О внесении изменений и дополнений в решение Петропавловского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 1 "О бюджете города Петропавловска на 2018 - 2020 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 9 апреля 2018 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 апреля 2018 года № 4683
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 1 "О бюджете города Петропавловска на 2018 - 2020 годы"" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4505, опубликовано 26 января 2018 года в газете "Қызылжар Нұры" № 4, в газете "Проспект СК" № 4) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 289 906,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 379 166,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 112 254,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 277 765,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 520 721,2 тысячи тенге;
2) затраты – 29 301 752,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -3 011 845,4 тысяч тенге;
6) использование дефицита – 3 011 845,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 6 474 850,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4 133 190,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 670 185,4 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2018 года, согласно приложению 3-1.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в сумме 240 149,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 3-1 согласно приложению 2 к настоящему решению.

"2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 сәуірде № 4683 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 - баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне (№ 4505 мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде тіркелген, 2018 жылғы 26 қантардағы № 4 "Қызылжар Нұры", № 4 "Проспект СК" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 289 906,7 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 12 379 166,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 112 254,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 277 765,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 520 721,2 мың теңге;
2) шығындар – 29 301 752,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер– 0;
5) бюджет тапшылығы – -3 011 845,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3 011 845,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздардың түсуі – 6 474 850,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 133 190,0 мың теңге;
бюджеттік құралдардың қолданылатын қалдығы – 670 185,4 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2018 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1 қосымшаға сәйкес қарастыру.";
9-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2018 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 240 149,5 мың теңге сомасында бекітілсін.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сай жаңа редакцияда мазмұндалсын;
жоғарыда аталған шешімнің 3-1 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сай толықтырылсын.

29 705,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
9 743,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 700,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 668,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
20 668,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
22 599,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
22 599,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
116 691,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85 331,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
31 360,0
2
Оборона
40 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 000,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
40 000,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
59 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
59 500,0
4
Образование
8 450 408,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 298 524,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
58 728,2
003
Общеобразовательное обучение
5 158 112,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
359 740,0
006
Дополнительное образование для детей
299 337,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 100 179,1
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
66 667,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 808,0
023
Методическая работа
28 384,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

29 705,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
9 743,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 700,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 668,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 668,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
22 599,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 599,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
116 691,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 331,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
31 360,0
2
Қорғаныс
40 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 000,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
40 000,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
59 500,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
59 500,0
4
Бiлiм беру
8 450 408,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 298 524,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 728,2
003
Жалпы білім беру
5 158 112,5
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
359 740,0
006
Балаларға қосымша білім беру
299 337,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 100 179,1
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
66 667,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 808,0
023
Әдістемелік жұмыс
28 384,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

Приложение 2 к решению городского маслихата №1 от 9 апреля 2018 года
Приложение 3-1 к решению городского маслихата № 1 от 25 декабря 2017 года
Направление свободных остатков городского бюджета, сложившихся на 1 января 2018 года
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Подпрограмма
Наименование
13
458
043
015
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года

Қалалық мәслихаттың 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 1 шешiмiне 2 қосымша
Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешiмiне 3-1 қосымша
2018 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстары
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкiмшiсi
Бағдарлама
Кiшi бағдарлама
Атауы
13
458
043
015
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен