О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 24/192-6с "О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата от 27 июля 2018 года № 35/279-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 2 августа 2018 года № 4704. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статей 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указа Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 24/192-6с "О бюджете города Шымкент на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4348, опубликовано 5 января 2018 года в газете "Панорама Шымкента" и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 487 845 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 27 376 199 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 132 318 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 102 639 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 43 876 689 тысяч тенге;
2) затраты – 95 784 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета – -21 296 294 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 21 296 294 тысяч тенге.";
в пункте 2:
цифры "18 835 094" заменить цифрами "10 908 773";
в пункте 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
оплата расходов по проектам государственно-частного партнерства – 431 091 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 247 153 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 1 467 947 тысяч тенге.";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:

Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/192-6с "2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 шілдедегі № 35/279-6с шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 2 тамызда № 4704 болып тiркелдi. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1 тармағына және 111 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Жарлығына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/192-6с "2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4348 тіркелген, 2018 жылғы 5 қаңтарда "Шымкент келбеті" газетінде және 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 74 487 845 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 376 199 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 132 318 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 102 639 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 876 689 мың теңге;
2) шығындар – 95 784 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – -21 296 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 21 296 294 мың теңге.";
2 тармақта:
"18 835 094" деген сандар "10 908 773" деген сандармен ауыстырылсын;
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша жобалардың шығындарын төлеуге – 431 091 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 247 153 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 1 467 947 мың теңге.";
3-1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 102 738 тысяч тенге;
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 24 940 тысяч тенге;
доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 2 751 266 тысяч тенге;
доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 212 503 тысяч тенге;
предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей – 241 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 184 800 тысяч тенге;
молодежную практику – 618 324 тысяч тенге;
реализацию размещения государственного заказа в детских дошкольных организациях – 1 047 076 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" - 1 398 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 173 983 тысяч тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка – 34 623 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 142 507 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 1 061 375 тысяч тенге;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 13 141 тысяч тенге;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 8 693 тысяч тенге;
информационную работу – 3 125 тысяч тенге.";
пункт 4-1 изложить в следующей редакции:
"4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 2 152 260 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 500 000 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 280 079 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 1 424 332 тысяч тенге.";
в пункте 6:
цифры "148 566" заменить цифрами "81 616";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

"3-1. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 102 738 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 24 940 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 2 751 266 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 212 503 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 241 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 184 800 мың теңге;
жастар практикасына – 618 324 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты іске асыруға – 1 047 076 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 1 398 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 173 983 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 34 623 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 142 507 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 1 061 375 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 13 141 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 8 693 мың теңге;
ақпараттық жұмысқа – 3 125 мың теңге.";
4-1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен даму нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 2 152 260 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 500 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 280 079 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 424 332 мың теңге.";
6 тармақта:
"148 566" деген сандар "81 616" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

113 432
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
592 192
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
173 015
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
339 172
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
339 172
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
87 565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 755
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
28 166
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
3 905
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
214 781
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
36 095 840
1
Жилищное хозяйство
25 710 928
467
Отдел строительства района (города областного значения)
24 478 843
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
22 048 809
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 430 034
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
11 952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
11 932
005
Капитальные расходы государственного органа
20
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
21 980
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
21 980
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 198 153
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
60 113
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
969 452
008
Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
2 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

113 432
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
592 192
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
173 015
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
339 172
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
339 172
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 755
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
28 166
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 905
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
3 905
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
214 781
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
36 095 840
1
Тұрғын үй шаруашылығы
25 710 928
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
24 478 843
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
22 048 809
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 430 034
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 952
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 932
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
21 980
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 980
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 198 153
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
60 113
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
969 452
008
Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
2 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру