О районном бюджете Мендыкаринского района на 2019-2021 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 24 декабря 2018 года № 240. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 декабря 2018 года № 8188. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 362 735,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 604 795,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 3 280,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 12 691,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4 741 969,7 тысяч тенге;
2) затраты - 5 401 538,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 52 397,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 71 539,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 19 142,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 91 199,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 91 199,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 12.12.2019 № 329 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2130902,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2019 год в сумме 138053,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 106961,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 21971,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 9121,0 тысяч тенге;
2) Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2020 год в сумме 141 184,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 109447,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 22472,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 9265,0 тысяч тенге;

Меңдіқара ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 240 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 8188 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 362 735,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 604 795,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 3 280,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 12 691,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 4 741 969,7 мың теңге;
2) шығындар - 5 401 538,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 52 397,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 71 539,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 19 142,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 91 199,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 91 199,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 12.12.2019 № 329 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2130902,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен, ауыл, ауылдық округтер бюджетеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2019 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 138053,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 106961,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 21971,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 9121,0 мың теңге;
2) 2020 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 141184,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 109447,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 22472,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 9265,0 мың теңге;

3) Бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов на 2021 год в сумме 142549,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 110839,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 22242,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 9468,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 6200,0 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов согласно приложению 4 к настоящему решению.

3) 2021 жылға арналған ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 142549,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 110839,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 22242,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 9468,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 6200,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета, согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2018 года № 240
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 12.12.2019 № 329 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

6. Аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 240 шешіміне 1-қосымша
Меңдіқара ауданының 2019 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 12.12.2019 № 329 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

11905,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16457,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10507,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5950,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
121242,8
1
Сельское хозяйство
97931,7
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
27509,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
27509,3
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
70422,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
22650,6
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
977,5
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
6674,4
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
40119,9
6
Земельные отношения
11843,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11843,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11843,1
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
11468,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11468,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11468,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18303,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18303,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18303,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13798,0
013
Разработка схем градострительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4505,1
12
Транспорт и коммуникации
905438,6
1
Автомобильный транспорт
905438,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
905438,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
38200,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

11905,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16457,2
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10507,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5950,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
121242,8
1
Ауыл шаруашылығы
97931,7
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
27509,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27509,3
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
70422,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22650,6
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
977,5
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
6674,4
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
40119,9
6
Жер қатынастары
11843,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11843,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11843,1
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
11468,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11468,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11468,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18303,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18303,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18303,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13798,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4505,1
12
Көлiк және коммуникация
905438,6
1
Автомобиль көлiгi
905438,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
905438,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
38200,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

867238,6
13
Прочие
344015,1
9
Прочие
344015,1
452
Отдел финансов района (города областного значения)
28585,2
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
23719,7
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
4865,5
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
2595,6
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2595,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
229710,8
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
229710,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
78714,3
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
37384,4
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
41329,9
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
4409,2
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4409,2
14
Обслуживание долга
27,1
1
Обслуживание долга
27,1
452
Отдел финансов района (города областного значения)
27,1
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
27,1
15
Трансферты
286770,5
1
Трансферты
286770,5
452
Отдел финансов района (города областного значения)
286770,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
10,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
143891,0
038
Субвенции
138053,0
051
Трансферты органам местного самоуправления

867238,6
13
Басқалар
344015,1
9
Басқалар
344015,1
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
28585,2
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23719,7
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4865,5
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
2595,6
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2595,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
229710,8
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
229710,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
78714,3
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
37384,4
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
41329,9
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4409,2
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
4409,2
14
Борышқа қызмет көрсету
27,1
1
Борышқа қызмет көрсету
27,1
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
27,1
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
27,1
15
Трансферттер
286770,5
1
Трансферттер
286770,5
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
286770,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
10,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
143891,0
038
Субвенциялар
138053,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер