О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 203 "О бюджетах сельских округов на 2018-2020 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 30 марта 2018 года № 229. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 19 апреля 2018 года № 4129. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22 января 2019 года № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22.01.2019 № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении бюджетов сельских округов на 2018-2020 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 25 декабря 2017 года № 203 "О бюджетах сельских округов на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4042, опубликовано 18 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "57 175" заменить цифрами "59 407";
цифры "77" заменить цифрами "1 761";
цифры "54 482" заменить цифрами "55 030";
в подпункте 2):
цифры "57 175" заменить цифрами "59 407".
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры "61 575" заменить цифрами "77 493";
в строке "неналоговые поступления" цифру "0" заменить цифрами
"15 370";
цифры "37 295" заменить цифрами "37 843";
в подпункте 2):
"61 575" заменить цифрами "77 493".
в пункте 3:
в подпункте 1):
цифры "58 885" заменить цифрами "61 786";
в строке "неналоговые поступления" цифру "0" заменить цифрами "1 883";
цифры "54 163" заменить цифрами "55 181";
в подпункте 2):
цифры "58 885" заменить цифрами "61 786".
в пункте 4:
в тексте решения на русском языке:
слово "Бейбарысского" заменить словом "Бейбарыского";
текст на государственном языке остается без изменения.
в подпункте 1):
цифры "77 660" заменить цифрами "80 822";
в строке "неналоговые поступления" цифру "0" заменить цифрами "284";

Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 203 "2018 – 2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 229 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 сәуірде № 4129 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 22.01.2019 № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және аудандық әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін нақтылау туралы ұсынысын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 203 "2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4042 санымен тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақта:
1) тармақшада:
"57 175" сандары "59 407" сандарымен ауыстырылсын;
"77" сандары "1 761" сандарымен ауыстырылсын;
"54 482" сандары "55 030" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"57 175" сандары "59 407" сандарымен ауыстырылсын.
2- тармақта:
1) тармақшада:
"61 575" сандары "77 493" сандарымен ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер" деген жолдағы "0" саны "15 370" сандарымен ауыстырылсын;
"37 295" саны "37 843" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"61 575" сандары "77 493" сандарымен ауыстырылсын.
3-тармақта:
1) тармақшада:
"58 885" сандары "61 786" сандарымен ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер" деген жолдағы "0" саны "1 883" сандарымен ауыстырылсын;
"54 163" сандары "55 181" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"58 885" сандары "61 786" сандарымен ауыстырылсын.
4-тармақта:
шешімнің орыс тіліндегі мәтінінде:
"Бейбарысского" деген сөз "Бейбарыского" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтін өзгеріссіз қалады.
1) тармақшада:
"77 660" сандары "80 822" сандарымен ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер" деген жолдағы "70" саны "284" сандарымен ауыстырылсын;

цифры "71 610" заменить цифрами "74 558";
в подпункте 2):
цифры "77 660" заменить цифрами "80 822".
в пункте 5:
в тексте решения на русском языке:
слово "Испульский" заменить словом "Есболский";
текст на государственном языке остается без изменения.
в подпункте 1):
цифры "76 394" заменить цифрами "78 110";
цифры "72 748" заменить цифрами "74 464";
в подпункте 2):
цифры "76 394" заменить цифрами "78 110".
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "478 208" заменить цифрами "507 136";
в строке "неналоговые поступления" цифру "0" заменить цифрами "7 142";
цифры "407 913" заменить цифрами "429 699";
в подпункте 2):
цифры "478 208" заменить цифрами "507 136".
в пункте 7:
в подпункте 1):
цифры "56 011" заменить цифрами "59 658";
в строке "неналоговые поступления" цифру "0" заменить цифрами "731";
цифры "52 829" заменить цифрами "55 745";
в подпункте 2):
цифры "56 011" заменить цифрами "59 658".
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2018 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме 31 480 тысяч тенге, в том числе:
7 665 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования, в том числе:
в Алгинском сельском округе - 548 тысяч тенге;
в Алмалинском сельском округе - 548 тысяч тенге;
в Баксайском сельском округе - 548 тысяч тенге;
в Бейбарыском сельском округе – 548 тысяч тенге;
в Есболском сельском округе – 1 095 тысяч тенге;
в Сарайчиковском сельском округе - 548 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 3 830 тысяч тенге;
400 тысяч тенге - на текущие затраты аппаратов акима сельских округов, в том числе:
в Бейбарыском сельском округе – 400 тысяч тенге;
660 тысяч тенге – на приватизацию и управления коммунальным имуществом, в том числе:
в Есболском сельском округе – 300 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе -60 тысяч тенге;
в Сарайчиковском сельском округе -300 тысяч тенге;
2 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для капитального ремонта объектов образования, в том числе:
в Бейбарыском сельском округе – 2 000 тысяч тенге;
1 039 тысяч тенге – на текущее содержание организаций социальной защиты, в том числе:
в Сарайчиковском сельском округе -1 039 тысяч тенге;
470 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
в Баксайском сельском округе – 470 тысяч тенге;
11 096 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
в Есболском сельском округе – 171 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе - 9 896 тысяч тенге;
в Сарайчиковском сельском округе -1 029 тысяч тенге;
150 тысяч тенге – на текущие затраты культуры, в том числе:
в Есболском сельском округе – 150 тысяч тенге;
8 000 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций культуры, в том числе:
в Махамбетском сельском округе – 8 000 тысяч тенге.".

"71 610" сандары "74 558" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"77 660" сандары "80 822" сандарымен ауыстырылсын.
5-тармақта:
шешімнің орыс тіліндегі мәтінінде:
"Испульский" деген сөз "Есболский" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтін өзгеріссіз қалады.
1) тармақшада:
"76 394" сандары "78 110" сандарымен ауыстырылсын;
"72 748" сандары "74 464" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"76 394" сандары "78 110" сандарымен ауыстырылсын.
6-тармақта:
1) тармақшада:
"478 208" сандары "507 136" сандарымен ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер" деген жолдағы "0" саны "7 142" сандарымен ауыстырылсын;
"407 913" сандары "429 699" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"478 208" сандары "507 136" сандарымен ауыстырылсын;
7-тармақта:
1) тармақшада:
"56 011" сандары "59 658" сандарымен ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер" деген жолдағы "0" саны "731" сандарымен ауыстырылсын;
"52 829" сандары "55 745" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"56 011" сандары "59 658" сандарымен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 31 480 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 7 665 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 548 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 548 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 548 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 548 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 1 095 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 548 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 3 830 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарының ағымдағы шығындарына – 400 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 400 мың теңге;
жекешелендіру және коммуналдық мүліктерді басқаруға– 660 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 60 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 300 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға -2 000 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 1 039 мың теңге, оның ішінде:
Сарайшық ауылдық округіне – 1 039 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 470 мың теңге, оның ішінде:
Бақсай ауылдық округіне -470 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 11 096 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 171 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 9 896 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 029 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 150 мың теңге, оның ішінде:
Есбол ауылдық округіне – 150 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 8 000 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 8 000 мың теңге.".

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13 ,16 ,19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной
23-сессии районного маслихата
Н. Доскайыров
Секретарь районного маслихата М. Мырзашев

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс 23 - сессиясының төрағасы
Н. Досқайыров
Аудандық мәслихаттың хатшысы М. Мырзашев

2479
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2479
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
2479
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная
группа
Сумма тысяч
тенге
Администратов
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств

2479
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2479
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2479
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық
топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары