О переименовании микрорайонов города Алматы
Совместное постановление акимата города Алматы от 29 декабря 2018 года № 4/604 и решение внеочередной XХХIX сессии маслихата города Алматы VI созыва от 28 декабря 2018 года № 301. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 29 декабря 2018 года № 1522
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", учитывая мнение населения города Алматы, на основании заключений ономастической комиссии при акимате города Алматы от 12 декабря 2018 года и Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы VІ-го созыва РЕШИЛ:
1. Переименовать:
по Алатаускому району города Алматы:
микрорайон "Алғабас-1" – в микрорайон "Нұркент";
микрорайон "Алғабас-2" – в микрорайон "Ботакөз";
микрорайон "Алғабас-3" – в микрорайон "Ақмаржан";
микрорайон "Алғабас-4" – в микрорайон "Ғажайып";
микрорайон "Алғабас-5" – в микрорайон "Дарабоз";
микрорайон "Алғабас-6" – в микрорайон "Зерделі";
микрорайон "Заря востока" – в микрорайон "Шапағат";
микрорайон "Құрылысшы" – в микрорайон "Самғау";
микрорайон "Трудовик" – в микрорайон "Томирис";
по Ауэзовскому району города Алматы:
микрорайон "Дубок" – в микрорайон "Шабыт";
микрорайон "Дубок-2" – в микрорайон "Атамекен";
микрорайон "Школьный" – в микрорайон "Жазира";
микрорайон "Школьный-2" – в микрорайон "Алмас";
микрорайон "Тепличный" – в микрорайон "Қуаныш";
по Бостандыкскому району города Алматы:
микрорайон "Алатау" – в микрорайон "Нұр Алатау";
микрорайон "Алмаарасан" – в микрорайон "Архат";
по Бостандыкскому, Наурызбайскому районам города Алматы:
микрорайон "Жайлау" – в микрорайон "Ғаламат";
по Бостандыкскому, Медеускому районам города Алматы:
микрорайон "Ремизовка" – в микрорайон "Асқартау";
по Жетысускому району города Алматы:
микрорайон "Дорожник" – в микрорайон "Көкмайса";
микрорайон "Первомайский" – в микрорайон "Кемел";
по Медеускому району города Алматы:
микрорайон "Ақтөбе", расположенный восточнее садоводческого общества "Родник" и южнее садоводческого общества "Қорғаушы-Защитник" – в микрорайон "Шарапат";
микрорайон "Ақтөбе", расположенный севернее садоводческого общества "Горный садовод" – в микрорайон "Алтын";
микрорайон "Бутаковка" – в микрорайон "Мұзтау";
по Наурызбайскому району города Алматы:
микрорайон "Алатау" – в микрорайон "Байтақ";
микрорайон "Каменка-3" – в микрорайон "Мейрам";
микрорайон "Қарағайлы-2" – в микрорайон "Дария";
по Турксибскому району города Алматы:
микрорайон "Колхозшы" – в микрорайон "Нұршашқан".

Алматы қаласының шағын аудандарын қайта атау туралы
Бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 4/604 қаулысы және VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XХХІX сессиясының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 301 шешімі. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 1522 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13-бабына cәйкес, Алматы қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Алматы қаласы әкімдігі жанындағы ономастика комиссиясының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы және Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы қорытындыларының негізінде, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төмендегі шағын аудандарға:
Алматы қаласы Алатау ауданы бойынша:
"Алғабас-1" шағын ауданы - "Нұркент" шағын ауданы;
"Алғабас-2" шағын ауданы - "Ботакөз" шағын ауданы;
"Алғабас-3" шағын ауданы - "Ақмаржан" шағын ауданы;
"Алғабас-4" шағын ауданы - "Ғажайып" шағын ауданы;
"Алғабас-5" шағын ауданы - "Дарабоз" шағын ауданы;
"Алғабас-6" шағын ауданы - "Зерделі" шағын ауданы;
"Заря востока" шағын ауданы - "Шапағат" шағын ауданы;
"Құрылысшы" шағын ауданы - "Самғау" шағын ауданы;
"Трудовик" шағын ауданы - "Томирис" шағын ауданы;
Алматы қаласы Әуезов ауданы бойынша:
"Дубок" шағын ауданы - "Шабыт" шағын ауданы;
"Дубок-2" шағын ауданы - "Атамекен" шағын ауданы;
"Школьный" шағын ауданы - "Жазира" шағын ауданы;
"Школьный-2" шағын ауданы - "Алмас" шағын ауданы;
"Тепличный" шағын ауданы - "Қуаныш" шағын ауданы;
Алматы қаласы Бостандық ауданы бойынша:
"Алатау" шағын ауданы - "Нұр Алатау" шағын ауданы;
"Алмаарасан" шағын ауданы - "Архат" шағын ауданы;
Алматы қаласы Бостандық, Наурызбай аудандары бойынша:
"Жайлау" шағын ауданы - "Ғаламат" шағын ауданы;
Алматы қаласы Бостандық, Медеу аудандары бойынша:
"Ремизовка" шағын ауданы - "Асқартау" шағын ауданы;
Алматы қаласы Жетісу ауданы бойынша:
"Дорожник" шағын ауданы - "Көкмайса" шағын ауданы;
"Первомайский" шағын ауданы - "Кемел" шағын ауданы;
Алматы қаласы Медеу ауданы бойынша:
"Родник" бағбандық серіктестігінің шығысы мен "Қорғаушы-Защитник" бағбандық серіктестігінің оңтүстігінде орналасқан "Ақтөбе" шағын ауданы - "Шарапат" шағын ауданы;
"Горный садовод" бағбандық серіктестігінің солтүстігінде орналасқан "Ақтөбе" шағын ауданы - "Алтын" шағын ауданы;
"Бутаковка" шағын ауданы - "Мұзтау" шағын ауданы;
Алматы қаласы Наурызбай ауданы бойынша:
"Алатау" шағын ауданы - "Байтақ" шағын ауданы;
"Каменка-3" шағын ауданы - "Мейрам" шағын ауданы;
"Қарағайлы-2" шағын ауданы - "Дария" шағын ауданы;
Алматы қаласы Түрксіб ауданы бойынша:
"Колхозшы" шағын ауданы - "Нұршашқан" шағын ауданы деп қайта атау берілсін.

2. Акимам районов города Алматы, коммунальным государственным учреждениям "Управление экономики и бюджетного планирования города Алматы", "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Алматы", "Управление архитектуры и градостроительства города Алматы" принять необходимые меры по реализации настоящего совместного постановления и решения.
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам местного государственного управления и жилищной политике маслихата города Алматы Е. Еркинбаева и заместителя акима города Алматы А. Кырыкбаева (по согласованию).
5. Настоящие совместные постановление акимата города Алматы и решение маслихата города Алматы вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Байбек
Председатель внеочередной
ХХXІХ-й сессии маслихата
города Алматы VІ-го созыва
С. Аманкелді
Секретарь маслихата
города Алматы VІ-го созыва
К. Казанбаев

2. Алматы қаласы аудандарының әкімдері, "Алматы қаласы Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы", "Алматы қаласы Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы", "Алматы қаласы Сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемелері осы бірлескен қаулы мен шешімді іске асыру жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы бірлескен қаулы мен шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының жергілікті мемлекеттік басқару және тұрғын үй саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Е. Еркінбаевқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Қырықбаевқа жүктелсін (келісім бойынша).
5. Осы бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы мен Алматы қаласы мәслихатының шешімі алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Байбек
VІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
ХХXІХ сессиясының төрағасы
С. Аманкелді
VІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев