О присвоении наименований некоторым составным частям города Атырау
Совместное постановление акимата Атырауской области от 14 ноября 2018 года № 287 и решение Атырауского областного маслихата от 14 ноября 2018 года № 258-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 12 декабря 2018 года № 4289
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьями 6 и 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на оснований заключений Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 10 июля 2018 года и 14 сентября 2018 года акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Атырауский областной маслихат VI созыва на внеочередной XXVІ сессии РЕШИЛ:
1. Присвоить некоторым составным частям города Атырау следующие наименования:
1) улице № 1 микрорайона Нурсая – наименование Ақбаян;
2) улице № 2 микрорайона Нурсая – наименование Күншуақ;
3) улице № 4 микрорайона Нурсая – наименование Үшқоңыр;
4) улице № 11 микрорайона Нурсая – проспект Елорда;
5) улице № 14 микрорайона Нурсая - имя Таумұш Жұмағалиев;
6) улице № 1 микрорайона Атырау – имя Латиф Хамиди;
7) улице № 17 микрорайона Атырау – имя Мұстафа Шоқай;
8) улице № 18 микрорайона Атырау – наименование Алтынемел;
9) улице № 34 микрорайона Атырау – наименование Байқоңыр;
10) улице № 41 микрорайона Атырау – имя Махмұд Қашқари;
11) улице № 42 микрорайона Атырау – наименование Тарбағатай;
12) улице № 62 микрорайона Атырау – наименование Ақжайлау;
13) улице № 63 микрорайона Атырау – наименование Жолашар;
14) улице № 64 микрорайона Атырау – наименование Қызғалдақ;
15) улице № 1 микрорайона Лесхоз – наименование Шұрайлы;
16) улице № 2 микрорайона Лесхоз – наименование Жас дәурен;
17) улице № 3 микрорайона Лесхоз – наименование Бақдәулет;
18) улице № 4 микрорайона Лесхоз – имя Әбілхан Қастеев;
19) улице № 5 микрорайона Лесхоз – имя Ғабит Мүсірепов;
20) улице № 6 микрорайона Лесхоз – имя Роза Бағланова;
21) улице № 7 микрорайона Лесхоз – наименование Ұлытау;
22) улице № 2 микрорайона Самал – имя Хақназар хан;
23) улице № 3 микрорайона Самал – имя Қожаберген жырау;
24) улице № 5 микрорайона Самал – наименование Нұрлы жол;
25) улице № 1 микрорайона Сарыкамыс – наименование Лашын;
26) улице № 2 микрорайона Сарыкамыс – наименование Алтыбақан;

Атырау қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 14 қарашадағы № 287 бірлескен қаулысы және Атырау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 қарашадағы № 258-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 желтоқсанда № 4289 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 және 27-баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2018 жылғы 10 шілдедегі және 2018 жылғы 14 қыркүйектегі қорытындылары негізінде Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және VI шақырылған Атырау облыстық мәслихаты кезектен тыс XXVІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне келесі атаулар берілсін:
1) Нұрсая шағын ауданындағы № 1 көшеге – Ақбаян атауы;
2) Нұрсая шағын ауданындағы № 2 көшеге – Күншуақ атауы;
3) Нұрсая шағын ауданындағы № 4 көшеге – Үшқоңыр атауы;
4) Нұрсая шағын ауданындағы № 11 көшеге – Елорда даңғылы;
5) Нұрсая шағын ауданындағы № 14 көшеге – Таумұш Жұмағалиев есімі;
6) Атырау шағын ауданындағы № 1 көшеге – Латиф Хамиди есімі;
7) Атырау шағын ауданындағы № 17 көшеге – Мұстафа Шоқай есімі;
8) Атырау шағын ауданындағы № 18 көшеге – Алтынемел атауы;
9) Атырау шағын ауданындағы № 34 көшеге – Байқоңыр атауы;
10) Атырау шағын ауданындағы № 41 көшеге – Махмұд Қашқари есімі;
11) Атырау шағын ауданындағы № 42 көшеге – Тарбағатай атауы;
12) Атырау шағын ауданындағы № 62 көшеге – Ақжайлау атауы;
13) Атырау шағын ауданындағы № 63 көшеге – Жолашар атауы;
14) Атырау шағын ауданындағы № 64 көшеге – Қызғалдақ атауы;
15) Лесхоз шағын ауданындағы № 1 көшеге – Шұрайлы атауы;
16) Лесхоз шағын ауданындағы № 2 көшеге – Жас дәурен атауы;
17) Лесхоз шағын ауданындағы № 3 көшеге – Бақдәулет атауы;
18) Лесхоз шағын ауданындағы № 4 көшеге – Әбілхан Қастеев есімі;
19) Лесхоз шағын ауданындағы № 5 көшеге– Ғабит Мүсірепов есімі;
20) Лесхоз шағын ауданындағы № 6 көшеге – Роза Бағланова есімі;
21) Лесхоз шағын ауданындағы № 7 көшеге – Ұлытау атауы;
22) Самал шағын ауданындағы № 2 көшеге – Хақназар хан есімі;
23) Самал шағын ауданындағы № 3 көшеге – Қожаберген жырау есімі;
24) Самал шағын ауданындағы № 5 көшеге – Нұрлы жол атауы;
25) Сарықамыс шағын ауданындағы № 1 көшеге – Лашын атауы;
26) Сарықамыс шағын ауданындағы № 2 көшеге – Алтыбақан атауы;

27) улице № 3 микрорайона Сарыкамыс – наименование Аққайың.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на заместителя акима Атырауской области Н. Сайлауову и председателя постоянной комиссии по вопросам соблюдения законности, депутатской этики и правозащите Атырауского областного маслихата А. Абдолова.
3. Настоящее совместные постановление и решение вступают в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Председатель сессии Н. Айтиева
Секретарь маслихата У. Зинуллин

27) Сарықамыс шағын ауданындағы № 3 көшеге – Аққайың атауы.
2. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Н. Сайлауоваға және Атырау облыстық мәслихатының заңдылықты сақтау, депутаттық этика және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы А. Абдоловқа жүктелсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Сессия төрайымы Н. Әйтиева
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин