О городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2018 года № 351. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 декабря 2018 года № 5087. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2019 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 7 055 786 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 140 736 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 917 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 34 461 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 855 672 тысяч тенге;
2) затраты – 6 982 000 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 39 108 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 108тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 112 894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – минус 112 894 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 150 665 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 37 771 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29.11.2019 № 460 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2019 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2019 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 3 413 727 тысяч тенге.
4. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу - 50 процентов.
5. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:

2019 - 2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 351 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 5087 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет 1 қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 055 786 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері бойынша – 1 140 736 мың теңге;
салықсыз түсімдер бойынша – 24 917 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 34 461 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 855 672 мың теңге;
2) шығындар – 6 982 000 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – алу 39 108 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 108 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалған операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сату – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 112 894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – алу 112 894 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарызды өтеу – 150 665 мың теңге;
бюджеттік қаржының пайдаланылатын қалдықтары – 37 771 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 29.11.2019 № 460 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес, жоғарғы бюджеттен берелетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. 2019 жылға қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюждеттің 3 413 727 мың теңге сомадағы субвенцияларды көзделгені ескерілсін.
4. 2019 жылға қалалық бюджетке кірісті бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша– 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
5. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:

на 2019 год – 248 683 тысяч тенге;
на 2020 год – 233 881 тысяч тенге;
на 2021 год – 242 067 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Исключен - решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 31.10.2019 № 454 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Ж. Жаяубаев
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1
к решению 32 сессии
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2018 года № 351
Городской бюджет на 2019 год

2019 жылға – 248 683 мың теңге;
2020 жылға – 233 881 мың теңге;
2021 жылға – 242 067 мың теңге.
6. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес, 2019 жылға арналған қалалық бюджетті орындау процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 31.10.2019 № 454 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Ж. Жаяубаев
Мәслихат хатшысы Ө. Баймағанбетов
Саран қалалық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
32 сессиясының № 351 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет

48 969
ГУ "Отдел образования города Сарани"
246 974
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
213425
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
6 404
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
27 145
ГУ "Отдел ветеринарии города Сарани"
420
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
420
ГУ "Отдел строительства города Сарани"
52031
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
52031
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
206100
На жилищно-коммунальное хозяйство
60100
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
146000
Целевые трансферты на развитие
1 221 300
в том числе:
ГУ "Отдел строительства города Сарани"
1 171 300
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
749510
На проектирование и (или) обустройство, инженерно - коммуникационной инфраструктуры
50 889
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
328 141
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
50 000
На развитие транспортной инфраструктуры
50 000
Трансферты на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства
27756
в том числе:
ГУ "Отдел образования города Сарани"
27756
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
27756
Приложение 5
к решению 32 сессии
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2018 года № 351
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа Наименование
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
5
II. Затраты
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение

48 969
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
246 974
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
213425
Сандық білім беру инфрақұрылымын құруға
6 404
Білім объектілерін күтіп ұстауға, жөндеу жүргізуге және материалдық-техникалық базаны нығайтуға
27 145
"Саран қаласының ветеринария бөлімі" ММ
420
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауырған ауылшаруашылығы жануарларының иелеріне малдарды санитарлық союға жұмсалған шығындарды өтеуге
420
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ
52031
Жағдайы төмен көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
52031
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
206100
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы
60100
Аудандық маңызды (қала көшелерінің) және елді мекендердің автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді өткізуге
146000
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 221 300
оның ішінде:
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" ММ
1 171 300
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, қалпына келтіруге
749510
Инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға және (немесе) жайластыруға
50 889
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
328 141
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
50 000
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
50 000
Заңнаманың қабылдауына байланысты ысырапты өтеуге арналған трансферттер
27756
оның ішінде:
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
27756
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
27756
Саран қалалық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
32 сессиясының № 351 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
II. Шығындар
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру