О внесении изменений в решение 23 сессии Абайского районного маслихата от 14 декабря 2017 года № 23/236 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение 33 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 14 августа 2018 года № 33/371. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 августа 2018 года № 4907. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 23 сессии Абайского районного маслихата от 14 декабря 2017 года № 23/236 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4525, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года и в районной газете "Абай-Ақиқат" от 13 января 2018 года № 1-2 (4205)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 599 010 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 023 712 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 615 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 204 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 510 479 тысяч тенге;
2) затраты – 8 667 763 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 14 951 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61 328 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 76 279 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 53 802 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 53 802 тысяч тенге:
поступление займов – 61 328 тысяч тенге;
погашение займов – 77 267 тысяч тенге;

Абай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы 23 сессиясының № 23/236 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2018 жылғы 14 тамыздағы 33 сессиясының № 33/371 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 24 тамызда № 4907 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы 23 сессиясының № 23/236 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4525 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2018 жылы 10 қаңтарда және 2018 жылғы 13 қаңтардағы № 1-2 (4205) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 – тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018–2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 599 010 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 023 712 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 615 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 204 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6 510 479 мың теңге;
2) шығындар – 8 667 763 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – алу 14 951 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 61 328 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 76 279 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 53 802 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 802 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 61 328 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 267 мың теңге;

77 267
Используемые остатки бюджетных средств
69 741
16
Погашение займов
77 267
1
Погашение займов
77 267
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77 267
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
76 279
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
988
Приложение 2
к решению 33 сессии
Абайского районного маслихата
от 14 августа 2018 года № 33/371
Приложение 4
к решению 23 сессии
Абайского районного маслихата
от 14 декабря 2017 года № 23/236
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов на 2018 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
2 639 860
Текущие целевые трансферты
510 826
Из республиканского бюджета
203 900
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
16 074
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
487
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
13 795
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
9 177
На выплату государственной адресной социальной помощи
11 251
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
129 355
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
14 280
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
9 481
Из областного бюджета
306 926
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
49 819
На внедрение привлекательной системы оплаты труда в центрах занятости населения
1 442
На ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
22 352
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
34 196
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
72 000
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования

77 267
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
69 741
16
Қарыздарды өтеу
77 267
1
Қарыздарды өтеу
77 267
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77 267
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
76 279
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
988
Абай аудандық мәслихатының
33 сессиясының
2018 жылғы 14 тамыздағы
№ 33/371 шешіміне
2 - қосымша
Абай аудандық мәслихатының
23 сессиясының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 23/236 шешіміне
4 қосымша
2018 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
2 639 860
Ағымдағы нысаналы трансферттер
510 826
Республикалық бюджеттен
203 900
Тиімді жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
16 074
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушілердің шығындарын субсидиялауға
487
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
13 795
Жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер және ассистенттерді ендіруге
9 177
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
11 251
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
129 355
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
14 280
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және негізгі қызметкерлердің оқу кезенінде орнын алмастырғаны үшін үстемеақы
9 481
Облыстық бюджеттен
306 926
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығында талап етілген кәсіп және дағды бойынша жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
49 819
Жұмыспен қамту орталықтарында тартымды еңбек төлемі жүйелерін ендіруге
1 442
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеуге
22 352
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
34 196
Білім объектілерінің материалдық - техникалық базасын нығайтуға, ұстауға және жөндеу жұмыстарын жүргізуге
72 000
Білім беру ұйымдарында интернет-сайттардың автоматтандырылған мониторинг бағдарламаларын орнатуға

672
На проведение среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
83 796
На проведение текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
26 204
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
2 519
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
15 000
На оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
368
Целевые трансферты на развитие
2 067 706
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
1 728 186
На реконструкцию водопроводных сетей
427 174
На реконструкцию канализационных очистных сетей, канализационных очистных сооружений, канализационных насосных станций
800 000
На строительство водопроводных сетей
385 018
На строительство жилого объекта
115 994
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
339 520
На реконструкцию водопроводных сетей
106 794
На строительство водопроводных сетей
59 955
На строительство жилого объекта
11 424
На развитие объектов спорта
138 037
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23 310
Бюджетные кредиты из республиканского бюджета
61 328
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
61 328
Приложение 3
к решению 33 сессии
Абайского районного маслихата
от 14 августа 2018 года № 33/371
Приложение 5
к решению 23 сессии
Абайского районного маслихата
от 14 декабря 2017 года № 23/236
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов из районного бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
214 281
в том числе:
Трансферты
214 281
На капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

672
Аудандық маңызы бар автокөлік жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекен көшелеріне орта жөндеу жұмыстарын жүргізуге
83 796
Аудандық маңызы бар автокөлік жолдарына (қала көшелеріне) және елді мекен көшелеріне ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізуге
26 204
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
2 519
Қауіпті жұқпалы ауруы бар, ауылшаруашылық ауру малдарына санитарлық жою жүргізуге құнын иелеріне өтеуге
15 000
Вакцинация, ветеринариялық дәрі-дәрмектерді тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
368
Нысаналы даму трансферттері
2 067 706
Республикалық бюджеттен берелетін нысаналы даму трансферттері
1 728 186
Су құбыры жүйелерін қайта құруға
427 174
Кәріз тазалау жүйелерін, кәріз тазалау құрылғыларын, кәріз насос станцияларын қайта құруға
800 000
Су құбыры жүйелерінің құрылысына
385 018
Тұрғын-үй объектілерінің құрылысына
115 994
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер
339 520
Су құбыры жүйелерін қайта құруға
106 794
Су құбыры жүйелерінің құрылысына
59 955
Тұрғын-үй объектілерінің құрылысына
11 424
Cпорт объектілерін дамытуға
138 037
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
23 310
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
61 328
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
61 328
Абай аудандық мәслихатының
33 сессиясының
2018 жылғы 14 тамыздағы
№ 33/371 шешіміне
3 - қосымша
Абай аудандық мәслихатының
23 сессиясының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 23/236 шешіміне
5 - қосымша
2018 жылға арналған аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
214 281
оның ішінде:
Трансферттер
214 281
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына

1 940
На организацию сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа
21 049
На освещение улиц в населенных пунктах
1 985
На обеспечение санитарии населенных пунктов
2 968
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
83 385
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
97 063
На реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
5 891
Приложение 4
к решению 33 сессии
Абайского районного маслихата
от 14 августа 2018 года № 33/371
Приложение 7
к решению 23 сессии
Абайского районного маслихата
от 14 декабря 2017 года № 23/236
Затраты по аппаратам акима города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2018 год
Наименование администратора бюджетных программ
Всего
Наименование программы
123001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
123022 "Капитальные расходы государственного органа"
123040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Итого

1 940
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға
21 049
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1 985
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге
2 968
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
83 385
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
97 063
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға
5 891
Абай аудандық мәслихатының
33 сессиясының
2018 жылғы 14 тамыздағы
№ 33/371 шешіміне
4 - қосымша
Абай аудандық мәслихатының
23 сессиясының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 23/236 шешіміне
7- қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтерінің әкімі аппараттары бойынша шығындар
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісінің атауы
Барлығы
Бағдарламаның атауы
123001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
123022 "Мемлекет тік органның күрделі шығыстары"
123040 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
Барлығы