О бюджетах города районного значения, поселков, сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2018 года № 41/453. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 января 2019 года № 5128. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 644 046 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 110 268 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 621 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 533 157 тысяч тенге;
2) затраты – 674 240 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 30 194 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 194 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 194 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25.10.2019 № 54/573 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2019 год целевые трансферты согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Абай на 2019 год согласно приложению 5.
4. Утвердить бюджет поселка Топар на 2019-2021 годы согласно приложениям 6, 7 и 8 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 280 566 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 83 331 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 213 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 197 022 тысяч тенге;
2) затраты – 290 730 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кенттердің, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 41/453 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қаңтарда № 5128 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Абай қаласының бюджетін 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 644 046 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 110 268 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 621 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 533 157 мың теңге;
2) шығындар – 674 240 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 30 194 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 194 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 30 194 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 25.10.2019 № 54/573 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған Абай қаласы бюджетінің нысаналы трансферттері 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2019 жылға арналған Абай қаласы бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2019-2021 жылдарға арналған Топар кентінің бюджетін 6, 7 және 8 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 280 566 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 83 331 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 213 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 197 022 мың теңге;
2) шығындар – 290 730 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – минус 10 164 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 164 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 164 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25.10.2019 № 54/573 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2019 год целевые трансферты согласно приложению 9.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка Топар на 2019 год согласно приложению 10.
7. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2019-2021 годы согласно приложениям 11, 12 и 13 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 515 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 246 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 269 тысяч тенге;
2) затраты – 33 765 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 250 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 250 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 250 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25.10.2019 № 54/573 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2019 год целевые трансферты согласно приложению 14.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка Карабас на 2019 год согласно приложению 15.
10. Утвердить бюджет поселка Южный на 2019-2021 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 651 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 034 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39 617 тысяч тенге;
2) затраты – 43 468 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 10 164 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 164 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 10 164 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 25.10.2019 № 54/573 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2019 жылға арналған Топар кенті бюджетінің нысаналы трансферттері 9 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2019 жылға арналған Топар кенті бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 10 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019-2021 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджетін 11, 12 және 13 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 515 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 246 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32 269 мың теңге;
2) шығындар – 33 765 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 250 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 250 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 25.10.2019 № 54/573 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2019 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің нысаналы трансферттері 14 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 15 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2019-2021 жылдарға арналған Южный кентінің бюджетін 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 651 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 034 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 39 617 мың теңге;
2) шығындар – 43 468 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 817 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 817 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 817 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25.10.2019 № 54/573 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Южный на 2019 год целевые трансферты согласно приложению 19.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета поселка Южный на 2019 год согласно приложению 20.
13. Утвердить бюджет Дубовского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 21, 22 и 23 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 787 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 228 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 559 тысяч тенге;
2) затраты – 44 689 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 902 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 902 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 902 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25.10.2019 № 54/573 (вводится в действие с 01.01.2019).
14. Учесть в составе поступлений в бюджет Дубовского сельского округа на 2019 год целевые трансферты согласно приложению 24.
15. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Дубовского сельского округа на 2019 год согласно приложению 25.
16. Учесть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, поселков, сельского округа, в сумме 557 339 тысяч тенге, в том числе:
городу Абай – 352 162 тысяч тенге;

4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 817 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 817 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 817 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 25.10.2019 № 54/573 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2019 жылға арналған Южный кенті бюджетінің нысаналы трансферттері 19 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. 2019 жылға арналған Южный кенті бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 20 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2019-2021 жылдарға арналған Дубовка ауылдық округінің бюджетін 21, 22 және 23 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 787 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 228 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 559 мың теңге;
2) шығындар – 44 689 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 902 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 902 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 902 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 25.10.2019 № 54/573 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2019 жылға арналған Дубовка ауылдық округі бюджетінің нысаналы трансферттері 24 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
15. 2019 жылға арналған Дубовка ауылдық округі бюджетінің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 25 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2019 жылға аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 557 339 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Абай қаласы – 352 162 мың теңге;

поселку Топар – 103 612 тысяч тенге;
поселку Карабас – 30 657 тысяч тенге;
поселку Южный – 37 847 тысяч тенге;
Дубовскому сельскому округу – 33 061 тысяч тенге.
17. Учесть на 2019 год гражданским служащим в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансируемых из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Топар кенті – 103 612 мың теңге;
Қарабас кенті – 30 657 мың теңге;
Южный кенті – 37 847 мың теңге;
Дубовка ауылдық округі – 33 061 мың теңге.
17. 2019 жылға аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы азаматтық қызметшілеріне, қалалық жағдайда қызметтің осы түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелер ескерілсін.

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 25.10.2019 № 54/573 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
180 995
Текущие целевые трансферты
180 995
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организации, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
55 369
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 25.10.2019 № 54/573 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
180 995
Ағымдағы нысаналы трансферттер
180 995
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
55 369
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға