О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 21 декабря 2017 года № 23/125-VІ "О городском бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 20 ноября 2018 года № 40/201-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 21 ноября 2018 года № 4790. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 ноября 2018 года за № 31/336-VІ "О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4780, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата от 21 декабря 2017 года № 23/125-VІ "О городском бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4338, опубликованного 3 января 2018 года в газете "Туркистон" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Туркестан на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 511 499 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 584 431 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 277 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 797 306 тысяч тенге;
2) затраты – 40 384 229 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 948 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 6 540 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 488 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 240 526 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 240 526 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 111 308 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 111 308 тысяч тенге:
поступление займов – 6 540 тысяч тенге;
погашение займов – 8 488 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 113 256 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Түркістан қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 23/125-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 40/201-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 21 қарашада № 4790 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 9 қарашадағы № 31/336-VІ "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4780 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 23/125-VІ "2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4338 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 3 қаңтардағы "Түркістан" газетінде және 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 40 511 499 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 584 431 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 277 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 485 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 37 797 306 мың теңге;
2) шығындар – 40 384 229 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 1 948 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 6 540 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 488 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 240 526 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 240 526 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 111 308 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 111 308 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 540 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 488 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 113 256 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 55,9 процентов, в областной бюджет 44,1 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 38,9 процентов, в областной бюджет 61,1 процентов;
социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 100 процентов.".
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории города Туркестан;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
городского маслихата Х. Азимов
Секретарь городского маслихата Г. Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского
городского маслихата
от 19 ноября 2018 года
№ 40/201 –VІ
Приложение 1 к решению
Туркестанского
городского маслихата
от 21 декабря 2017 года
№ 23/125 –VІ
Городской бюджет на 2018 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

"2. 2018 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 55,9 пайыз, облыстық бюджетке 44,1 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 38,9 пайыз, облыстық бюджетке 61,1 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 100 пайыз болып белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан қалалық маслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Түркістан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық маслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Х. Азимов
Қалалық мәслихат хатшысы Ғ. Сарсенбаев
Түркістан қалалық
мәслихатының 2018 жылғы
19 қарашадағы № 40/201-VI
шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы № 23/125-VI
шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Ішкі сыныбы
мың теңге

50 963
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 893
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
435 100
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 542 816
1
Социальное обеспечение
839 051
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
825 300
005
Государственная адресная социальная помощь
825 300
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 751
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13 751
2
Социальная помощь
595 661
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
578 098
002
Программа занятости
69 256
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 863
006
Оказание жилищной помощи
67 526
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 268
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 526
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 558
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
246 000
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 101
464
Отдел образования района (города областного значения)
17 563
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
17 563
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 104
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 104
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 863
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
16 896
021
Капитальные расходы государственного органа
720
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

50 963
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 893
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығысдары
435 100
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 542 816
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
839 051
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
825 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
825 300
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 751
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13 751
2
Әлеуметтік көмек
595 661
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
578 098
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
69 256
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 863
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
67 526
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 268
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 526
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
30 558
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
246 000
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 101
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17 563
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
17 563
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 104
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 104
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 863
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
16 896
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
720
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру