О городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2018 года № 34/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 декабря 2018 года № 5097. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 186 770 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 257 046 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 40 998 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 133 114 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 755 612 тысяч тенге;
2) затраты – 19 671 808 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - минус 257 536 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 257 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 6 068 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 068 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 221 434 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 221 434 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств - 478 970 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 46/4 (вводится в действие с 01.01.2019).
1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 51 283 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 02.09.2019 № 43/4 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2019 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Учесть, что объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в городской бюджет на 2019 год составляет 1 023 448 тысяч тенге.
4. В составе расходов городского бюджета предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 2 406 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2019 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 372 153 тысяч тенге, в том числе:

2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 5097 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 19 186 770 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 12 257 046 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 40 998 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 133 114 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 755 612 мың теңге;
2) шығындар – 19 671 808 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 257 536 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 257 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 6 068 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 068 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 221 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 221 434 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 478 970 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 25.11.2019 № 46/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте 51 283 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. 1-1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 02.09.2019 № 43/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қалалық бюджеттің 2019 жылға арналған түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2019 жылға арналған қалалық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1 023 448 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Қалалық бюджет шығындары құрамында халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге 2 406 мың теңге қаражат көзделді.
5. 2019 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 372 153 мың теңге көзделсін, оның ішінде:

1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят четвертой годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 74 480 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 196 410 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 21 463 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 32 500 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 47 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 46/4 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 613 341 тысяч тенге.
7. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2019 год целевые текущие трансферты бюджету поселка Актау на 2019 год в общей сумме 87 848 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 46/4 (вводится в действие с 01.01.2019).

1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс төрт жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 74 480 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 196 410 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 21 463 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 32 500 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 47 300 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 25.11.2019 № 46/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындары құрамында заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 613 341 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердіңкөзделгені ескерілсін.
7. 2019 жылға арналған калалық бюджет шығындары құрамында Ақтау кентінің бюджетіне 2019 жылға жалпы 87 848 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 25.11.2019 № 46/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Учесть, что объем субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет поселка Актау на 2019 год составляет 158 122 тысяч тенге.
9. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2019 год предусмотрены средства на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 136 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2019 год в сумме 218 329 тысяч тенге.

8. Қалалық бюджеттен Ақтау кентінің бюджетіне 2019 жылға берілетін субвенциялар көлемінің 158 122 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге 136 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
10. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 218 329 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 46/4 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии И. Абишов
Секретарь маслихата А. Ломакин
Приложение 1
к решению 34 сессии Темиртауского
городского маслихата
от " 24 " декабря 2018 года №34/4
Городской бюджет на 2019 год

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 25.11.2019 № 46/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2019 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И. Абишов
Мәслихат хатшысы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының
2018 жылғы "24" желтоқсандағы
34 сессиясының №34/4 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет

32576
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
18170
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
7852
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6554
9
Прочие государственные услуги общего характера
658019
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
27825
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
27825
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47313
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47313
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
540953
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
61801
045
Развитие объектов государственных органов
479152
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
41928
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
41928
02
Оборона
58189
1
Военные нужды
47004
122
Аппарат акима района (города областного значения)
47004
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
47004
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11185
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11185
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10782
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
403
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
83822
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
83822
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
83822
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

32576
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18170
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
7852
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6554
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
658019
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
27825
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27825
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47313
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47313
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
540953
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61801
045
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
479152
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
41928
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41928
02
Қорғаныс
58189
1
Әскери мұқтаждар
47004
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
47004
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
47004
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11185
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11185
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10782
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
403
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
83822
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
83822
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
83822
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 46/4 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Итого
5732163
Текущие
4257097
из республиканского бюджета
3638036
1
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов - психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
1078439
2
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
43101
3
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1003846
4
На повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
23178
5
На компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
338276
6
Оказание адресной социальной помощи нового формата
682265
7
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
3950
8
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, всего, в том числе:
220935
на частичное субсидирование заработной платы
14298
на молодежную практику
28785
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
23988
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам
25250
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением
128614
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
9
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы, всего, в том числе:
41751
оказание услуг специалиста жестового языка
3706
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
27316
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
10499
обеспечение детей инвалидов катетерами одноразового использования с диагнозом SPINO BIFIDO
230
10
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2295
11
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
200000
из областного бюджета
619061
12
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
12204
13
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования, всего, в том числе:
75962
ремонт объектов образования
75962
14
На проведение ремонтных работ автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов (ул.Коммунаров)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 25.11.2019 № 46/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
Жиыны
5732163
Ағымдағы
4257097
республикалық бюджеттен
3638036
1
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1078439
2
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
43101
3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1003846
4
Мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
23178
5
Жалақысы төмен жұмысшылардың еңбекақысын көбейту үшін олардың салық жүктемесін азайтумен байланысты шығындарды өтеуге
338276
6
Жаңа форматтағы атаулы әлеуметтік көмекті көрсетуге
682265
7
Әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
3950
8
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, барлығы, оның ішінде:
220935
жалақыны ішінара субсидиялауға
14298
жастар практикасына
28785
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
23988
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
25250
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға қосымша қамтуды қамтамасыз етуге
128614
9
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға, барлығы, оның ішінде:
41751
ымдау тілі маманының қызметтерін көрсету
3706
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
27316
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейту
10499
SPINO BIFIDO диагнозы қойылған мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз ету
230
10
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2295
11
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
200000
облыстық бюджеттен
619061
12
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
12204
13
Білім беру объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге, барлығы, оның ішінде:
75962
білім беру объектілерін жөндеуге
75962
14
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін жөндеу жұмыстарын жүргізуге (Коммунаров көшесі)