О городском бюджете на 2019-2021 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2018 года № 225. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2018 года № 4854. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2019-2021 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 810 898 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 047 256 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 63 984 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 668 042 тысяч тенге;
2) затраты – 39 872 499 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -6 736 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 787 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 523 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -54 865 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 54 865 тысяч тенге:
поступление займов – 3 787 тысяч тенге;
погашение займов – 12 650 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 728 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 12.12.2019 № 322 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога 45 процентов, ииндивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан не облагаемых у источника выплаты, социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 7 578 105 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2019 год в сумме 434 220 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19.11.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2019 год в селах Байылдыр повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 225 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4854 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 39 810 898 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 047 256 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 31 616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 63 984 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 37 668 042 мың теңге;
2) шығындар – 39 872 499 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -6 736 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 787 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 523 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -54 865 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 54 865 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 787 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 650 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 728 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 322 шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2019 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне жеке табыс салығынан 45 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан, әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 7 578 105 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 434 220 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 19.11.2019 № 314 шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізілсін).
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландыратын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда Байылдыр ауылындағы мамандарға жиырма бес пайызға мөлшерінде белгіленсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2019 год в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по селу Байылдыр на 2019-2021 год согласно приложении 6.
8. Утвердить распределение объемов сумм трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских территорий города Кентау на 2019 год согласно приложению 7.
9. Утвердить распределение объемов сумм субвенций передаваемых из бюджета города Кентау бюджетам сельских округов на 2019 год согласно приложению 8.
10. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие не праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

5. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019-2021 жылдарға арналған Байылдыр ауылының жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Кентау қаласы ауылдық аймақтары бойынша 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер сомаларын бөлу көлемдері 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2019 жылға Кентау қаласының бюджетінен ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін субвенциялар көлемдері 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. "Кентау қалаллық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территрии города Кентау;
4) размещение настоящего решение на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
городского маслихата А. Розибаев
Секретарь городского маслихата Т. Балабиев
Приложение 1
к решению Кентауского
городского маслихата
от 25 декабря 2018 года № 225
Городской бюджет на 2019 год

3) осы шешім мемлекеттік тіркелеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Кентау қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихатының
сессия төрағасы А. Розибаев
Қалалық мәслихат хатшысы Т.Балабиев
Кентау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 225 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет

5 033 184
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 932
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13 932
2
Социальная помощь
1 449 671
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 248
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 248
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 446 434
002
Программа занятости
943 553
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 431
006
Оказание жилищной помощи
24 571
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 679
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 706
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53 126
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
24 441
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
227 939
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 988
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 989
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 989
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
77 696
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 696
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 461
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 859
050
О обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 376
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 097 786
1
Жилищное хозяйство
4 303 151
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
200
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 864 277
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

5 033 184
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 932
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13 932
2
Әлеуметтiк көмек
1 449 671
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 248
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 248
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 446 434
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
943 553
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 431
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 571
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82 679
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 706
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53 126
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
24 441
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
227 939
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 988
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 989
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 989
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
77 696
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 696
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 461
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 859
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
15 376
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 097 786
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 303 151
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
200
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 864 277
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау