О внесении изменений и дополнений в решение Казыгуртского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 24/140-VІ "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 4 июля 2018 года № 30/199-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 июля 2018 года № 4667. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21 июня 2018 года № 25/281-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4650, Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казыгуртского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 24/140-VI "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4343, опубликовано 19 января 2018 года в газете "Казыгурт тынысы" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2018 года) следующие изменений и дополнений:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 558 925 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 300 155 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 720 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 805 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 218 245 тысяч тенге;
2) затраты – 19 609 000 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 884 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 72 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 266 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -92 959 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 92 959 тысяч тенге:
поступление займов – 72 150 тысяч тенге;
погашение займов – 29 266 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 075 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

Қазығұрт аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 24/140-VІ "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2018 жылғы 4 шілдедегі № 30/199-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 5 шілдеде № 4667 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 21 маусымдағы № 25/281-VI "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 18/209-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4650 тіркелген шешіміне сәйкес, Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 24/140-VI "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4343 тіркелген, 2018 жылы 19 қаңтардағы "Қазығұрт тынысы" газетінде және 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қазығұрт ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 19 558 925 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 300 155 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 19 720 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 805 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 18 218 245 мың теңге;
2) шығындар – 19 609 000 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 884 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 72 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 266 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -92 959 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 92 959 мың теңге:
қарыздар түсімі – 72 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 266 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 075 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Установить на 2018 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 54,5 процентов в районный бюджет;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100 процентов в районный бюджет;
по индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть размеры субвенций, предеваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2018 год в сумме 1 877 935 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Казыгурт 431 495 тысяч тенге;
Сельский округ Шарапхана 144 103 тысяч тенге;
Сельский округ Алтынтобе 109 233 тысяч тенге;
Сельский округ Карабау 125 908 тысяч тенге;
Сельский округ Сабыр Рахимова 95 897 тысяч тенге;
Сельский округ Каракозы Абдалиева 149 609 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкия 191 036 тысяч тенге;
Сельский округ Шанак 61 768 тысяч тенге;
Сельский округ Шарбулак 74 081 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабазар 124 703 тысяч тенге;
Сельский округ Турбат 185 949 тысяч тенге;
Сельский округ Какпак 109 400 тысяч тенге;
Сельский округ Жигерген 74 753 тысяч тенге.".
Приложения 1, 2, 3 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Казыгуртского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечит:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстици;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Казыгуртского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Казыгуртского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата А.Жылкыбаев
Секретарь районного маслихата У.Копеев
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 4
июля 2018 года № 30/199-VI
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от 21
декабря 2017 года № 24/140-VI
Районный бюджет на 2018 год
Категорий
Сумма тысяч тенге
Классы Наименование
Подклассы

"2. 2018 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 54,5 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 100 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз болып белгіленсін.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар соммасы 1 877 935 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қазығұрт ауылдық округіне 431 495 мың теңге;
Шарапхана ауылдық округіне 144 103 мың теңге;
Алтынтөбе ауылдық округіне 109 233 мың теңге;
Қарабау ауылдық округіне 125 908 мың теңге;
Сабыр Рақымов ауылдық округіне 95 897 мың теңге;
Қарақозы Абдалиев ауылдық округіне 149 609 мың теңге;
Қызылқия ауылдық округіне 191 036 мың теңге;
Шанақ ауылдық округіне 61 768 мың теңге;
Шарбұлақ ауылдық округіне 74 081 мың теңге;
Жаңабазар ауылдық округіне 124 703 мың теңге;
Тұрбат ауылдық округіне 185 949 мың теңге;
Қақпақ ауылдық округіне 109 400 мың теңге;
Жігерген ауылдық округіне 74 753 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазығұрт аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазығұрт ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Қазығұрт аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А.Жылкыбаев
Аудандық мәслихат хатшысы У.Копеев
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
4 шілдедегі № 30/199-VІ
шешіміне 1-қосымша
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
21 желтоқсандағы № 24/140-VІ
шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы Атауы
Ішкі сыныбы

7 587 631
006
Дополнительное образование для детей
43 042
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 106 349
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 106 349
9
Прочие услуги в области образования
649 816
464
Отдел образования района (города областного значения)
649 816
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 002
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
354 000
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 200
012
Капитальные расходы государственного органа
8 300
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
32 050
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
364
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
235 900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 591 501
1
Социальное обеспечение
1 013 887
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
985 500
005
Государственная адресная социальная помощь
985 500
464
Отдел образования района (города областного значения)
28 387
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
28 387
2
Социальная помощь
517 989
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
517 989
002
Программа занятости
219 620
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 947
006
Оказание жилищной помощи
18 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55 240
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 295
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 205
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
111 139
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

7 587 631
006
Балаларға қосымша білім беру
43 042
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 106 349
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 106 349
09
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
649 816
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
649 816
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 002
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
354 000
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 200
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 300
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
32 050
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
364
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
235 900
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 591 501
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 013 887
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
985 500
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
985 500
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28 387
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
28 387
02
Әлеуметтiк көмек
517 989
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
517 989
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
219 620
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 947
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55 240
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 295
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 205
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
111 139
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
01
Деятельность в области культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
02
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
01
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
01
Сельское хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
01
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
02
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
01
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
01
Ауыл шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту