О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района от 25 декабря 2017 года № 17/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2018 -2020 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 18 мая 2018 года № 21/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 июня 2018 года № 4745
В соответствии со статьями 104, 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района от 25 декабря 2017 года № 17/1 "О районном бюджете Жамбылского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4498 от 11 января 2018 года, опубликовано 22 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 852 931,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 406 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 859,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 890 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 412 582 тысячи тенге;
2) затраты – 3 885 650 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 930,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 54 112,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 182 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – - 78 648,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 78 648,8 тысяч тенге:
поступление займов – 54 112 тысяч тенге;
погашение займов – 8 182 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 718,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете трансферты в областной бюджет на 2018 год в сумме 143 699 тысяч тенге, в связи:
с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год – 110 334 тысячи тенге;

"2018 – 2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" Жамбыл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданды мәслихатының 2018 жылғы 18 мамырдағы № 21/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 маусымда № 4745 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 106, 109-бабтарына және 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018 – 2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы" Жамбыл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/1 шешіміне (2018 жылы 11 қаңтардағы № 4498 Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2018 жылы 22 қаңтар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018 – 2020 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 852 931,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 406 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 859,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 890 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 412 582 мың теңге;
2) шығындар – 3 885 650 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 930,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 54 112,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 182 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 78 648,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 78 648,8 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 54 112 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 182 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 32 718,8 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте 143 699 мың теңге сомасында облыстық бюджетке трансферттер мыналарға:
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 110 334 мың теңге;

с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование – 33 365 тысяч тенге.";
пункт 9 дополнить подпунктами 7 и 8 следующего содержания:
"7) 113 203 тысячи тенге - на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
8) 13 002 тысячи тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.";
подпункты 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 9 изложить в новой редакции:
"2) 11 444 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения, в том числе:
9 929 тысячи тенге – на оплату труда ассистентов;
1 515 тысяч тенге – на оплату труда консультантов;
3) 7 638 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов Республики Казахстан на 2012-2018 годы, в том числе:
5 219 тысяч тенге - на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
2 419 тысяч тенге - на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) 95 196 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
5) 2 457 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
6) 5 860 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 54 112,5 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета – 54 112 тысяч тенге, из местного бюджета – 0,5 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) 2 800 тысяч тенге - на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет.";

жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 33 365 мың теңге ескерілсін.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаттары есебінен осы бағыт бойынша сомаларды қайтаруға – 113 203 мың теңге;
8) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 13 002 мың теңге.";
9-тармақтың 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар және ассистенттер енгізуге – 11 444 мың теңге, оның ішінде:
ассистенттердің еңбек ақы төлеміне – 9 929 мың теңге;
консультанттардың еңбек ақы төлеміне – 1 515 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 7 638 мың теңге, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейуге – 5 219 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізімін кеңейтуге –2 419 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамытуға – 95 196 мың теңге;
5) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мүғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 457 мың теңге;
6) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 860 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға арналған бюджеттік кредиттер 54 112,5 мың теңгенің сомасында ескерілсін, оның ішінде: республикалық бюджеттен – 54 112 мың теңге, жергілікті бюджеттен – 0,5 мың теңге.";
11-тармақ мынадай мазмұнда 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) білім беру ұйымдарын Интернет желісіне жоғары жылдамдықпен қол жеткізуді қамтамасыз етуге – 2 800 мың теңге.";

дополнить пунктами 13-1, 13-2 следующего содержания:
"13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2018 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных (недоиспользованных) в 2017 году, согласно приложению 9 к настоящему решению.
"13-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета использование (доиспользование) в 2018 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2017 году с соблюдением их целевого назначения, согласно приложению 10 к настоящему решению.";

мынадай мазмұндағы 13-1 және 13-2-тармақтармен толықтытырлсын:
"13-1. 2017 жылда республикалық және облыстық бюджеттерінен пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару және 2018 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен аудандық бюджеттінің шығыстары осы шешімнің 9-қосымшасына сәйкес көзделсін.
13-2. 2017 жылы облыстық бюджеттен дамуға бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомасын олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, 2018 жылда пайдалану (толық пайдалану) аудандық бюджеттің шығыстарында осы шешімнің 10-қосымшасына сәйкес көзделсін.";

приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложениями 9, 10, 11, 12 и 13 согласно приложениям 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель ХХI внеочередной сессии маслихата Жамбылского района __________ Д. ТоккожинаСекретарь маслихата Жамбылского района       __________ Б.Мусабаев
Приложение 1
к решению маслихата Жамбылского района
от 18 мая 2018 года № 21/1
Приложение 1
к решению маслихата Жамбылского района
от 25 декабря 2017 года № 17/1
Бюджет Жамбылского района на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

көрсетілген шешімге 1 және 5-қосымшалар осы шешімге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалармен осы шешімге 3, 4, 5, 6 және 7-қосышаларға сәйкес толықтырылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының XXI кезектен тыс сессиясының төрайымы ____________ Д.ТоққожинаЖамбыл ауданы мәслихатының хатшысы       ____________Б.Мусабаев
2018 жылғы 18 мамырдағы
Жамбыл ауданы мәслихатының № 21/1 шешіміне
1 қосымша
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
Жамбыл ауданы мәслихатының № 17/1 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

118 743
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 063
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3 321
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 700
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
363
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10 879
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
365
023
Методическая работа
8 233
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17 157
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 662
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
358 168
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 547
005
Государственная адресная социальная помощь
31 547
464
Отдел образования района (города областного значения)
11 820
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 650
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2 170
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
314 801
002
Программа занятости
167 932
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 428
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 855
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 542
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 390
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28 016
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

118 743
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 063
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3 321
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 700
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
363
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10 879
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
365
023
Әдістемелік жұмыс
8 233
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17 157
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 662
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
358 168
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 547
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
31 547
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11 820
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 650
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2 170
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
314 801
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
167 932
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 428
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13 855
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 180
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 542
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 390
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 016
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 629,5
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
26 629,5
Приложение 5
к решению маслихата Жамбылского района
от 18 мая 2018 года № 21/1
Приложение 11
к решению маслихата Жамбылского района
от 25 декабря 2017 года № 17/1
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из районного бюджета на 2018 год по администратору бюджетных программ "Аппарат акима района"
тыс.тенге
Наименование сельского округа
Сумма, тыс.тенге
в том числе:
Приобретение отопительного котла
Приобретение строительного материала для ремонта кровли крыши
Код ЕБК

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 629,5
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
26 629,5
2018 жылғы 18 мамырдағы
Жамбыл ауданы мәслихатының № 21/1 шешіміне
5 қосымша
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
Жамбыл ауданы мәслихатының № 17/1 шешіміне
11 қосымша
"Аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
мың теңге
Ауылдық округтің атауы
Сомасы, мың теңге
соның ішінде:
Жылыту қазандығын сатып алу
Шатыр жабындысын жөндеуге құрылыстық материал сатып алу
ББС коды