Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 13 февраля 2018 года № 162. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 марта 2018 года № 7579. Утратило силу решением маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 16 июля 2019 года № 290
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 16.07.2019 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Руднева
Секретарь районного маслихата С. Сапабеков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства
акимата Тарановского района"
____________ С. Каргачинский
"13" февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
акимата Тарановского района"
_____________ С. Красноголов
"13" февраля 2018 года
Утвержден
решением маслихата
от 13 февраля 2018 года
№ 162
План по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы
1. Схема (карта) расположения пастбищ на территории Тарановского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы);
2. Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы);
3. Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы);
4. Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы);

Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2018 жылғы 13 ақпандағы № 162 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 наурызда № 7579 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2019 жылғы 16 шілдедегі № 290 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 16.07.2019 № 290 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрайымы Н. Руднева
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Сапабеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Таран ауданы әкімдігінің ауыл
шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ С. Каргачинский
"13" ақпан 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Таран ауданы әкімдігінің жер
қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ С. Красноголов
"13" ақпан 2018 жыл
Мәслихаттың
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 162 шешімімен
бекітілген
Таран ауданы бойынша 2018 – 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Таран ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2. Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3. Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);
4. Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);

5. Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы);
6. Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Тарановскому району на 2018-2019 годы);

5. Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);
6. Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Таран ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);

227
Товарищество с ограниченной ответственностью "КИА-КZ"
228
Товарищество с ограниченной ответственностью "Агротехнологическая Компания"
229
Товарищество с ограниченной ответственностью "S AGRO KZ"
230
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шептыкуль-Агро"
231
Товарищество с ограниченной ответственностью "АМИНА 2012"
232
Товарищество с ограниченной ответственностью "Баталинское"
233
Товарищество с ограниченной ответственностью "ДАНАТ-1"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Тарановскому району на 2018-
2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
загон 1
загон 2
загон 3
загон 4
2018
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
2019
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Тарановскому району на 2018-
2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Тарановскому району составляет – 345213 гектаров, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения – 245 881 гектаров, на землях населенных пунктов (городов, поселков и сельских населенных пунктов) – 59153 гектаров, на землях промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 2615 гектаров, на землях водного фонда – 151 гектаров, на землях запаса – 37413 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Тарановскому району на 2018-
2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Прудов, копаней, оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев на территории района не имеется.
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Тарановскому району на 2018-
2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Тарановскому району на 2018-
2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Тарановскому району на 2018-
2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
пп
Наименование сельских округов, сел и поселка
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Асенкритовский сельский округ
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
2
Белинский сельский округ
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
3
село Евгеновка
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
4
село Максут
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
5
Калининский сельский округ
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
6
село Приозерное
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
7
Майский сельский округ
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
8
Набережный сельский округ
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
9
Новоильинов-ский сельский округ
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
10
Павловский сельский округ
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
11
Тарановский сельский округ
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
12
поселок Тобол
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
13
село Юбилейное
Весенне-летне-осенние и летние
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-осенние
Осенние
Отдых полный
Весенне-летне-осенние и летние

227
"КИА-КZ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
228
"Агротехнологиялық Компания" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
229
"S AGRO KZ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
230
"Шептыкуль-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
231
"АМИНА 2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
232
"Баталинское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
233
"ДАНАТ-1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Таран ауданы бойынша 2018 –
2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
2019
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Таран ауданы бойынша 2018 –
2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Таран ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы - 345213 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде - 245881 гектар, елдi мекендердiң (қалалардың, кенттер мен ауылдық елдi мекендердiң) жерлерінде - 59153 гектар, өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер – 2615 гектар, су қорының жерлерінде - 151 гектар, босалқы жерлерінде - 37413 гектар.
Таран ауданы бойынша 2018 –
2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану Қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында тоғандар, апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Шартты белгілер:
Таран ауданы бойынша 2018 –
2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Таран ауданы бойынша 2018 –
2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
6-қосымша
Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Таран ауданы бойынша 2018 –
2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
№ р/с
Ауылдық округтер, ауыл, кент атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Асенкритов ауылдық округі
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
2
Белинский ауылдық округі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
3
Евгенов ауылы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
4
Мақсұт ауылы
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
5
Калинин ауылдық округі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
6
Приозерное ауылы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
7
Майский ауылдық округі
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
8
Набережный ауылдық округі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
9
Новоильинов ауылдық округі
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
10
Павлов ауылдық округі
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
11
Таран ауылдық округі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
12
Тобыл кенті
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
13
Юбилейный ауылы
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-күзгі
Күзгі
Толық демалу
Көктемгі-жазғы-күзгі және жазғы