О внесении изменений и дополнений в решение Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 198 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28 ноября 2018 года № 284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 4 декабря 2018 года № 4278. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22 января 2019 года № 318 (вводится в действие по истечении десяти кадендарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением Махамбетского районного маслихата от 22.01.2019 № 318 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении бюджета на 2018-2020 годы, районный маслихат на XXXI сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 198 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4034, опубликовано 15 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "5 583 037" заменить цифрами "6 123183 551";
цифры "3 398 356" заменить цифрами "3 213 997";
цифры "4 220" заменить цифрами "12 399";
цифры "2 175 261" заменить цифрами "2 882 299";
в подпункте 2):
цифры "5 705 049" заменить цифрами "6 245 563";
2) в пункте 2:
цифры "1 692 489" заменить цифрами "2 399 527";
цифры "17 296" заменить цифрами "5 150";
цифры "5 326" заменить цифрами "6 508";
цифры "26 191" заменить цифрами "26 691";
цифры "12 835" заменить цифрами "10 927";
цифры "14 320" заменить цифрами "12 262";
цифры "79 570" заменить цифрами "129 570";
цифры "208 064" заменить цифрами "365 142";
цифры "10 000" заменить цифрами "20 000";
цифры "150 800" заменить цифрами "530 400";
цифры "45 340" заменить цифрами "45 000";
цифры "34 283" заменить цифрами "32 205";
цифры "13 200" заменить цифрами "12 486";
цифры "429 744" заменить цифрами "171 888";

Махамбет аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 198 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашада № 284 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 желтоқсанда № 4278 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Есекерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 22.01.2019 № 318 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігінің 2018-2020 жылдарға арналған бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, аудандық мәслихат ХХXI сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 198 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4034 санымен тіркелген, 2018 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1- тармақта:
1) тармақшада:
"5 583 037" сандары "6 123 551" сандарымен ауыстырылсын;
"3 398 356" сандары "3 213 997" сандарымен ауыстырылсын;
"4 220" сандары "12 399" сандарымен ауыстырылсын;
"2 175 261" сандары "2 882 299" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"5 705 049" сандары "6 245 563" сандарымен ауыстырылсын;
2) 2-тармақта:
"1 692 489" сандары "2 399 527" сандарымен ауыстырылсын;
"17 296" сандары "5 150" сандарымен ауыстырылсын;
"5 326" сандары "6 508" сандарымен ауыстырылсын;
"26 191" сандары "26 691" сандарымен ауыстырылсын;
"12 835" сандары "10 927" сандарымен ауыстырылсын;
"14 320" сандары "12 262" сандарымен ауыстырылсын;
"79 570" сандары "129 570" сандарымен ауыстырылсын;
"208 064" сандары "365 142" сандарымен ауыстырылсын;
"10 000" сандары "20 000" сандарымен ауыстырылсын;
"150 800" сандары "530 400" сандарымен ауыстырылсын;
"45 340" сандары "45 000" сандарымен ауыстырылсын;
"34 283" сандары "32 205" сандарымен ауыстырылсын;
"13 200" сандары "12 486" сандарымен ауыстырылсын;
"429 744" сандары "171 888" сандарымен ауыстырылсын;

цифры "33 644" заменить цифрами "123 907";
цифры "10 100" заменить цифрами "15 642";
цифры "155 000" заменить цифрами "154 000";
цифры "4 240" заменить цифрами "2 485";
цифры "91 743" заменить цифрами "98 328";
цифры "23 579" заменить цифрами "18 339";
цифры "5 759" заменить цифрами "85 759";
3) в пункте 3-1):
цифры "47 782" заменить цифрами "59 610", в том числе:
цифры "1 260" заменить цифрами "3 917";
цифры "660" заменить цифрами "341";
цифры "1 970" заменить цифрами "1 888";
цифры "11 196" заменить цифрами "14 136";
цифры "11 990" заменить цифрами "16 590";
цифры "4 440" заменить цифрами "5 160";
цифры "2 273" заменить цифрами "3 585";
4) в пункте 7):
цифры "7 624" заменить цифрами "3 896".
дополнить строками следующего содержания:
"4 000 тыс тенге – на увеличение количества выхода в эфир через телеканалы передач о повседневной жизни населения;
29 174 тыс тенге – на оформление документов строительных объектов;
11 685 тыс тенге – на обводнение оросительных каналов;
166 524 тыс тенге - на возмещение средств ранее произведенных затрат районного бюджета по текущему содержанию учреждений образования".
2. Слова "на материально-техническое оснащение аппарата государственных органов" по строке 11 подпункта 2 пункта 2 решения заменить словами "на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппарата государственных органов".
3. Приложения 1, 4, 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель очередной 31-сессии
районного маслихата
С. Шотпаков
Секретарь районного маслихата М. Мырзашев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 ноября 2018 года № 284
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2017 года № 198
Бюджет района на 2018 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

"33 644" сандары "123 907" сандарымен ауыстырылсын;
"10 100" сандары "15 642" сандарымен ауыстырылсын;
"155 000" сандары "154 000" сандарымен ауыстырылсын;
"4 240" сандары "2 485" сандарымен ауыстырылсын;
"91 743" сандары "98 328" сандарымен ауыстырылсын;
"23 579" сандары "18 339" сандарымен ауыстырылсын;
"5 759" сандары "85 759"сандарымен ауыстырылсын;
3) 3-1) тармақта:
"47 782" деген сандар "59 610" деген сандармен ауыстырылсын, оның ішінде:
"1 260" деген сандар "3 917" деген сандармен ауыстырылсын;
"660" деген сандар "341" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 970" деген сандар "1 888" деген сандарымен ауыстырылсын;
"11 196" деген саны "14 136" деген санымен ауыстырылсын;
"11 990" деген сандар "16 590" деген сандармен ауыстырылсын;
"4 440" деген сандар "5 160" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 273" деген сандар "3 585" деген сандармен ауыстырылсын.
4) 7 тармақта:
"7 624" деген сандар "3 896" деген сандармен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"халықтың тыныс тіршілігін сипаттайтын хабарларды телеарналар арқылы эфирге шығару санын көбейтуге – 4 000 мың теңге;
құрылыс нысандарының құжаттарын ресімдеуге – 29 174 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 11 685 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы ұстау шығындарына аудандық бюджеттен бұрын жұмсалған қаражатын өтеу үшін – 166 524 мың теңге".
2. Шешімнің 2 тармағындағы 2 тармақшасының 11 жолдағы "мемлекеттік орган аппаратын материалдық-техникалық жарақтандыруға" деген сөздер "мемлекеттік орган аппаратын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.
5. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
31-сессиясының төрағасы
С. Шотпақов
Аудандық мәслихаттың хатшысы М. Мырзашев
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы
28 қарашадағы № 284 шешіміне
1 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы
22 желтоқсандағы № 198 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
174082
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4151
012
Капитальные расходы государственного органа
672
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9768
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося безпопечения родителей
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14305
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
161419
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
12954
024
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях
0
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
252072
464
Отдел образования района (города областного значения)
1558
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1558
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
27143
010
Государственная адресная социальная помощь
27143
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
1314
003
Оказание социальнойпомощи нуждающимся гражданам на дому
1314
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
209795
004
Программа занятости
106963
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5535
007
Оказание жилищной помощи
193
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1127
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38264
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
174082
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс – шараларды өткізу
4151
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
672
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9768
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық–медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14305
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
161419
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12954
024
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
252072
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1558
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1558
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
27143
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27143
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1314
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1314
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
209795
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
106963
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5535
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
193
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1127
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38264
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

23840
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33615
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
258
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
12262
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
12262
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1101425
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
154000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
154000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
464
Отдел образования района (города областного значения)
171888
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
171888
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
595949
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
531259
004
Проектирование, развитиеи (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45000
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства занятости 2020
18030
091
Приобретение оборудования для проектов, реализуемых в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1660
123
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов

23840
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33615
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
258
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
12262
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12262
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
1101425
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың , ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
154000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
154000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
171888
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
171888
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
595949
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
531259
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
45000
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
074
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
18030
091
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтар сатып алу
1660
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру