Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 36/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5151
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 479 343,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 866 211,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 870,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 36 350,8тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 553 910,6 тысяч тенге;
2) затраты – 7 482 240,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 111 791,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 151 526,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 734,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 114 689 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 114 689 тысяч тенге:
поступление займов – 151 500 тысяч тенге;
погашение займов – 39 734,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 924 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11.10.2019 № 45/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 21.11.2019 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2019-2021 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 36/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5151 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9- бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 479 343,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 866 211,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 870,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 350,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 553 910,6 мың теңге;
2) шығындар – 7 482 240,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 111 791,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 151 526,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 734,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -114 689 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 114 689 мың теңге:
қарыздар түсімі – 151 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 734,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 924 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 11.10.2019 № 45/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 21.11.2019 № 47/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген ауылдың аумағында жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығынан:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты орны;

2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
4) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории села;
5) единого земельного налога;
6) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
7) акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
8) платы за пользование земельными участками;
9) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
2) других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы Кызылжарского районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
2) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
6. Предусмотреть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 3 582 350 тысяч тенге.
7. Утвердить на 2019-2021 годы бюджетные программы каждого сельского округа района согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно.
8. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
9. Утвердить на 2019 год трансферты органам местного самоуправления за счет средств районного бюджета согласно приложению 8.
10. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:

2) облыстық мәслихатпен белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығынан;
3) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы орналасқан осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
4) ауылдың аумағында орналасқан жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын елдi мекен жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) төмендегідей көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығынан:
тұрғылықты жері ауыл аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
7) акциздер мыналарға:
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынынан;
8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
9) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
10) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
2) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қызылжар аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
2) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемнен.
5. Аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер аудан бюджетіне есептелінетіні белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 3 582 350 мың теңге жалпы сомадағы субвенциялар көлемі 2019 жылға ескерілсін.
7. Сәйкесінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес ауданның әрбір ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. 7 қосымшаға сәйкес 2019 жылғы жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
9. 8 қосымшаға сәйкес 2019 жылға арналған трансферттер жергілікті өзін-өзі басқару органдарға аудандық бюджет қаржысы есебінен бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде:

1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) развитие рынка труда;
5) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
6) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
9) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
10) увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
11) доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
12) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2019-2021 годы".
11. Учесть в Кызылжарском районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Кызылжарского районного маслихата "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2019-2021 годы".
12. Предусмотреть в Кызылжарском районном бюджете на 2019 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области "Об утверждении Кызылжарского районного бюджета на 2019-2021 годы".
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11.10.2019 № 45/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 21.11.2019 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2019).

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
9) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
10) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлық ақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
11) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
12) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің "2019-2021 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
11. 2019 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Аталған соманы бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің "2019-2021 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
12. Облыстық бюджеттен 2019 жылға нысаналы трансферттер Қызылжар аудандық бюджетте ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің "2019-2021 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
13. 2019 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 11.10.2019 № 45/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 21.11.2019 № 47/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Кызылжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Н. Рахимов
Секретарь Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А. Молдахметова
Приложение 1 к решению Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 36/1
Кызылжарский районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11.10.2019 № 45/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 21.111.2019 № 47/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5

14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеуі қамтамасыз етілсін.
15. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Н. Рахимов
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Молдахметова
2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 36/1 Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Қызылжар ауданының бюджетi
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 11.10.2019 № 45/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мəслихатының 21.11.2019 № 47/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

2) Затраты
7 482 240,7
01
Государственные услуги общего характера
538 057,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
17 866
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
17 866
122
Аппарат акима района (города областного значения)
113 742,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
112 742,9
003
Капитальные расходы государственного органа
1 000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
133 897,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
133 897,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
132 823,4
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 803,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5 041
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 959,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
69 019,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
139 727,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55 142,5
003
Капитальные расходы государственного органа
443
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
84 142,4
02
Оборона
20 848
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 848
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 910
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 431
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 507
04
Образование
4 361 272,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
390 779,4
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
93 621,4
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
297 158
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 204
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности

2) Шығындар
7 482 240,7
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
538 057,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
17 866
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17 866
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
113 742,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
112 742,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
133 897,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
133 897,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
132 823,4
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 803,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5 041
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 959,3
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
69 019,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
139 727,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 142,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
443
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
84 142,4
02
Қорғаныс
20 848
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 848
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 910
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 431
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 507
04
Бiлiм беру
4 361 272,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
390 779,4
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
93 621,4
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
297 158
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8 204
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру

8 204
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 414138,4
003
Общеобразовательное обучение
3 331989,4
006
Дополнительное образование для детей
82 149
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
62 540
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
62 540
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 500
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 500
464
Отдел образования района (города областного значения)
481 110,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17 954,8
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
94 359
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 536,5
023
Методическая работа
22 341
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
13 826
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
316 093,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
631 007,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200 240
005
Государственная адресная социальная помощь
200 240
464
Отдел образования района (города областного значения)
22 232,4
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14 280,1
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
7 952,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
408 535,3
002
Программа занятости
177 397,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 246,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
973,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 225
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5 865
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 663,5

8 204
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 414138,4
003
Жалпы білім беру
3 331989,4
006
Балаларға қосымша білім беру
82 149
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
62 540
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
62 540
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 500
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 500
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
481 110,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 954,8
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
94 359
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 536,5
023
Әдістемелік жұмыс
22 341
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
13 826
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
316 093,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
631 007,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200 240
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
200 240
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
22 232,4
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14 280,1
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
7 952,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
408 535,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
177 397,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 246,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
973,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
101 225
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
5 865
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 663,5

2 750
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
522 014,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
71 830,1
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
441 360,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
8 824,2
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригодным и внутрирайонным сообщениям
0
13
Прочие
170 340,5
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8 775,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8 775,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17 550
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
17 550
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 904,6
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
2
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
19 266,6
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
8 636
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
116 110,8
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта Ауыл-Ел бесігі
116 110,8
14
Обслуживание долга
57,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57,1
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
57,1
15
Трансферты
275 824
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
275 824
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
192 651
038
Субвенции
82 218
051
Трансферты органам местного самоуправления

2 750
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
522 014,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
71 830,1
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
441 360,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
8 824,2
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
0
13
Басқалар
170 340,5
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8 775,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 775,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17 550
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
17 550
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 904,6
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19 266,6
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 636
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
116 110,8
079
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
116 110,8
14
Борышқа қызмет көрсету
57,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57,1
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
57,1
15
Трансферттер
275 824
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
275 824
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
192 651
038
Cубвенциялар
82 218
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер