68; K20 - 43
тонна
55 000
Хлорлы калий
K2O - 60
10
Тазартылған күкіртті қышқылды калий ( калий сульфаты)
K2O - 50
тонна
130 000
Калий сульфат агрохимикаты
K - 53; S - 18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O - 52; SO3 - 45
Күрделі тыңайтқыштар
11
NPK 15:15:15 маркалы Нитроаммофоска
N - 15; P - 15; K - 15
тонна
59 000
15:15:15 маркалы азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш
N - 15; P - 15; K - 15
Азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш, нитроаммофоска (азофоска)
N - 16, P - 16, K - 16
Азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N - 10; P - 26; K - 26
Нитроаммофоска 23:13:8 маркалы
N - 23; P - 13; K - 8
NPK тыңайтқышы: Нитроаммофоска
N - 16; P - 16; K-16
Нитроаммофоска
N - 16; P - 16; K - 16
Нитроаммофоска NPK 16:16:16 маркалы
N - 16; P -16; K - 16
Нитроаммофоска 14:14:23 маркалы
N - 14; P - 14; K - 23
Нитроаммофоска 10:26:26 маркалы
N - 10; P - 26; K - 26
10:26:26 маркалы азотты-фосфорлы-калийлы тыңайтқыш
N - 10; P - 26; K - 26
NPK тыңайтқышы Нитрофоска
N - 15; P - 15; K - 15
Күрделі азотты фосфорлы калийлі тыңайтқыш (тукоқоспалар NPK)
N - 16; P - 16; K - 16

Р2О5 - 13,1; К2О -7,0;
SО3 - 7,0; СаО - 13,3;
MgО - 0,4
тонна
30 428
20
Фосфор-сера содержащее удобрение (РS-удобрение)
Р2О5 - 11,0; SO3 - 10,0;
СаО - 13,5; MgO - 0,45
тонна
25 165
21
Моноаммонийфосфат специальный водорастворимый, марки А
N - 12; P - 61
тонна
190 000
Моноаммонийфосфат кормовой
22
Агрохимикатмонокалий фосфат
P - 52; K - 34
тонна
340 000
Монокалий фосфат
P - 52; K - 34
Удобрение Krista MKP (монокалий фосфат)
P2O - 52; K20 - 34
Микроудобрения
23
Растворы микроэлементсодержащие питательные "Микробиоудобрения "МЭРС"
фитосоедение Fe - 2,5;
фитосоедение Mo - 2,0;
фитосоедение Cu - 1,0;
фитосоедение Zn - 2,5; фитосоедение Mn - 1,0;
фитосоедение Сo - 0,5;
фитосоедение B - 0,5
литр
5000
24
Нитрат кальция Yara Liva Calcinit
N - 15,5; NH4 - 1,1;
NO3 - 14,4; CaO - 26,5
тонна
112 000
25
Минеральное удобрение Kristalon Special
N - 18; NH4 - 3,3; NO3 -4,9; Nкарб - 9,8; P2O5 -18;
K2O - 18; MgO - 3; SO3-5; B - 0,025; Cu - 0,01; Fe -0,07; Mn - 0,04;
Zn - 0,025; Mo - 0,004
тонна
350 000
Минеральное удобрение Kristalon Red
N - 12; NH4 - 1,9; NO3 -10,1; P2O5 - 12; K2O - 36, MgO - 1; SO3 - 2,5; B -0,025; Cu - 0,01, Fe - 0,07; Mn - 0,04; Zn - 0,025;
Mo - 0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Yellow
N - 13; NH4 - 8,6; NO3 -4,4; P2O5 - 40; K2O - 13;
B - 0,025; Cu - 0,01;
Fe - 0,07; Mn - 0,04;
Zn - 0,025; Mo - 0,004
тонна
Минеральное удобрение Kristalon Cucumber
N - 14; NO3 - 7; Nкарб - 7; P2O5 - 11; K2O - 31;MgO -2,5; SO3 - 5;B - 0,02; Cu -0,01; Fe - 0,15; Mn - 0,1; Zn - 0,01; Mo - 0,002
тонна
26
Удобрение Yara Vita Rexolin D12, Хелат железа DTPA

Р2О5 - 13,1; К2О - 7,0;
SО3 - 7,0; СаО - 13,3;
MgО - 0,4
тонна
30 428
20
Фосфорлы-күкірт құрамдас тыңайтқыш (РS-тыңайтқыш)
Р2О5 - 11,0; SO3 - 10,0;
СаО - 13,5; MgO - 0,45
тонна
25 165
21
Арнайы суда еритін А маркалы моноаммонийфосфат
N - 12; P - 61
тонна
190 000
Азықтық моноаммонийфосфат
22
Монокалий фосфат агрохимикаты
P - 52; K - 34
тонна
340 000
Монокалий фосфаты
P - 52; K - 34
Krista MKP тыңайтқышы (монокалий фосфат)
P2O - 52; K20 - 34
Микротыңайтқыштар
23
"Микробиотыңайтқыш" "МЭРС" микроэлементқұрамдас нәрлі ертіндісі
фитоқұрамды Fe - 2,5;
фитоқұрамды Mo - 2,0; фитоқұрамды Cu - 1,0;
фитоқұрамды Zn - 2,5 ;
фитоқұрамды Mn - 1,0 ;
фитоқұрамды Сo - 0,5 ;
фитоқұрамды B - 0,5
литр
5000
24
Кальций нитраты Yara Liva Calcinit
N - 15,5; NH4 - 1,1 ;
NO3 - 14,4 ;CaO - 26,5
тонна
112000
25
Kristalon Special минералды тыңайтқышы
N - 18; NH4 - 3,3; NO3 - 4,9; Nкарб - 9,8; P2O5 - 18; K2O - 18; MgO - 3; SO3 - 5; B -0,025; Cu - 0,01;
Fe - 0,07; Mn - 0,04;
Zn - 0,025; Mo - 0,004
тонна
350000
Kristalon Red минералды тыңайтқышы
N - 12 ;NH4 - 1,9; NO3 - 10,1; P2O5 - 12; K2O - 36 ;
MgO - 1; SO3 - 2,5; B - 0,025; Cu - 0,01; Fe - 0,07; Mn - 0,04; Zn - 0,025;
Mo -0,004
тонна
Kristalon Yellow минералды тыңайтқышы
N - 13; NH4 - 8,6; NO3 - 4,4 ;
P2O5 - 40; K2O - 13 ;
B - 0,025; Cu - 0,01; Fe -0,07; Mn - 0,04; Zn - 0,025; Mo - 0,004
тонна
Kristalon Cucumber минералды тыңайтқышы
N - 14; NO3 - 7; Nкарб - 7; P2O5 - 11; K2O - 31;
MgO - 2,5; SO3 - 5; B - 0,02; Cu - 0,01; Fe - 0,15; Mn - 0,1; Zn - 0,01;
Mo - 0,002
тонна
26
Yara Vita Rexolin D12 Темір хелаты DTPA минералды тыңайтқышы