О внесении изменений и дополнений в решение Шымкентского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 24/192-6с "О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19 января 2018 года № 25/211-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 января 2018 года № 4416. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 января 2018 года № 19/230-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4396 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 24/192-6с "О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4348, опубликовано 5 января 2018 года в газете "Панорама Шымкента" и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 493 477 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 54 478 876 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 125 519 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 457 130 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 46 431 952 тысяч тенге;
2) затраты – 120 314 446 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 174 911 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 174 911 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -16 995 880 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 16 995 880 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 103 533 тысяч тенге;

Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/192-6с "2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 25/211-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 25 қаңтарда № 4416 болып тiркелдi. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 19/230-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4396 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/192-6с "2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4348 тіркелген, 2018 жылғы 5 қаңтарда "Шымкент келбеті" газетінде және 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 103 493 477 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 478 876 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 125 519 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 457 130 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46 431 952 мың теңге;
2) шығындар – 120 314 446 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 174 911 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 174 911 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -16 995 880 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 16 995 880 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 103 533 мың теңге;

доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 25 215 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 184 800 тысяч тенге;
молодежную практику – 618 324 тысяч тенге;
реализацию размещения государственного заказа в детских дошкольных организациях – 1 047 076 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"- 1 398 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 173 983 тысяч тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка – 34 623 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 142 507 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 1 061 375 тысяч тенге;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 14 602 тысяч тенге;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 8 693 тысяч тенге;
информационную работу – 3 125 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 695 286 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 210 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 487 442 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 1 424 332 тысяч тенге.";
приложения 1, 3, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
городского маслихата Г. Ахметбаев
Секретарь городского маслихата Н. Бекназаров
Приложение № 1 к решению
Шымкентского городского
маслихата от 19 января
2018 года № 25/211-6с
Приложение № 1 к решению
Шымкентского городского
маслихата от 25 декабря
2017 года № 24/192-6с
Бюджет города Шымкент на 2018 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
Специфика
1
2
3
I. ДОХОДЫ

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 25 215 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 184 800 мың теңге;
жастар практикасына – 618 324 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты іске асыруға – 1 047 076 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 1 398 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 173 983 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 34 623 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 142 507 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 1 061 375 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 14 602 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 8 693 мың теңге;
ақпараттық жұмысқа – 3 125 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен даму нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 695 286 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 210 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 487 442 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 424 332 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 3, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Ғ.Ахметбаев
Қалалық мәслихат хатшысы Н.Бекназаров
Шымкент қалалық
мәслихатының 2018 жылғы
19 қаңтардағы № 25/211-6с
шешіміне № 1 қосымша
Шымкент қалалық
мәслихатының 2017 жылғы
25 желтоқсандағы № 24/192-6с
шешіміне № 1 қосымша
Шымкент қаласының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
1
2
3
І. КІРІСТЕР

2 597 327
9
Прочие услуги в области образования
4 412 397
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 412 397
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
58 913
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
963 569
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
186 830
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей й
2 732
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 200 353
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 022 842
1
Социальное обеспечение
2 543 140
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 484 294
005
Государственная адресная социальная помощь
2 484 294
464
Отдел образования района (города областного значения)
58 846
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
58 846
2
Социальная помощь
3 261 732
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 261 732
002
Программа занятости
1 343 571
006
Оказание жилищной помощи
33 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
725 060
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 788
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
100 415
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
199 885
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
701 763
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
144 250
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
217 970
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
217 970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
157 257
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

2 597 327
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
4 412 397
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 412 397
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 913
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
963 569
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
186 830
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 732
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 200 353
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 022 842
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 543 140
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 484 294
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 484 294
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
58 846
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
58 846
2
Әлеуметтiк көмек
3 261 732
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 261 732
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 343 571
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
33 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
725 060
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 788
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
100 415
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
199 885
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
701 763
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
144 250
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
217 970
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
217 970
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 257
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу