Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 27-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5119
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4859131,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 553999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10090 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39576,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4255466,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4865632,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24896,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 37875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12978,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 31398,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31398,1 тысяч тенге:
поступление займов - 37875 тысяч тенге;
погашение займов – 12978,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6501,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения - для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2019 - 2021 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5119 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4859131,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 553999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 10090 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39576,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4255466,5 мың теңге;
2) шығындар – 4865632,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24896,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 37875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12978,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 31398,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31398,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 37875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12978,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6501,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 29.07.2019 № 32-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 34-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен).
2. 2019 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;

2) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
5) единый земельный налог;
6) налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
7) фиксированный налог;
8) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
9) плата за пользование земельными участками;
10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
11) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
12) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
14) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
15) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
16) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);

2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
5) бірыңғай жер салығы;
6) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
7) тіркелген салық;
8) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына ақциздер;
9) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
10) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
11) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
12) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдардан мен өкілдерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
13) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ кайта тіркегені үшін алым;
14) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
15) сыртқы (көрнекі) жарнаманы – аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы;
16) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудан бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;

2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
3) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
4) штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
5) другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
2) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 2093310 тысяч тенге.
6. В районный (города областного значения) бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного (города областного значения) бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).
7. Распределить трансферты органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправления в сумме 5126 тысяч тенге согласно приложению 4.
8. Установить бюджетную субвенцию четвертому уровню бюджета в сумме 22218 тысяч тенге согласно приложению 5.
9. Учесть в бюджете района на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета, в том числе на:
1) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
5) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим общеобразовательные программы начального, основного и общего среднего образования;

2) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
4) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
5) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудан бюджетінің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 2093310 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің есебіне жатқызылады.
7. 4 қосымшаға сәйкес жергілікті өзін-өзі басқарудың функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер 5126 мың теңге сомада бөлінсін.
8. 5 қосымшаға сәйкес бюджеттің төртінші деңгейдегі бюджеттік субвенция 22218 мың теңге сомада белгіленсін.
9. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
4) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
5) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;

6) доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
9) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
10) развитие рынка труда;
11) реконструкцию разводящих сетей водопроводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому групповому водопроводу (село Власовка Аккайынского района);
12) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
13) капитальный ремонт объектов образования Аккайынского района;
14) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
15) приобретение и доставку учебников;
16) приобретение угля;
17) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
18) текущий ремонт автомобильной дороги общего пользования районного значения КТАК-43 "Автодорога КСТ-44 "Астраханка-Смирново-Киялы" Черкасское-Новороссийское".
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского и областного бюджета определяется постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Аккайынского района о бюджете Аккайынского района на 2019 - 2021 годы.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены следующие расходы, в том числе на:
1) реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2020 года, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 767 "Об утверждении Государственной программы развития регионов до 2020 года";
2) компенсацию потерь республиканского бюджета, в том числе:
в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год;
в связи с уменьшением ставок по отчисление работодателей на обязательное социальное медицинское страхование.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 15 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019).

6) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
8) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
10) еңбек нарығын дамытуға;
11) Булаев топтық су құбырына қосылған, елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру тарату жүйелерін реконструкциялауға (Аққайың ауданының Власовка ауылы);
12) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
13) Аққайың ауданының білім беру объектілерін күрделі жөндеуге;
14) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
15) оқулықтарды сатып алуга және жеткізуге;
16) көмір сатып алуға;
17) энзоотиялық ауруларына қарсы профилактикалық іс-шаралар өткізуге;
18) КТАК-43 "Астраханка-Смирново-Қиялы" Черкасское-Новороссийское" КСТ-44 автожолы" аудандық манызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге.
Аталған республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған Аққайың ауданы бюджеті туралы Аққайың ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. Аудан бюджетінде келесі шығындар қарастырылғаны есепке алсын соның ішінде:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 767 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу шараларды іске асыруына;
2) республикалық бюджетінен шығындарын өтеуіне, соның ішінде:
жұмыс берушімен міндетті зейнетақы жарналарын еңгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуына байланысты;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің төмендеуіне байланысты.
11. 2019 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 15 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 29.07.2019 № 32-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

11-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2018 году целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2019 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Учесть, что в расходах бюджета района на 2019-2021 годы предусмотрено финансирование по аппаратам акимов сельских округов в объемах согласно приложениям 6, 7, 8.
13. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2019 год, согласно приложению 9.
14. Учесть, что в расходах бюджета района на 2019 год предусматриваются социальные выплаты к праздничным дням и памятным датам, отпуск древесины на корню для строительства индивидуальных жилых домов отдельным категориям граждан, а также при наступлении трудной жизненной ситуации.
15. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
ХXVII сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
C. Семенюк
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С. Муканов

11-1. 10-қосымшаға сәйкес 2018 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттердің сомасын қайтару және аудан бюджетінде қаржылық жылы қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 28.03.2019 № 30-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 6, 7, 8 қосымшаларға сәйкес 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша аудан бюджет шығындары қаржыландыру көлемі қарастырылғаны есепке алынсын.
13. 9 қосымшаға сәйкес 2019 жылға арналған бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі белгіленсін.
14. Мерекелік күндерге және атаулы күндерге, азаматтардың жекелеген санаттарына жеке тұрғын үй салу үшін сүректі түбірімен босатуға, сондай-ақ қиын өмірлік жағдай туындағанда 2019 жылғы ауданның бюджет шығындарында қарастырылғаны ескерілсін.
15. 2019 жылы бюджеттік саланың қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.
Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
17. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының
ХXVII сессиясының төрағасы
C. Семенюк
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Мұқанов

Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 27-1
Бюджет Аккайынского района на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 29.07.2019 № 32-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 34-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен).
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге

3093
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
4888
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
5654
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
45587
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14951
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13575
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
333
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
478
007
Капитальные расходы государственного органа
565
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12365
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12365
12
Транспорт и коммуникации
176722,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108971,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
106511,1
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2460
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
67751
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
67751
13
Прочие
29073
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9478
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4655
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4655
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11145
043
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11145
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3795
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

3093
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
4888
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
5654
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
45587
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14951
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13575
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
333
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
478
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
565
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
12365
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12365
12
Көлiк және коммуникация
176722,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108971,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
106511,1
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2460
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
67751
045
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
67751
13
Басқалар
29073
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9478
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9478
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4655
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4655
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11145
043
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11145
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
3795
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер