Об утверждении районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 41/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5116
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы –4408912,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 464645,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46356,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3877710,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4408765,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6677,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8472,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1500 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1500 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8030,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8030,5 тысяч тенге;
поступления займов – 15150 тысяч тенге;
погашение займов – 8472,7 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1353,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 17.09.2019 № 56/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.12.2019 № 61/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села;
фиксированный налог;
акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5116 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4408912,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 464645,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46356,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3877710,5 мың теңге;
2) шығындар – 4408765,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6677,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8472,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1500 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8030,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8030,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8472,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1353,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 17.09.2019 № 56/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 12.12.2019 № 61/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала, ауыл аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
тіркелген салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;

пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами города районного значения, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа.
6. Утвердить объемы бюджетных субвенции, передаваемых из бюджета Мамлютского района Северо-Казахстанской области в бюджеты города районного значения, сельского округа на 2019 год в сумме 36521 тысяч тенге, в том числе:
коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" – 18165 тысяч тенге;
государственному учреждению "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области" – 18356 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет коммунального государственного учреждения "Аппарат акима города Мамлютка Северо-Казахстанской области" в сумме 15658 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2019 № 47/4 (вводится в действие с 2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
6-2. Предусмотреть в бюджете Мамлютского района Северо-Казахстанской области на 2019 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета в бюджет государственного учреждения "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области" в сумме 6548,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 17.09.2019 № 56/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019)).

4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері:
аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігінде орналасқан, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, жергілікті атқарушы органның қарыздарынан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. 2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 36521 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 18165 мың теңге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне – 18356 мың теңге.
6-1. 2019 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 15658 мың теңге сомада көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.03.2019 № 47/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі): жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-2. 2019 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының бюджетінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымды трансферттер көлемі 6548,1 мың теңге сомада көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 17.09.2019 № 56/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 61642 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 7454 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения, в том числе:
на оплату труда ассистентов – 6150 тысяч тенге,
на оплату труда консультантов по социальной работе - 1304 тысяч тенге;
3) 7960,5 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками) – 4378,1 тысяча тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка – 1147,5 тысяч тенге,
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам – 2434,9 тысяч тенге;
4) 89188,4 тысячи тенге – на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 746 "Об утверждении Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" (далее - Государственная программа развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"), в том числе:
информационная работа – 15 тысяч тенге,
частичное субсидирование заработной платы – 3995 тысячи тенге,
предоставление субсидий на переезд – 10163,2 тысяч тенге,
молодежная практика – 5000 тысяч тенге,
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат– 15142,7 тысяч тенге,
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей– 17927,5 тысяч тенге,
предоставление государственных грантов на реализацию бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам - 10100 тысяч тенге,
обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением – 26845 тысяч тенге;
5) 421788 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) 286707 тысяча тенге – на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
7) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019);

7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
61642 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) 7454 мың теңге - халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге, соның ішінде:
ассистенттердің еңбекақысын төлеуге – 6150 мың теңге,
әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттардың еңбекақысын төлеуге – 1304 мың теңге;
3) 7960,5 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыштармен, нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 4378,1 мың теңге,
ымдау тілі маманының қызмет көрсету – 1147,5 мың теңге,
мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту – 2434,9 мың теңге;
4) 89188,4 мың теңге - Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 13 қарашадағы № 746 қаулысымен бекітілген нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға (бұдан әрі- нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы), соның ішінде:
ақпараттық жұмыс – 15 мың теңге,
жалақыны бөлшектеп субсидиялау – 3995 мың теңге,
көшуге субсидия беру – 10163,2 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 5000 мың теңге,
тұрғын үйді жалдауға (жалға) беруге және коммуналдық шығындарды өтеуге – 15142,7 мың теңге,
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар – 17927,5 мың теңге;
жастарға, аз қамтылған және көпбалалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беру – 10100 мың теңге,
қысқа мерзімді кәсіптік оқытумен қосымша қамтуды қамтамасыз ету – 26845 мың теңге;
5) 421788 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) 286707 мың теңге - бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
7) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;

8) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019);
9) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019);
10) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019);
11) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019);
12) 115618,8 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
13) 21770 тысяча тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
14) 104508 тысяча тенге – целевые трансферты на развитие - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах в том числе:
строительство сетей теплоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района (1 очередь) – 45691 тысяча тенге,
строительство сетей теплоснабжения в городе Мамлютка Мамлютского района (2 очередь) – 58817 тысяча тенге;
15) 224353,6 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек".
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 17.09.2019 № 56/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.12.2019 № 61/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 19432 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников;
2) 3206 тысяч тенге –на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 13352 тысячи тенге – на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" в том числе:
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 13352 тысяч тенге;
4) 33577,6 тысяч тенге - текущий ремонт автомобильной дороги КТММ-28 общего пользования Республиканского значения А-21 "Мамлютка-Костанай-Мамлютка" подъезд к городу Мамлютка со стороны моста;
5) 14249,8 тысяч тенге - текущий ремонт КТММ-6 автомобильной дороги общего пользования Республиканского значения А-21 "Мамлютка-Костанай-Воскресеновка", протяженность-2 километра;

8) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
9) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
10) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
11) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
12) 115618,8 мың теңге – білім объектілерін күрделі жөндеуге;
13) 21770 мың теңге - мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
14) 104508 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Мамлют ауданының Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау желілерінің құрылысы (1 кезек) – 45691 мың теңге,
Мамлют ауданының Мамлютка қаласында жылумен жабдықтау желілерінің құрылысы (2 кезек) – 58817 мың теңге;
15) 224353,6 мың теңге - нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші тапшы өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2019 № 56/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2019 № 61/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
1) 19432 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
2) 3206 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
3) 13352 мың теңге – нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
мобильді орталықтарда оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында талап етілген кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқыту – 13352 мың теңге;
4) 33577,6 мың теңге - А-21 "Мамлютка-Қостанай-Мамлютка" Республикалық маңызы бар ортақ қолданыстағы автомобиль жолының KTMM-28 Мамлютка қаласына көпір жағынан кіреберіс жолды ағымдағы жөндеу;
5) 14249,8 мың теңге - А-21 "Мамлютка-Қостанай-Воскресеновка" Республикалық маңызы бар ортақ қолданыстағы автомобиль жолының ұзындығы 2 километр КТММ-6 ағымдағы жөндеу;

6) 70000 тысяч тенге – фонд оплаты труда;
7) 5000 тысяч тенге – текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Становое;
8) 18161 тысяч тенге – капитальный ремонт кровли здания и укрепление материально-технической базы государственного казенного коммунального предприятия "Мамлютский культурный центр" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата Мамлютского района Северо-Казахстанской области";
9) 6300 тысяч тенге – на приобретение угля;
10) 2000 тысяча тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в том числе:
разработка проектно-сметной документации на строительство системы водоснабжения села Белое – 1000 тысяча тенге,
разработка проектно-сметной документации на строительство системы водоснабжения села Покровка– 1000 тысяча тенге;
11) 11412,8 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Воскресеновка Воскресеновского сельского округа Мамлютского района;
12) 11544,1 тысячи тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Леденево Леденевского сельского округа Мамлютского района;
13) 4044,1 тысячи тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Бексеит Новомихайловского сельского округа Мамлютского района;
14) 11256 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Ленино Ленинского сельского округа Мамлютского района;
15) 4337,5 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Бостандык Андреевского сельского округа Мамлютского района;
16) 6384 тысячи тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Дубровное Дубровинского сельского округа Мамлютского района;
17) 12522,8 тысячи тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Михайловка Дубровинского сельского округа Мамлютского района;
18) 9128 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Кызыласкер Кызыласкерского сельского округа Мамлютского района;
19) 4739,7 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода села Искра Воскресеновского сельского округа Мамлютского района;
20) 14511,8 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие - на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
21) 4500 тысяч тенге – на приобретение котлов.

6) 70000 мың теңге – еңбекақы төлеу қоры;
7) 5000 мың теңге - Становое ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеу;
8) 18161 мың теңге – "Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мамлют мәдени орталығы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны ғимаратының шатырын күрделі жөндеу және материалдық-техникалық базасын нығайту;
9) 6300 мың теңге – көмірді сатып алуға;
10) 2000 мың теңге - нысаналы даму трансферттері - ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Белое ауылының сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу-1000 мың теңге,
Покровка ауылының сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу-1000 мың теңге;
11) 11412,8 мың теңге - Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округінің Воскресеновка ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
12) 11544,1 мың теңге - Мамлют ауданы Леденев ауылдық округінің Леденево ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
13) 4044,1 мың теңге - Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округінің Бексеит ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
14) 11256 мың теңге - Мамлют ауданы Ленин ауылдық округінің Ленин ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
15) 4337,5 мың теңге – Мамлют ауданы Андреев ауылдық округінің Бостандық ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
16) 6384 мың теңге - Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округінің Дубровное ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
17) 12522,8 мың теңге - Мамлют ауданы Дубровное ауылдық округінің Михайловка ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
18) 9128 мың теңге - Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округінің Қызыләскер ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
19) 4739,7 мың теңге - Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округінің Искра ауылы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
20) 14511,8 мың теңге - дамытуға нысаналы трансферттер - Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
21) 4500 мың теңге – қазандықтарды сатып алуға.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2019 № 47/4 (вводится в действие с 01.01.2019); от 10.06.2019 № 51/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 17.09.2019 № 56/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 12.12.2019 № 61/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 15150 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 7.
12. Учесть расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2019 год в сумме 12604 тысячи тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 17.09.2019 № 56/2 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
13. Утвердить распределение трансфертов из районного бюджета органам местного самоуправления на 2019 год, согласно приложению 9.
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2019 года в сумме 1353,2 тысячи тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2019 № 47/4 (вводится в действие с 01.01.2019).
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2019 год в сумме 4535,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2019 № 47/4 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 08.11.2019 № 58/3 (вводится в действие с 01.01.2019).
15. Учесть в районном бюджете на 2019 год трансферты из областного бюджета в республиканский бюджет на компенсацию потерь республиканского бюджета по Северо-Казахстанской области.
15-1. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.03.2019 № 47/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2019 № 51/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2019 № 56/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2019 № 61/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте 15150 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
10. Ауылдық округтердің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізімі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 12604 мың теңге сомасында, 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 17.09.2019 № 56/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13-1. 2019 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 10-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 1353,2 мың теңге сомасында бағытталсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.03.2019 № 47/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 4535,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 29.03.2019 № 47/4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 08.11.2019 № 58/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Солтүстік Қазақстан облысы бойынша республикалық бюджеттің шығындарын өтеуге облыстық бюджеттен республикалық бюджетке трансферттер ескерілсін.
15-1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар және тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 17.09.2019 № 56/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
К.Бекенов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
Приложение 1 к решению маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2018 года № 41/2
Мамлютский районный бюджет на 2019 год

Ескерту. Шешім 15-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мəслихатының 17.09.2019 № 56/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қ.Бекенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/2 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Мамлют аудандық бюджеті

6560
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
136880,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
131041,4
022
Капитальные расходы государственного органа
4971,3
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
868,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32491,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
861,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
750
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30577,3
015
Капитальные расходы государственного органа
302,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33976,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18435,4
003
Капитальные расходы государственного органа
3897,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11643,1
02
Оборона
16733,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16733,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6535,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9204,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
993,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
327,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
327,5
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
327,5
04
Образование
2702521,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
113906,6
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
113906,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6100,9
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности

6560
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
136880,9
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
131041,4
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4971,3
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
868,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32491,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
861,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
750
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30577,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
302,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33976,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18435,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3897,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11643,1
02
Қорғаныс
16733,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16733,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6535,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9204,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
993,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
327,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
327,5
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
327,5
04
Білім беру
2702521,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
113906,6
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
113906,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6100,9
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру

35359
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
26299
003
Поддержка культурно-досуговой работы
26299
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
12059
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7676
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
558
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3825
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
35373
006
Функционирование районных (городских) библиотек
34609
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
764
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12684
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12684
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10171
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10171
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14037
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9998
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4039
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
93281
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19258
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
56905
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11319
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1069
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1947
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
855
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
41287
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
428
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9399
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

35359
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
26299
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
26299
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
12059
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7676
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
558
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3825
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
35373
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуi
34609
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
764
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12684
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12684
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10171
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10171
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14037
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9998
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4039
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
93281
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19258
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19258
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
56905
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11319
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1069
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1947
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
855
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
41287
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
428
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9399
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер