О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 23/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 марта 2018 года № 26/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 апреля 2018 года № 4666
В соответствии со статьей 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 23/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4502, опубликовано 24 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы –2975012,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 431528 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 53519,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22739 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2467226 тысяч тенге;
2) затраты – 2975785 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25301 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32467 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7166 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27073,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27073,4 тысячи тенге, в том числе:
поступления займов – 32467 тысяч тенге;
погашение займов – 7166 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1772,4 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2018 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет Новомихайловского сельского округа в сумме 3957 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:

"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 наурыздағы № 26/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 сәуірде № 4666 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4502 болып тіркелді, 2018 жылғы 24 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) № 23/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 1, 2 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеті, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2975012,6 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 431528 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53519,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен – 22739 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2467226 мың теңге;
2) шығындар – 2975785 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25301 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 32467 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7166 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1000 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 1000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – -27073,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27073,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 32467 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7166 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1772,4 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2018 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде Новомихайлов ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 3957 мың теңге сомада қаралсын.";
келесі мазмұндағы 13-1 тармағымен толықтырылсын:

"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2018 года в сумме 1772,4 тысячи тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 10.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2018 год в сумме 840 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
Указанное решение дополнить приложением 10, согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
К. Касенов
Секретарь маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1
к решению маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 26 марта 2018 года № 26/2
Приложение 1
к решению маслихата Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
от 22 декабря 2017 года № 23/2
Мамлютский районный бюджет на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5

"13-1. 2018 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары бюджеттік бағдарламалар бойынша сомасы 1772,4 мың теңгеде 10 қосымшаға сәйкес бағытталсын.";
14 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"14. 2018 жылға Мамлют ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 840 мың теңге сомада бекітілсін.".
Нұсқалған шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
Нұсқалған шешім осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес 10 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют
ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы
Қ. Қасенов
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют
ауданы мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 26/2 шешіміне 1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 23/2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға Мамлют аудандық бюджет
Санаты
Класс
Iшкi класс
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
3
4
5

26570
015
Капитальные расходы государственного органа
35
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24326,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14309,4
040
Развитие объектов государственных органов
8016,8
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2000
02
Оборона
10150
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10150
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5230
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4900
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20
04
Образование
1894917
464
Отдел образования района (города областного значения)
135345
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
42816
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
92529
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4996
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4996
464
Отдел образования района (города областного значения)
1662298
003
Общеобразовательное обучение
1614184
006
Дополнительное образование для детей
48114
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26090
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
26090
464
Отдел образования района (города областного значения)
66188
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11524
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27483
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8952
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
617
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9097,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

26570
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24326,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14309,4
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
8016,8
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2000
02
Қорғаныс
10150
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10150
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5230
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4900
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20
04
Білім беру
1894917
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
135345
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
42816
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
92529
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4996
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4996
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1662298
003
Жалпы білім беру
1614184
006
Балаларға қосымша білім беру
48114
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26090
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
26090
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
66188
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11524
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27483
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8952
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
617
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9097,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

150
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
521
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2409
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
35982
006
Функционирование районных (городских) библиотек
35301
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
681
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11019,1
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11019,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10975,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10218,2
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
757
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14008
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9931
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4077
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
95 218
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19 212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19 212
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
58323
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
13477
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1400
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
840
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
4783
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1200
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
36096
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
527
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5808
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5808
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11875
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

150
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
521
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2409
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
35982
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуi
35301
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
681
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11019,1
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11019,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10975,2
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10218,2
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
757
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14008
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9931
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4077
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
95218
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19212
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 212
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
58 323
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 477
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1400
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
840
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
4783
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1200
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
36096
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
527
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5808
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5808
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11875
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер