Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 19 января 2018 года № 22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 26 января 2018 года № 4423
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 20-4) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Южно-Казахстанской области от 20 марта 2015 года № 78 "О выплате ежемесячного денежного содержания спортсменам Южно-Казахстанской области, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3150, опубликовано 30 апреля 2015 года в газете "Южный Казахстан").
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 22 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 26 қаңтарда № 4423 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Заңының 8-бабының 1-тармағының 20-4) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 78 "Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Оңтүстік Қазақстан облысының спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамында ойнайтын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайын ақшалай үлес төлеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3150 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 сәуірде "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Оңтүстiк Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Южно-Казахстанской области;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джамалова Б.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Ж.Туймебаев
Усербаев А.Ш.
Тургумбеков А.Е.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сарсембаев Т.К.
Сабитов А.С.
Тасыбаев А.Б.
Приложение
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от "19" января 2018 года № 22
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 26.12.2023 № 298 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименования соревнований
Место
Размер выплаты (месячный расчетный показатель)
Спортсмены
Тренеры
Руководители клубных команд
Олимпийские игры (летние, зимние); Паралимпийские игры (летние, зимние); Сурдлимпийские игры (летние, зимние)
1 место
250 МРП
250 МРП
250 МРП
2 место
175 МРП
175 МРП
175 МРП
3 место
150 МРП
150 МРП
150 МРП
4 место
140 МРП
140 МРП
140 МРП
5 место
120 МРП
120 МРП
120 МРП
6 место
100 МРП
100 МРП
100 МРП
Чемпионат мира (среди взрослых): по олимпийским видам спорта
1 место
150 МРП
150 МРП
150 МРП
2 место
130 МРП
130 МРП
130 МРП
3 место
110 МРП
110 МРП
110 МРП
Чемпионат мира (среди взрослых): по неолимпийским видам спорта
1 место
110 МРП
110 МРП
110 МРП
2 место
90 МРП
90 МРП
90 МРП
3 место
70 МРП
70 МРП
70 МРП
Азиатские, Пара Азиатские игры (летние, зимние); Всемирная Универсиада (летняя, зимняя)
1 место
130 МРП
130 МРП
130 МРП
2 место
120 МРП
120 МРП
120 МРП
3 место
110 МРП
110 МРП
110 МРП
Юношеские Олимпийские игры (летние, зимние); Чемпионат Азии (среди взрослых): по олимпийским видам спорта; Чемпионат мира (среди молодежи): по олимпийским видам спорта
1 место
110 МРП
110 МРП
110 МРП
2 место
90 МРП
90 МРП
90 МРП
3 место
70 МРП
70 МРП
70 МРП
Чемпионат Азии (среди взрослых): по неолимпийским видам спорта
1 место
90 МРП
90 МРП
90 МРП
2 место
70 МРП
70 МРП
70 МРП
3 место
50 МРП
50 МРП
50 МРП
Чемпионат мира (среди юношей): по олимпийским видам спорта; Чемпионат Азии (среди молодежи): по олимпийским видам спорта
1 место
90 МРП
90 МРП
90 МРП
2 место
80 МРП
80 МРП
80 МРП
3 место
70 МРП
70 МРП
70 МРП
Чемпионат Республики Казахстан (среди взрослых): по олимпийским видам спорта; Спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя)
1 место
80 МРП
80 МРП
80 МРП
2 место
70 МРП
70 МРП
70 МРП
3 место
60 МРП
60 МРП
60 МРП
Чемпионат Республики Казахстан (среди взрослых): по неолимпийским видам спорта;
1 место
60 МРП
60 МРП
60 МРП
2 место
50 МРП
50 МРП
50 МРП
3 место
40 МРП
40 МРП
40 МРП
Молодежные спортивные игры Республики Казахстан (летние, зимние); Чемпионат Республики Казахстан (среди молодежи): по олимпийским видам спорта
1 место
60 МРП
60 МРП
60 МРП
2 место
50 МРП
50 МРП
50 МРП
3 место
40 МРП
40 МРП
40 МРП
Чемпионат Республики Казахстан (среди молодежи): по неолимпийским видам спорта
1 место
50 МРП
50 МРП
50 МРП
2 место
40 МРП
40 МРП
40 МРП
3 место
30 МРП
30 МРП
30 МРП
Чемпионат Республики Казахстан (среди юношей): по олимпийским видам спорта
1 место
40 МРП
40 МРП
40 МРП
2 место
30 МРП
30 МРП
30 МРП
3 место
20 МРП
20 МРП
20 МРП
Чемпионат Республики Казахстан (среди юношей): по неолимпийским видам спорта
1 место
30 МРП
30 МРП
30 МРП
2 место
20 МРП
20 МРП
20 МРП
3 место
10 МРП
10 МРП
10 МРП

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Оңтүстік Қазақстан облысында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.С.Жамаловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Ә.Ш.Өсербаев
Ә.Е.Тұрғымбеков
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
Т.К.Сәрсембаев
А.С.Сәбитов
А.Б.Тасыбаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2018 жылғы "19"
қаңтардағы № 22 қаулысына
қосымша
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазқстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардыңа) құрамында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 26.12.2023 № 298 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жарыстардың атаулары
Орын
Төлем мөлшері (айлық есептік көрсеткіш)
Спортшылар
Жаттықтырушылар
Клубтық команда жетекшілер
Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы);
Паралимпиада ойындары (жазғы, қысқы);
Сурдлимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
250 АЕК
250 АЕК
250 АЕК
2-орын
175 АЕК
175 АЕК
175 АЕК
3-орын
150 АЕК
150 АЕК
150 АЕК
4-орын
140 АЕК
140 АЕК
140 АЕК
5-орын
120 АЕК
120 АЕК
120 АЕК
6-орын
100 АЕК
100 АЕК
100 АЕК
Әлем чемпионаты (ересектер арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша
1-орын
150 АЕК
150 АЕК
150 АЕК
2-орын
130 АЕК
130 АЕК
130 АЕК
3-орын
110 АЕК
110 АЕК
110 АЕК
Әлем чемпионаты (ересектер арасында): олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша
1-орын
110 АЕК
110 АЕК
110 АЕК
2-орын
90 АЕК
90 АЕК
90 АЕК
3-орын
70 АЕК
70 АЕК
70 АЕК
Азия, Пара Азия ойындары (жазғы, қысқы);
Дүниежүзілік Универсиада (жазғы, қысқы)
1-орын
130 АЕК
130 АЕК
130 АЕК
2-орын
120 АЕК
120 АЕК
120 АЕК
3-орын
110 АЕК
110 АЕК
110 АЕК
Жасөспірімдер Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы);
Азия чемпионаты (ересектер арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша;
Әлем чемпионаты (жастар арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша
1-орын
110 АЕК
110 АЕК
110 АЕК
2-орын
90 АЕК
90 АЕК
90 АЕК
3-орын
70 АЕК
70 АЕК
70 АЕК
Азия чемпионаты (ересектер арасында): олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша
1-орын
90 АЕК
90 АЕК
90 АЕК
2-орын
70 АЕК
70 АЕК
70 АЕК
3-орын
50 АЕК
50 АЕК
50 АЕК
Әлем чемпионаты (жасөспірімдер арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша;
Азия чемпионаты (жастар арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша;
1-орын
90 АЕК
90 АЕК
90 АЕК
2-орын
80 АЕК
80 АЕК
80 АЕК
3-орын
70 АЕК
70 АЕК
70 АЕК
Қазақстан Республикасының чемпионаты (ересектер арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша;
Қазақстан Республикасының спартакиадасы (жазғы, қысқы)
1-орын
80 АЕК
80 АЕК
80 АЕК
2-орын
70 АЕК
70 АЕК
70 АЕК
3-орын
60 АЕК
60 АЕК
60 АЕК
Қазақстан Республикасының чемпионаты (ересектер арасында): олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша
1-орын
60 АЕК
60 АЕК
60 АЕК
2-орын
50 АЕК
50 АЕК
50 АЕК
3-орын
40 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
Қазақстан Республикасының Жастар спорт ойындары (жазғы, қысқы);
Қазақстан Республикасының чемпионаты (жастар арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша
1-орын
60 АЕК
60 АЕК
60 АЕК
2-орын
50 АЕК
50 АЕК
50 АЕК
3-орын
40 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
Қазақстан Республикасының чемпионаты (жастар арасында): олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша
1-орын
50 АЕК
50 АЕК
50 АЕК
2-орын
40 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
3-орын
30 АЕК
30 АЕК
30 АЕК
Қазақстан Республикасының чемпионаты (жасөспірімдер арасында): олимпиадалық спорт түрлері бойынша;
1-орын
40 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
2-орын
30 АЕК
30 АЕК
30 АЕК
3-орын
20 АЕК
20 АЕК
20 АЕК
Қазақстан Республикасының чемпионаты (жасөспірімдер арасында): олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша
1-орын
30 АЕК
30 АЕК
30 АЕК
2-орын
20 АЕК
20 АЕК
20 АЕК
3-орын
10 АЕК
10 АЕК
10 АЕК