Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 13 марта 2018 года № 69. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 марта 2018 года № 4604. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 3 апреля 2019 года № 70
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 03.04.2019 № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утверждҰнных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223), статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Северо-Казахстанской области:
"Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений" от 10 мая 2017 года № 178 (опубликовано 19 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4182);
"О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 10 мая 2017 года № 178 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений" от 21 ноября 2017 года № 466 (опубликовано 28 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4375);

Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 69 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 наурызда № 4604 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 3 сәуірдегі № 70 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 03.04.2019 № 70 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелді) бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларының 4-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 27 бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
"Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 10 мамырдағы № 178 (2017 жылғы 19 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4182 болып тіркелді);
"Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 мамырдағы № 178 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (2017 жылғы 28 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4375 болып тіркелді) 2017 жылғы 21 қарашадағы № 466.

3. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации - филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы әкімдік қаулысын мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы - Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;

3) размещение настоящего постановления на Интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области К.Аксакалов
Приложение
к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 13 марта 2018 года № 69
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
34,4
тонна

3) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі Қ.Ақсақалов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 69 қаулысына қосымша
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормалары
№ р/н
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлерi
Тыңайтқыштардағы әрекет ететін заттардың құрамы, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидиялар нормалары, теңге
1
2
3
4
5
Азот тыңайтқыштары
1
Аммиакты селитра
N 34,4
тонна

36 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
30 800
Сульфат аммония капролактамовый
N-21
Сульфат аммония
N-21, S-24
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N 46,2
тонна
42 500
N 46,3
N 46
Карбамид, марки Б
N 46,2
N-46,1
4
Жидкое удобрение КАС+
N 28-34, K2O-0,052, SO3-0,046, Fe-0,04 (EDTA)
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N 32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N 32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,

36 000
Аммиакты селитра
Б маркалы аммиакты селитра
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
30 800
Аммоний сульфаты-жанама өнім
N-21
Аммоний сульфаты
N-21, S-24
Кристалды аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46,2
тонна
42 500
N-46,3
N-46
Карбамид, Б маркалы
N-46,2
N-46,1
4
КАС+ сұйық тыңайтқышы
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04 (EDTA)
тонна
42 500
Сұйық азотты тыңайтқыш (КАС)
N-32
Сұйық азотты тыңайтқыш, КАС-32 маркалы
N-32
Сұйық азотты тыңайтқышы (КАС)
N аммоний - 6,8,
N нитраттық - 6,8,

N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат простой
P-15
тонна
18 700
Суперфосфат
P-19
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна
12 385
7
Супрефос "Супрефос-NР"
N12, P2O5-24, Ca-02, Mg-0,2, SO3-02
тонна
64 000
8
Супрефос азот-серосодержащий "Супрефос-NS"
N12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
9
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
10
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-48
тонна
55 000
Калий хлористый
K2O-60
Калий хлористый
K 60
11
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
130 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сложные удобрения
12
Нитроаммофоска марки NPK 15:15:15
N15 P15 K15
тонна
59 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N16 P16 K16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N10 P26 K26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N23 P13 K8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N16 P16 K16
Нитроаммофоска
N16 P16 K16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N16 P16 K16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N14 P14 K23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N10 P26 K26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки
N10 P26 K26
NPK удобрение: Нитрофоска
N15 P15 K15
Азотно-фосфорно-калийное удобрение (тукосмеси NPK)

N амидті - 13,5
Фосфор тыңайтқыштары
5
Қарапайым суперфосфат
P-15
тонна
18 700
Суперфосфат
P-19
Байытылған суперфосфат
P-21,5
6
Концентрат және Шиелісай кен орнындағы фосфоритті ұны
P-17
тонна
12 385
7
"Супрефос-NS" супрефос
N12, P2O5-24, Ca-02, Mg-0,2, SO3-02
тонна
64 000
8
"Супрефос-NS" құрамында азот-күкірті бар супрефос
N12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
9
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калий тыңайтқыштары
10
Электролитті хлорлы калий
KCl-68, K20-48
тонна
55 000
Хлорлы калий
K2O-60
Хлорлы калий
K 60
11
Тазартылған (калий сульфаты) күкірт қышқылды калий
K2O-50
тонна
130 000
Агрохимикат калий сульфаты
K-53, S-18
Агрохимикат калий сульфаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Күрделі тыңайтқыштар
12
NPK 15:15:15 маркалы нитроаммофос
N15 P15 K15
тонна
59 000
Азот-фосфор-калий нитроаммофос тыңайтқышы (азофос)
N16 P16 K16
NPK-1 азот-фосфор-калий тыңайтқышы (диаммофос)
N10 P26 K26
23:13:8 маркалы нитроаммофос
N23 P13 K8
NPK тыңайтқышы: нитроаммофос
N16 P16 K16
Нитроаммофос
N16 P16 K16
NPK 16:16:16 маркалы нитроаммофос
N16 P16 K16
14:14:23 маркалы нитроаммофос
N14 P14 K23
10:26:26 маркалы нитроаммофос
N10 P26 K26
Азот-фосфор-калий маркалы тыңайтқышы
N10 P26 K 26
NPK тыңайтқышы: Нитрофос
N15 P15 K15
Азот-фосфор-калий тыңайтқышы (тукоқоспалар NPК)