О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 119 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 18 июля 2018 года № 183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 августа 2018 года № 4875
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 119 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4483, опубликовано 19 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы (далее - бюджет района) согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 5755117,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 893801 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 27383,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 47730 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4786203,5 тысяч тенге;
2) затраты - 5759003,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6169 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 10822 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4653 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6169 тысяч тенге:
поступление займов - 10822 тысяч тенге;
погашение займов - 4653 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3885,8 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в бюджете района на 2018 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования;

"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 18 шілдедегі № 183 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 тамызда № 4875 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабының 1-тармағына, 109-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4483 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 19 қаңтарда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті (бұдан әрі - аудандық бюджет) тиісінше осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5755117,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 893801 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 27383,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47730 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4786203,5 мың теңге;
2) шығындар – 5759003,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 6169 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 10822 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4653 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6169 мың теңге:
қарыздар түсімі - 10822 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4653 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3885,8 мың теңге.";
10-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есепке алынсын, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі, және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы, утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы";
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в коммунальном государственном учреждении "Центр занятости населения акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области";
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости массового предпринимательства на 2017-2021 годы, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919 "Об утверждении Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы, внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1136 "Об утверждении перечня правительственных программ и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан";
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТТА-69 "Келлеровка-Южное";
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТТА-283 "Подъезд к селу Озерное.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть на 2018 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 170188,5 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и доставку учебников;
на приобретение угля;
на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
на реализацию мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Макашевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Рощинское Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Летовочное Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Красная Поляна Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Краснокаменка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей с подключением к Булаевскому групповому водопроводу в селе Кирово Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Чкалово, селе Петровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.";

"Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту және "Үкіметтік бағдарламалардың тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1136 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға";
КТАА-69 "Келлеровка-Южное" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
КТТА-283 "Озерное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге.";
11-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2018 жылға облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі 170188,5 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
оқулықтарды сатып алу мен жеткізуге;
көмірді сатып алуға;
білім беру ұйымдарын Интернет желісіне жоғары жылдамдықтағы қолжетімділікпен қамтамасыз етуге;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Макашевка ауылында жергілікті сумен жабдықтау көзін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Рощинское ауылында жергілікті сумен жабдықтау көзін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Летовочное ауылында жергілікті сумен жабдықтау көзін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Красная Поляна ауылында жергілікті сумен жабдықтау көзін салуға жобалау-сметалық құжаттар әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Краснокаменка ауылында жергілікті сумен жабдықтау көзін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Кирово ауылында Булаево топтық су құбырына қосылуымен тарату желілерін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Чкалово ауылында, Петровка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтау жергілікті көзін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтау жергілікті көзін салуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге.";

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
XXVIII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А.Кершис
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К.Шарипов
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 18 июля 2018 года № 183

көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
XXVIII сессиясының төрағасы
А.Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ.Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 18 шілдедегі № 183 шешіміне 1-қосымша

2956
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
145606
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
142106
022
Капитальные расходы государственного органа
3500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11896
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30966
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27323
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2063
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1230
015
Капитальные расходы государственного органа
350
02
Оборона
11604
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11604
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8196
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2560
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
848
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6845
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6845
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6845
04
Образование
3652260,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1686
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1686
464
Отдел образования района (города областного значения)
3612616,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21786
003
Общеобразовательное обучение
3209221,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
77251
006
Дополнительное образование для детей
39787,3

2956
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
145606
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
142106
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31896
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11896
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30966
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
27323
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2063
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1230
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
02
Қорғаныс
11604
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11604
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8196
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2560
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
848
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6845
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6845
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
6845
04
Білім беру
3652260,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
1686
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1686
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3612616,8
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21786
003
Жалпы білім беру
3209221,5
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
77251
006
Балаларға қосымша білім беру
39787,3