Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 – 2019 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 17 января 2018 года № 183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 февраля 2018 года № 7501. Утратило силу решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 26 июля 2019 года № 317
Сноска. Утратило силу решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 26.07.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018-2019 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии,
секретарь районного маслихата К. Кеделбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского
хозяйства акимата
Амангельдинского района"
_______________ Е. Ещанов
"17" января 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений акимата
Амангельдинского района"
______________ К. Кенжебаев
"17" января 2018 года
Утвержден
решением маслихата
от 17 января 2018 года
№ 183
План по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Амангельдинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);

Амангелді ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2018 жылғы 17 қаңтардағы № 183 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 ақпанда № 7501 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2019 жылғы 26 шілдедегі № 317 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 26.07.2019 № 317 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы Қ. Кеделбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Амангелді ауданының ауыл
шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________________ Е. Ещанов
2018 жылғы "17" қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
"Амангелді ауданының жер
қатынастары бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Қ. Кенжебаев
2018 жылғы "17" қаңтар
Мәслихаттың
2018 жылғы 17 қаңтардағы
№ 183 шешімімен бекітілген
Амангелді ауданы бойынша 2018 – 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Амангелді ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Амангельдинскому району на 2018 - 2019 годы);
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Амангельдинскому району

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Амангелді ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7-қосымша).
Амангелді ауданында бойынша

2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
летно-осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
Летно-осенний
сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Амангельдинскому району
2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Амангельдинском районе площадь сезонных пастбищ составляет 1 868 977 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 589765 гектаров, земли населенных пунктов 76728 гектаров, земли запаса 1 087202 гектаров, в особо охраняемых природных территориях 115282 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Амангельдинскому району
2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Амангельдинскому району
2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Площадь пастбищ по Амангельдинскому району составляет 1 868 977 гектара. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 589765 гектаров, на землях населенных пунктов 76728 гектаров, в особо охраняемых природных территориях 115282 гектар. На землях запаса 1 087202 гектаров, в связи с чем перераспределение пастбищ в Амангельдинском районе для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, у которых отсутствует пастбища нет необходимости, так как достаточно пастбищных угодий для пастьбы скота.
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Амангельдинскому району
2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными на территории Амангельдинского района
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Амангельдинскому району
2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Амангельдинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Кумкешуский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Байгабылский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Карасуский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Кабыргинский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Урпекский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний се­зон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Амантогайский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Уштогайский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Тасты
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
село Аксай
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
Карынсалдинский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон

2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1-қаша
2-қаша
3-қаша
4-қаша
2018
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
жазғы-күзгі маусым 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
жазғы-күзгі маусым 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаларды пайдалану кезегі.
Амангелді ауданында бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Амангелді ауданында маусымдық жайылымдардың алаңы 1 868 977 гектар құрайды. Оның ішінде 589 765 гектар ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер, 76 728 гектар елді мекендер жері, 1 087 202 гектар босалқы жер қорындағы жайылымдар, ерекше қорғалатын аймақтар жерінде 115 282 гектар.
Амангелді ауданында бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген жайылымдарды ұтымды пайдалану Қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Амангелді ауданында бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Амангелді ауданы аумағында жайылымдардың алаңы 1 868 977 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 589 765 гектар, елді мекен жерлерінде 76 728 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аймақ 115282 гектар. Босалқы жер қорында 1 087 202 гектар, осыған байланысты Амангелді ауданындағы жайылымдары жоқ жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы мал басын орналастыру үшін қайта бөлу әрекетінін қажеті жоқ, себебі мал жайылымы үшін жайылымдық алқаптар жеткілікті.
Амангелді ауданында бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Амангелді ауданының аумағында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Амангелді ауданында бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдар­дың, ауылдық округтердің атауы
2018 жылы қашалар саны
2019 жылы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Амангелді ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
2
Құмкешу ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
3
Байғабыл ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
4
Қарасу ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
5
Қабырға ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
6
Үрпек ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
7
Амантоғай ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
8
Үштоғай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
9
Тасты ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
10
Ақсай ауылы
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
демалатын қаша
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым
11
Қарынсалды ауылдық округі
көктемгі-жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы маусым
жазғы-күзгі маусым
көктемгі-жазғы маусым
жазғы маусым
демалатын қаша
жазғы-күзгі маусым