О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 21 октября 2016 года №5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 7 февраля 2018 года № 13/146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 марта 2018 года № 3539. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 2/18
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16.04.2021 №2/18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании представления департамента юстиции Мангистауской области от 9 февраля 2018 года №10-15-494, Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 21 октября 2016 года №5/58 "Об утверждении  Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3190, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 6 декабря 2016 года) следующие изменения и дополнения:
заголовок на русском языке изложить в новой редакций следующего содержания:
"Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау";
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местным исполнительным органом в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – Получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.";

Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 21 қазандағы №5/58 "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 7 ақпандағы № 13/146 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 наурызда № 3539 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 2/18 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 16.04.2021 №2/18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес және Маңғыстау облысының әділет департаментінің 2018 жылғы 9 ақпандағы №10-15-494 ұсынысының негізінде Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 21 қазандағы №5/58 "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3190 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 6 желтоқсанда жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
мемлекеттік тіліндегі тақырыбы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
5 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органдарымен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – Алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай және заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.";

после пункта 6 дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Социальная помощь в натуральной форме предоставляется путем оказания услуг, поставщики которых определяются уполномоченным органом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках (далее – Поставщики).";
после пункта 15 дополнить пунктами 15-1, 15-2, 15-3 следующего содержания:
"15-1. Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу предоставляется санаторно - курортное лечение путем предоставления санаторно - курортной путевки (далее – путевка), без учета дохода.
15-2. Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны предоставляется на оплату коммунальных услуг, содержание жилья ежемесячно в размере фактических затрат, без учета дохода.
15-3. Социальная помощь детям - сиротам не достигшим двадцати девяти лет, воспитанникам интернатных организаций предоставляется на оплату за аренду жилища, выделенного из коммунального жилищного фонда, ежемесячно в размере арендной платы без учета доходов.";
после пункта 23 дополнить пунктами 23-1, 23-2, 23-3 следующего содержания:
"23-1. Для получения путевки на санаторно - курортное лечение заявитель представляет уполномоченному органу заявление с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) копия санаторно - курортной карты, выданная организацией здравоохранения.
Путевка предоставляются участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу.
Закуп путевок осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Санаторно - курортное лечение осуществляется в специализированных учреждениях, расположенных на территории Республики Казахстан.
Срок прохождения санаторно - курортного лечения составляет четырнадцать дней.
Уполномоченный орган согласно поступившим заявлениям в соответствии с графиком заезда, представленным Поставщиком, формирует списки граждан на получение путевок в порядке очередности.
Оплата стоимости проезда до места прохождения санаторно - курортного лечения и обратно производится за счет собственных средств заявителя.
В случае отказа заявителя от прохождения санаторно - курортного лечения по собственному желанию путевка подлежит возврату уполномоченному органу и выдаче другому заявителю согласно очередности.
Право на санаторно - куротное лечение предоставляется не более одного раза в календарный год.

6 тармақтан кейін келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. Заттай нысандағы әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жеткізушілерді (бұдан әрі – Жеткізушілер) уәкілетті орган анықтайтын қызмет көрсету арқылы ұсынылады.";
15 тармақтан кейін келесі мазмұндағы 15-1, 15-2, 15-3 тармақтарымен толықтырылсын:
"15-1. Шипажайлық - курорттық емделу Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға, олардың жесiрлерiне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына, тылда еңбек еткен және әскери қызмет өткерген азаматтарға табысы есебінсіз шипажайлық - курорттық жолдама беру арқылы (бұдан әрі − жолдама) ұсынылады.
15-2. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге, тұрғын үйді күтіп ұстауға әлеуметтік көмек, табысы есебінсіз ай сайын нақты шығын мөлшерінде ұсынылады.
15-3. Әлеуметтік көмек жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім – балаларға, интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілеріне коммуналдық тұрғын үй қорынан бөлінген тұрғын үйді жалға алғаны үшін төлем, табысы есебінсіз ай сайын жалдау ақысы мөлшерінде ұсынылады.";
23 тармақтан кейін келесі мазмұндағы 23-1, 23-2, 23-3 тармақтарымен толықтырылсын:
"23-1. Шипажайлық - курорттық емделуге жолдама алу үшін өтiнiш беруші уәкілетті органға келесідей құжаттарды қоса отырып, өтініш ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
3) денсаулық сақтау ұйымы берген шипажайлық - курорттық картаның көшiрмесi.
Жолдама Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға, олардың жесiрлерiне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына, тылда еңбек еткен және әскери қызмет өткерген азаматтарға ұсынылады.
Жолдаманы сатып алу Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Шипажайлық - курорттық емделу Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан арнаулы мекемелерде жүзеге асырылады.
Шипажайлық - курорттық емделуден өту мерзімі он төрт күнді құрайды.
Уәкілетті орган келiп түскен өтiнiштерге сәйкес, Жеткiзушi ұсынған келу
кестесiне сәйкес жолдама алуға азаматтардың тiзiмiн кезектілік тәртібімен жасақтайды.
Шипажайлық - курорттық емделу орнына дейінгі және керi қайту жолақысының құны өтініш берушінің жеке қаражаты есебiнен жүргiзiледi.
Өтініш беруші шипажайлық - курорттық емдеуден өз еркімен бас тартқан жағдайда, жолдама уәкілетті органға қайтарылуы және кезектілікке сәйкес басқа өтініш берушіге берілуі тиіс.
Шипажайлық - курорттық емделу құқығы күнтізбелік жылда бір реттен артық емес ұсынылады.

23-2. Для получения социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату коммунальных услуг, содержания жилья, уполномоченный орган без истребования заявлений от получателей формирует списки, утвержденные местным исполнительным органом по представлению поставщика услуг, для выплаты по месту жительства.
23-3. Для получения социальной помощи детям - сиротам не достигшим двадцати девяти лет, воспитанникам интернатных организаций на оплату за аренду жилища, выделенного из коммунального жилищного фонда заявитель предоставляет уполномоченному органу заявление с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) копию документа, подтверждающего статус сиротства;
4) копия договора найма жилища из коммунального жилищного фонда.";
в приложении 4:
подпункт 2) изложить в новой редакции следующего содержания:
"2) приобретение лекарственных препаратов по заключению врачебно-консультативной комиссии, не входящих в перечень лекарственных средств и изделий медицинского назначения для бесплатного и льготного обеспечения населения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на амбулаторном уровне, согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года №666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения для обеспечения граждан в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного cоциального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, изделиями медицинского назначения и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №15724);".
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата - Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Ы. Кошербай).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А.Керелбаев
Секретарь городского маслихата М.Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский
городской отдел занятости и
социальных программ"
Г. Хайрлиева

23-2. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерге, тұрғын үйді күтіп ұстауға ақы төлеуге әлеуметтік көмек алуға тұрғылықты жері бойынша төлем жасау үшін, уәкілетті орган алушылардан өтініштерді талап етпей, қызметті жеткізушілердің ұсынымы бойынша жергілікті атқарушы орган бекіткен тізімді жасақтайды.
23-3. Жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім - балаларға, интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілеріне коммуналдық тұрғын үй қорынан бөлінген тұрғын үйді жалға алғаны үшін төлемге әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға келесідей құжаттарды қоса отырып, өтініш ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
3) жетімдік мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
4) коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалдау шартының көшірмесі.";
4 қосымшада:
2) тармақша келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы №666 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде азаматтарды, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен, медициналық мақсаттағы бұйымдармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №15724 болып тіркелген) сәйкес тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің шеңберінде амбулаториялық деңгейде халықты тегін және жеңілдікпен қамтамасыз ету үшін дәрілік құралдар мен медициналық мақсаттағы өнімдер тізбесіне енбейтін дәрілік заттарды дәрігерлік-кеңестік комиссия тұжырымы бойынша алу;".
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне (аппарат басшысы - Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелер және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ы. Көшербай) жүктелсін.
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Керелбаев
Қалалық мәслихат хатшысы М.Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Г.Хайрлиева

"19" февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский
городской отдел экономики
и бюджетного планирования"
Ж.Туркменбаева
"20" февраля 2018 года

"19" ақпан 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ж.Түркменбаева
"20" ақпан 2018 жыл