Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30 марта 2018 года № 21/263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 апреля 2018 года № 3577
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьями 8, 13 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Себепбаева
Секретарь районного маслихата Б. Назар
"СОГЛАСОВАНО"
Руководителя государственного
учреждения "Отдел земельных отношений
Мунайлинского района"
А. Отегенов
"30" марта 2018 год
"СОГЛАСОВАНО"
Руководителя государственного
учреждения "Отдел сельского хозяйстваи
ветеринарии Мунайлинского района"
А. Аристанов
"30" марта 2018 год
Утвержден решением
Мунайлинского районного маслихата
от 30 марта 2018 года №21/263
План по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказами Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11064) и заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).

Мұнайлы ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2018-2019 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 21/263 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 сәуірде № 3577 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8, 13 баптарына сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген Мұнайлы ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2018-2019 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г. Себепбаева
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Назар
"КЕЛІСІЛДІ"
"Мұнайлы аудандық жер қатынастары
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
А. Отегенов
"30" наурыз 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Мұнайлы аудандық ауыл шаруашылық
және ветеринария бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А. Аристанов
"30" наурыз 2018 жыл
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2018 жылғы 30 наурыздағы
№ 21/263 шешімімен бекітілді
Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1. Осы Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11064 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 1736 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес әзірленді.

2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Мунайлинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Мунайлинскому району на 2018-2019 годы).
4. План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах и сведений о сервитутах для прогона скота.

2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
3. Жоспар:
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Мұнайлы ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне қол жеткізу схемасы (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Мұнайлы ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
4. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін – жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері және малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер ескеріле отырып қабылданды.

5. По административно-территориальному делению в Мунайлинском районе имеются, 5 сельский округ (Кызылтобе, Даулет, Батыр, Атамекен, Баскудык) и 2 села (Мангистау, Баянды).
6. Общая площадь территории Мунайлинского района – 492189,0 га, из них пастбищные земли – 191138,7 га.
7. По категориям земли:
1) земли сельскохозяйственного назначения – 223069,9 га;
2) земли населенных пунктов – 45691,5 га;
3) земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 28660,6 га;

5. Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Мұнайлы ауданында 5 ауылдық округ (Қызылтөбе, Дәулет, Батыр, Атамекен, Басқұдық) және 2 ауыл (Маңғыстау, Баянды) бар.
6. Мұнайлы ауданы аумағының жалпы көлемі – 492189,0 га, оның ішінде жайылымдық жерлер – 191138,7 га.
7. Жер санаттары бойынша:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер – 223069,9 га;
2) елдi мекендердiң жерi – 45691,5 га;
3) өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер – 28660,6 га;

4) земли особо охраняемых природных территорий, земли оздоровительного, рекреационного и историко-культурного назначения - 125 га;
5) земли водного фонда – 210,8 га;
6) земли запаса – 194556,2 га;
8. Мунайлинский район расположен на западной части Мангистауской области. Рельеф земли района в основном плоский. Здесь расположены все углубления Казахстана находящиеся ниже уровня моря. Зона землепользования расположена в сухой зоне. На большей части территории растут такие растения как полынь, верблюжья колючка, болотная трава и другие виды растений. Площадь естественной растительности для выпаса скота распространяется по всему району.

4) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерi, сауықтыру мақсатындағы, рекреациялық және тарихи-мәдени мақсаттағы жер – 125 га;
5) су қорының жерi – 210,8 га;
6) босалқы жер –194556,2 га.
8. Мұнайлы ауданы Маңғыстау облысының батыс бөлігінде орналасқан. Ауданның жер бедері негізінен жазық. Мұнда Қазақстандағы теңіз деңгейінен төмен жатқан ойыстар орналасқан. Жерді пайдалану аймағы құрғақ аймақтарда орналасқан. Аумақтың басым бөлігінде жусан, жантақ, сораң шөп сияқты шөптер және басқа да шөптердің түрлері өседі. Мал жаюға арналған табиғи өсімдіктер аумағы ауданның барлығында таралған.

9. Климат Мунайлинского района резко континентальный и засушливый. В зимний период средняя температура района от -70 до -110 С, а летний период от +250 до +350 С. Средний уровень осадка 8-12 мм, а годовой – 100-150 мм. Снежный покров долго не держится. В течение года наблюдается ветреная погода. Средняя скорость ветра - 10 м/с.
10. Поверхностные воды состоят из восточного склона Каспийского моря и летом отделенных из солончаковых водных рек (река Ашыагар в впадине Каракия) и соленного фонтана Боржакты. Водоснабжение для сельского хозяйства в районе используется из подземных вод.

9. Мұнайлы ауданының климаты континенттік. Каспий теңізінің тек қана ауданның жағалық өңірі климатына ғана әсері бар. Қыс айларында ауданның орташа температурасы –70 -110 С, ал жаз айларында +250 -350 С. Қыста қар ұзақ жатпайды. Жауын-шашынның орташа мөлшері – 8-12 мм, ал жылдық – 100-150 мм құрайды. Жыл бойы желді ауа райы байқалады. Желдің орташа жылдамдығы – 10 м/с.
10. Жер беті сулары Каспий теңізінің шығыс айдынынан және жазда қарасуларға бөлініп қалатын сортаң сулы өзеннен (Қарақия ойысындағы Ащыағар өзені) және тұзды Боржақты субұрқағыштан тұрады. Ауданда ауыл шаруашылығын сумен қамтамасыз етуге жер асты сулары пайдаланылады.

11. Основной отраслью сельского хозяйства в районе является животноводство, растениеводство, выращивание бахчевых культур. На производственно-экономическое развитие района влияет его близкое расположение к городу.
12. В настоящее время в районе 3379 голов верблюдов, 931 голов крупного рогатого скота, 12616 голов мелкого рогатого скота, 3125 голов лошади и 1373 голов птицы.
13. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных по Мунайлинскому району:
Наименование сел, сельских округов
Верблюд
Лощадь
Крупно-рогатый скот
Мелко-рогатый скот (овца, коза)
Птица
1
Мангистау

11. Ауданда ауыл шаруашылықтың негізгі саласы болып мал шаруашылығы, өсімдік шаруашылығы, бау-бақша дақылдарын өсіру табылады. Ауданның өндірістік-экономикалық дамуына оның қалаға жақын орналасуы әсер етуде.
12. Қазіргі таңда ауданда 3379 бас түйе, 931 бас ірі қара мал, 12616 бас ұсақ мал, 3125 бас жылқы, 1373 бас құс бар.
13. Мұнайлы ауданы бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы мәліметтер:
Ауыл, ауылдық округтер атауы
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал (қой,ешкі)
Құс
1
Маңғыстау

15. Для определения продуктивности пастбищ использовались данные геоботанических исследований. Средняя урожайность пастбищ на сухую массу составляет 1,5 - 2,0 центнер/гектар. Вспомогательные запасы травы и запасы кошения используются в зимний период.
16. Определение пастбищного потенциала, было основано на данных о его производительности в период пастбищ. Приблизительно были получены следующие нормы кормов для скота (в среднем для одного скота): крупно рогатый скот - 4 кг, мелко рогатый скот - 2 кг, лошадь и верблюд - 6 кг. Продолжительность пастбищного периода составляет 180-200 дней. Таким образом, можно определить вместительность пастбища, зная пастбищный продукт, необходимость на один день корма для животных, продолжительность пастбищного периода.
17. Особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах:
1) календарный график о выпасе сельскохозяйственных животных и перегона сезонных маршрутов, устанавливающий использование пастбищ, также продолжительность пастбищеоборота;
2) почва зависит от климатического региона, видов сельскохозяйственных животных, а также от пастбищеоборота;
3) степной -160-180 дней;
4) пустынной - 160-180 дней;
5) выпас крупного рогатого скота молочной породы минимальная, а крупного рогатого скота мясной породы, овец, лошадей, верблюдов максимальная и зависит от глубины и плотности снежного покрова и других факторов.
18. Сведений о сервитутах для прогона скота. Скотопрогонная трасса по Мунайлинскому району составляет 25-30 км.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
га - гектар;
С - показатель Цельсия;
мм - миллиметр;
м/с - метр в секунду;
кг - килограмм;
км - километр.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Мунайлинскому району

15. Жайылым өнімділігін анықтау үшін геоботаникалық зерттеулердің деректері қолданылды. Жайылымдардың құрғақ массада орташа өнімділігі 1,5 -2,0 центнер/гектар құрайды. Шабылған шөппен жасанды шабылған шөптің қосалқы азығы қыстау кезеңінде қолданылады.
16. Жайылым сыйымдылығын анықтау, жайылым кезеңінде оның өнімділігі туралы деректер негізінде жүргізілді. Шамамен алғанда, мал азығының келесі нормалары алынды (орта есеппен бір бас малға): ірі қара мал - 4 кг, ұсақ қара мал - 2 кг, жылқы және түйе - 6 кг. Жайылым кезеңінің ұзақтылығы 180-200 күнді құрайды. Осылайша, жайылым өнімін, жануарлардың жасыл азықты бір күнде қажет ету көлемін, жайылым кезеңінің ұзақтылығын біле отырып, жайылымның сыйымдылығын анықтауға болады.
17. Екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі, сонымен қатар жайылым кезеңінің ұзақтығы;
2) топырақ климаттық аймаққа, ауыл шаруашылығы жануарлар түріне, сондай – ақ жайылым айналымына тәуелді;
3) далада – 160-180 күн;
4) шөлейтте – 160-180 күн.
5) сүтті ірі қара малды жаю ұзақтығы – ең кіші, ал етті ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйелер үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігі мен тығыздығына және басқа да факторларға байланысты;
6) Малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер.
18. Малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер. Мұнайлы ауданы бойынша малды айдап өту жолы 25-30 км құрайды.
Ескерту: аббревиатуралардың ажыратылып жазылуы:
га - гектар;
С - Цельсия көрсеткіші;
мм - миллиметр;
м/с - секундына метр;
кг - килограмм;
км - километр.
Мұнайлы ауданы бойынша

142
Косымбаев Мэлс Азиевич крестьянское хозяйство
143
Бисенбаев Бакытжан Кидирбаевич "Сауытты" крестьянское хозяйство
144
Тастемиров Ибраш крестьянское хозяйство
145
Сеитов Мухан Бердиевич крестьянское хозяйство
146
Бурибаева Кантуре крестьянское хозяйство
147
Сугиров Бакыт Мырзабаевич крестьянское хозяйство
148
Конкаев Курбаналы Дарганбаевич крестьянское хозяйство
149
Ембергенов Амангелди Бахтыгалиевич "Патеке" крестьянское хозяйство
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Мунайлинскому району на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Мунайлинскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади пастбищ по Мунайлинскому району составляет 191138,7 гектаров. В том числе зимнее пастбище земли 100138,0 гектаров, отгонное пастбище земли 91000,7 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Мунайлинскому району
на 2018-2019 годы
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Мунайлинскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Мунайлинскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Мунайлинскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
1
2
3
1
Кызылтобе
летне-осенний сезон
летний сезон
весенне-летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
2
Баянды
весенне-летний сезон
летний сезон
весенне-летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
3
Даулет
весенне-летний сезон
летний сезон
летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон

142
Косымбаев Мэлс Азиевич шаруа қожалығы
143
Бисенбаев Бакытжан Кидирбаевич "Сауытты" шаруа қожалығы
144
Тастемиров Ибраш шаруа қожалығы
145
Сеитов Мухан Бердиевич шаруа қожалығы
146
Бурибаева Кантуре шаруа қожалығы
147
Сугиров Бакыт Мырзабаевич шаруа қожалығы
148
Конкаев Курбаналы Дарганбаевич шаруа қожалығы
149
Ембергенов Амангелди Бахтыгалиевич "Патеке" шаруа қожалығы
Мұнайлы ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Мұнайлы ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта.
Мұнайлы ауданы бойынша жайылымдардың алаңы 191138,7 гектарды құрайды.
Оның ішінде қысқы жайылым жерлері 100138,0 гектар, шалғайдағы жайылым жерлері 91000,7 гектар.
Мұнайлы ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Мұнайлы ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы.
Мұнайлы ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы.
Мұнайлы ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауыл, ауылдық округтің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
1
2
3
1
Қызылтөбе
жазғы-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
2
Баянды
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
3
Дәулет
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл