Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удоберений, приобретенных у продавца удобрений
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 6 февраля 2018 года № 42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 февраля 2018 года № 4457. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 19 февраля 2019 года № 29
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 19.02.2019 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 355 "О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15911, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Южно-Казахстанской области от 10 мая 2017 года № 123 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4100, опубликовано 19 мая 2017 года в газете "Южный Казахстан" и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 24 мая 2017 года).
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Субсидиялатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 6 ақпандағы № 42 қаулысы. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 20 ақпанда № 4457 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2019 жылғы 19 ақпандағы № 29 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Түркiстан облысы әкiмдiгiнiң 19.02.2019 № 29 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15911 болып тіркелген "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 355 бұйрығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 мамырдағы № 123 "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4100 нөмірмен тіркелген, 2017 жылы 19 мамырда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде және 2017 жылы 24 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
2. "Оңтүстiк Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Южно-Казахстанской области;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Усербаева А.Ш.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким области Ж. Туймебаев
Усербаев А.Ш
Тургумбеков А.Е.
Джамалов Б.С.
Садыр Е.А.
Садибеков У.
Сарсембаев Т.К
Сабитов А.С
Тасыбаев А.Б
Приложение к
постановлению акимата
Южно-Казахстанской
области от 6 февраля
2018 года № 42
Перечень субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
34,4
тонна
36 000
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21, S-24
тонна
30 800
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N 46,2
тонна
42 500
N 46,3
N 46
Карбамид, марки Б
N 46,2
N-46,1
4
Жидкое удобрение КАС+
N 28-34, K2O-0,052, SO3-0,046,Fe-0,04 (EDTA)
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N 32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N 32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфатпростой
P 15
тонна

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Оңтүстік Қазақстан облысында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы қаулыны оны ресми жарияланғаннан кейін Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ә.Ш. Өсербаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ж.Түймебаев
Ә.Ш.Өсербаев
Ә.Е.Тұрғымбеков
Б.С.Жамалов
Е.Ә.Садыр
Ұ.Сәдібеков
Т.Қ.Сәрсембаев
А.С.Сәбитов
А.Б Тасыбаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2018 жылғы
6 ақпандағы № 42 қаулысына
қосымша
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары
№ қ/с
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштардағы әсер ету заттарының көлемі, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидиялар нормалары, теңге
1
2
3
4
5
Азот тыңайтқыштары
1
Аммиак селитрасы
34,4
тонна
36 000
Б маркалы Аммиак селитрасы
2
Аммоний сульфаты
N-21, S-24
тонна
30 800
Кристалдық аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N 46,2
тонна
42 500
N 46,3
N 46
Карбамид, Б маркалы
N 46,2
N-46,1
4
Сұйық тыңайтқыш КАС+
N 28-34, K2O-0,052, SO3-0,046, Fe-0,04 (EDTA)
тонна
42 500
Сұйық азот тыңайтқышы (КАС)
N 32
Сұйық азот тыңайтқышы КАС-32 маркалы
N 32
Сұйықазоттыңайтқышы (КАС)
N аммонийлі - 6,8,
N нитратты - 6,8, N амидті - 13,5
Фосфор тыңайтқыштары
5
Жай суперфосфат
P 15
тонна

18 700
Суперфосфат
P 19
Суперфосфат обогащенный
P 21,5
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P 17
тонна
12 385
7
Супрефос "Супрефос-NР"
N12, P2O5-24, Ca-02, Mg-0,2, SO3-02
тонна
64 000
8
Супрефос азот-серосодержащий "Супрефос-NS"
N12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
9
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
10
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-48
тонна
55 000
Калий хлористый
K2O-60
Калий хлористый
K 60
11
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
130 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Сложные удобрения
12
Нитроаммофоска марки NPK 15:15:15
N 15 P 15 K 15
тонна
59 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N 16 P 16 K 16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N 10 P 26 K 26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N 23 P 13 K 8
Нитроаммофоска
N 16 P 16 K 16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N 16 P 16 K 16
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N 16 P 16 K 16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N 14 P 14 K 23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N 10, P 26, K 26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки
N 10 P 26 K 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N 15 P 15 K 15
Азотно-фосфорно-калийное удобрение (тукосмеси NPK)

18 700
Суперфосфат
P 19
Байытылған суперфосфат
P 21,5
6
Шилісай кен орнының фосфоритті концентраты мен ұны
P 17
тонна
12 385
7
Супрефос "Супрефос-NР"
N12, P2O5-24, Ca-02, Mg-0,2, SO3-02
тонна
64 000
8
Супрефос азот-күкірт құрамды "Супрефос-NS"
N12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
9
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калий тыңайтқыштары
10
Электролитті хлорлы калий
KCl-68, K20-48
тонна
55 000
Хлорлы калий
K2O-60
Калий хлористый
K 60
11
Күкірт қышқылды калий (сульфат калия) тазартылған
K2O-50
тонна
130 000
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Күрделі тыңайтқыштар
12
Нитроаммофоска NPK 15:15:15 маркалы
N 15 P 15 K 15
тонна
59 000
Азотты-фосфорлы-калийлі нитроаммофоска (азофоска) тыңайтқышы
N 16 P 16 K 16
Азотты-фосфорлы-калийлі NPK-1 (диаммофоска) тыңайтқышы
N 10 P 26 K 26
Нитроаммофоска 23:13:8 маркалы
N 23 P 13 K 8
Нитроаммофоска
N 16 P 16 K 16
Нитроаммофоска NPK 16:16:16 маркалы
N 16 P 16 K 16
NPKтыңайтқышы: Нитроаммофоска
N 16 P 16 K 16
Нитроаммофоска 14:14:23 маркалы
N 14 P 14 K 23
Нитроаммофоска 10:26:26 маркалы
N 10, P 26, K 26
Азотты-фосфорлы-калийлі маркалы тыңайтқыш
N 10 P 26 K 26
NPK тыңайтқышы: Нитрофоска
N 15 P 15 K 15
Кешенді азотты-фосфорлы-калийлі минералдық тыңайтқыштар (NPK тыңайтқышы қоспалары)

(N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01, Fe- 0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo 0,004)
тонна
350 000
Минеральное удобрение Kristalon Red
(N12, NH4 1,9, NO3 10,1, P2O5 12, K2O 36, MgO1, SO32,5, B 0,025, Cu 0,01, Fe 0,07, Mn 0,04, Zn0,025, Mo 0,004)
Минеральное удобрение Kristalon Yellow
N13, NH4 8,6, NO3 4,4, P2O5 40, K2O 13, B 0,025, Cu 0,01, Fe 0,07, Mn 0,04, Zn0,025, Mo 0,004
Минеральное удобрение Kristalon Cucumber
N14, NO3 7, Nкарб 7, P2O5 11, K2O 31, MgO 2,5, SO3 5, B 0,02, Cu 0,01, Fe 0,15, Mn 0,1, Zn0,01, Mo 0,002
27
Удобрение Yara Vita Rexolin D12 "Хелат железа" DTPA
Fe-11,6
килограмм
1 744,5
Удобрение Yara Vita Rexolin Q40 "Хелат железа" EDDHA
Fe-6
Ультрамаг марки "Хелат Fe-13"
Fe-13
28
Удобрение Yara Vita Rexolin Zn15 "Хелат цинка" EDTA

(N-18, NH4-3,3, NO3-4,9, Nкарб- 9,8, P2O5-18, K2O-18, MgO-3, SO3-5, B-0,025, Cu-0,01, Fe- 0,07, Mn-0,04, Zn-0,025, Mo 0,004)
тонна
350 000
Kristalon Red минералды тыңайтқышы
(N12, NH4 1,9, NO3 10,1, P2O5 12, K2O 36, MgO1, SO32,5, B 0,025, Cu 0,01, Fe 0,07, Mn 0,04, Zn0,025, Mo 0,004)
Kristalon Yellow минералды тыңайтқышы
N13, NH4 8,6, NO3 4,4, P2O5 40, K2O 13, B 0,025, Cu 0,01, Fe 0,07, Mn 0,04, Zn0,025, Mo 0,004
Kristalon Cucumber минералды тыңайтқышы
N14, NO3 7, Nкарб 7, P2O5 11, K2O 31, MgO 2,5, SO3 5, B 0,02, Cu 0,01, Fe 0,15, Mn 0,1, Zn0,01, Mo 0,002
27
Yara Vita Rexolin D12 темір хелаты DTPA тыңайтқышы
Fe-11,6
килограмм
1 744,5
Yara Vita Rexolin Q40 темір хелаты EDDHA тыңайтқышы
Fe-6
Ультрамаг маркалы "Fe-13 хелаты"
Fe-13
28
Yara Vita Rexolin Zn15 "цинка хелаты" EDTA тыңайтқышы