О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджете Аккайынского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31 мая 2018 года № 20-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 июня 2018 года № 4754
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджете Аккайынского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4470 от 8 января 2018 года, опубликовано 16 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы- 2992816,1 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 540193 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям – 12287,1 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 21746 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов – 2418590 тысяч тенге;
2) затраты – 3024690,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 29355 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 39682 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 10327 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 61229,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61229,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 39682 тысяч тенге;
погашение займов – 10327 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 31874,8 тысяч тенге.";
в пункте 8:
абзац изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2018 год целевые трансферты в общей сумме 357803 тысяч тенге, в том числе на развитие 100000 тысяч тенге:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) 3225 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:

"2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2018 жылғы 31 мамырдағы № 20-3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 маусымда № 4754 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 4470 тіркелген, 2018 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2018 жылға мына көлемдерде:
1) кірістер – 2992816,1 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 540193 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 12287,1 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21746 мың теңге,
трансферттердің түсімі - 2418590 мың теңге;
2) шығындар - 3024690,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 29355 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 39682 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 10327 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 61229,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61229,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 39682 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 10327 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 31874,8 мың теңге.
8 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 357803 мың теңге есепке алынсын, соның ішінде дамытуға 100000 мың теңге:";
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 3225 мың теңге;";
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

"2) 3240 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) 5029 тысяч тенге на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в том числе;
3402 тысяч тенге на оплату труда ассистентов;
1627 тысяч тенге на отплату труда консультантов по социальной работе;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) 7600 тысяч тенге на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
4600 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
255 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
2745 тысяч тенге на расширение перечня технических, вспомогательных (компенсаторных) средств;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) 88413 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
4683 тысяч тенге - частичное субсидирование заработной платы;
20600 тысяч тенге - предоставление субсидий на переезд;
5412 тысяч тенге - молодежная практика;
21402 тысяч тенге – на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
17316 тысяч тенге – субсидии работодателям;
19000 тысяч тенге – гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) 67894 тысячи тенге на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местного бюджета";
дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) 9100 тысячи тенге на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) 100000 тысяч тенге на реконструкцию разводящих сетей, водопроводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу (село Власовка Аккайынского района Северо-Казахстанской области).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 3240 мың теңге;";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) халықты жұмыспен қамту орталығында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілерді және ассистентерді енгізуге 5029 мың теңге, соның ішінде:
ассистенттерге еңбек ақысын төлеуіне 3402 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілердің еңбек ақысын төлеуіне 1627 мың теңге;";
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"5) "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген, мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 7600 мың теңге, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 4600 мың теңге;
ыммен сөйлесу мамандардың қызмет көрсетуіне 255 мың теңге;
техникалық, қосымша (компенсаторлық) құралдардың тізілімін кенейтуге 2745 мың теңге;";
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"6) еңбек нарығын дамытуына 88413 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға - 4683 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар беруге - 20600 мың теңге;
жастар тәжірибесіне - 5412 мың теңге;
тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге - 21402 мың теңге;
жұмыс берушілерге субсидия 17316 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруына қоңыс аударғандарға грант - 19000 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген шығын сомаларын өтеуге 67894 мың теңге";
келесі мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) ұлттық біліктілік тестіден өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 9100 мың теңге";
келесі мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) Булаев топты су құбырына қосылған елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру, тарату жүйелерін реконструкциялауға 100000 мың теңге (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Власовка ауылы).";
11 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 2498 тысяч тенге.";
приложения 1, 6 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель ХХ сессии
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
Р. Исин
Секретарь
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С. Муканов

"11. 2018 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 2498 мың теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
ХХ сессиясының төрағасы
Р. Исин
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының
хатшысы
С. Мұқанов