Об установлении видов субсидируемых удобрений (за исключением органических) и норм субсидий
Постановление акимата Мангистауской области от 9 апреля 2018 года № 52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 апреля 2018 года № 3586. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 2 апреля 2019 года № 70
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 02.04.2019 № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11223), акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Мангистауской области от 10 июля 2017 года № 163 "Об установлении видов субсидируемых удобрений (за исключением органических) и норм субсидий" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3401, опубликовано 15 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (Калдыгул С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет–ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жусупова Б.К.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Тугжанов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства
Мангистауской области"
Калдыгул С.
"9" апреля 2018 г.
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "9" апреля 2018 года № 52
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра

Субсидияланатын тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) түрлерін және субсидиялардың нормаларын белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 52 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 сәуірде № 3586 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 70 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 02.04.2019 № 70 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" заңдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары белгіленсін.
2. Маңғыстау облысының әкімдігінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 163 "Субсидияланатын тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) түрлерін және субсидиялардың нормаларын белгілеу туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3401 болып тіркелген, 2017 жылғы 15 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С. Қалдығұл) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Қ. Жүсіповке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Тоғжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының ауыл
шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
С. Қалдығұл
"9" сәуір 2018 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2018 жылғы "9" сәуірдегі
№ 52 қаулысына
қосымша
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
№ р/с
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштар құрамындағы әсерлі заттар мөлшері, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке субсидия нормала-ры, теңге
1
2
3
4
5
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы

N 34,4
тонна
36 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
30 800
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
42 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052, SO3-0,046, Fe-0,04 (EDTA)
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N 32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N 32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный – 6,8, N нитратный – 6,8, N амидный – 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат простой марки "Б"
P2O5-15; K2O-4
тонна
18 700
Суперфосфат
P-15
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Супрефос азот-серосодержащий "Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
7
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
8
Калий хлористый
K2O-60
тонна
55 000
Калий хлористый
K2O-48
9
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, SO3 -45
тонна
130 000
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сульфат калия (калий сернокислый)
K2O-51, SO3- 46
Селитра калиевая марки СХ
N-13,7, K2O-46,2
Сложные удобрения
10
Нитроаммофоска марки NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
59 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16

N 34,4
тонна
36 000
Селитралы аммиак
Аммиак селитрасы Б маркалы
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
30 800
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
42 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, Б маркалы
N-46
N-46,2
4
Сұйық тыңайтқыш КАС+
N-28-34, K2O-0,052, SO3-0,046, Fe-0,04(ЕDТА)
тонна
42 500
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш, КАС-32 маркасы
N-32
Азотты сұйық тыңайтқыш (КАС)
N аммонийлі - 6,8, N нитратты - 6,8, N амидті - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
"Б" маркалы жай суперфосфат
P2O5 - 15; K2O - 4
тонна
18 700
Суперфосфат
P-15
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
6
Азот-күкірт құрамды Супрефос "Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
7
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
8
Хлорлы калий
K2O-60
тонна
55 000
Хлорлы калий
K2O-48
9
Күкірт қышқылды калий (калий сульфаты) тазартылған
K2O-53, SO3 -45
тонна
130 000
Күкірт қышқылды калий (калий сульфаты) тазартылған
K2O-50
Агрохимикат Калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Калий сульфаты (калий күкірт қышқылы)
K2O-51, SO3- 46
Калий селитрасы СХ маркалы
N-13,7, K2O-46,2
Күрделі тыңайтқыштар
10
Нитроаммофоска NPK 15:15:15 маркалы
N-15, P-15, K-15
тонна
59 000
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыштар 15:15:15 маркалы
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі нитроаммофоска (азофоска) тыңайтқышы
N-16, P-16, K-16
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска 23:13:8 маркалы
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқыштар: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска NPK 16:16:16 маркалы
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска 14:14:23 маркалы
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска 10:26:26 маркалы
N-10, P-26, K-26
Азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыш 10:26:26 маркалы
N-10, P-26, K- 26
NPK тыңайтқыш: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Азотты-фосфорлы-калийлі кешенді минералды тыңайтқыштар (аралас NPK)
N-16, P-16, K-16

Новалон 19-19-19+МЕ
19-19-19+2MgO+1,5S+ME N-19,P - l9,K - l9, S-1,5, MgO-2,Fe-0,08,Mn- 0,035, Zn-0,035, Cu-0,0158 B -0,02,Mо-0,002
кило -грамм
476
83
Новалон 03-07-37+ME
03-07-37+2MgO+14,9S+ME N-3, P-7, K-37, S-14,9, MgO-2,Fe-0,08,Mn- 0,035, Zn-0,035, Cu-0,015 B -0,02,Mo-0,002
кило -грамм

Новалон 19-19-19+МЕ
19-19-19+2MgO+1,5S+ME N-19,P - l9,K - l9, S-1,5, MgO-2,Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,0158, В -0,02, Mo-0,002
килограмм
476
83
Новалон 03-07-37+ME
03-07-37+2MgO+14,9S+ME N-3, P-7, K-37, S-14,9, MgO-2,Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035,Cu-0,015, B -0,02, Мo-0,002
килограмм